Wagi magazynowe do 500 kg
Wysokiej jakości wagi magazynowe o max. zakresie pomiarowym do 500 kg.
Waga magazynowa do 500 kg to najczęściej hakowa waga do 500kg. W ofercie polskiej firmy AWO występuję waga elektroniczna 500 kg AWO 5H o działce elementarnej 500 g i z legalizacją w cenie oraz z pilotem ze zdalnym odczytem. Spotykamy też często wagi do 500 kg bez legalizacji, które mogą być używane jako wagi kontrolne. Bardzo popularna jest też tania waga hakowa firmy Klaus Peter Zander KPZ 406 ze wbudowanym akumulatorem i dokładnością ważenia do 200 g.
AXIS 4BA PZN - waga płozowa nierdzewna waga belkowa
AXIS 4BA PZ - waga płozowa waga belkowa lakierowana
KPZ 71-7 - wózek solidny paletowy z wagą
Nierdzewny wózek paletowy z wagą KPZ 71-7N
DINI ARGEO MCWN - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 1500 kg - 9 t
DINI ARGEO MCWN to elektroniczna waga hakowa włoskiego producenta Dini Argeo, przeznaczona do ważenia ładunków w zakresie od 1500 kg do 9 ton. Urządzenie zaprojektowano do pracy wewnątrz pomieszczeń, gdzie wymagana jest powtarzalność pomiarów oraz zgodność z przepisami metrologicznymi. Wybrane modele z M posiadają fabryczną legalizację, wliczoną w cenę, dzięki czemu mogą być stosowane do bezpośrednich rozliczeń handlowych. Metalowa konstrukcja jest lakierowana i przystosowana do szybkiego montażu pod suwnicą lub żurawiem. Zasilanie bateryjne umożliwia pracę bez stałego podłączenia do sieci. W standardzie waga dostarczana jest z dwiema szeklami, umożliwiającymi bezpieczne podwieszenie ładunku. Hak roboczy dostępny jest jako wyposażenie opcjonalne, za dodatkową opłatą, co pozwala dopasować konfigurację do konkretnego zastosowania. Opcjonalnie można zamówić wagę w wersji z akumulatorem i dodatkowym pilotem z wyświetlaczem.
OHAUS D33P Defender 3000 300kg, 150kg, 60kg, 30kg, 15kg - waga magazynowa
AWO - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 300 kg - 30 t
AWO to polska, elektroniczna waga hakowa przeznaczona do pracy w zawieszeniu, dostępna w szerokim zakresie udźwigów od 300 kg do 30 ton. Sprawdza się w zastosowaniach przemysłowych, magazynowych i technicznych, gdzie wymagane jest ważenie ładunków w zawieszeniu do celów handlowych. Waga wyposażona jest w czytelny wyświetlacz LCD, umożliwiający wygodny odczyt wyniku z większej odległości. Pilot sterujący również posiada wyświetlacz LCD, co pozwala na zdalny odczyt pomiaru podczas pracy. Złącze komunikacyjne RS232 lub USB umożliwia podłączenie wagi do komputera i integrację z systemami zewnętrznymi. Nieobrotowy hak z bezpiecznym zapięciem zapewnia stabilne i pewne podwieszenie ładunku, ograniczając ryzyko przypadkowego wypięcia podczas ważenia. Model AWO posiada legalizację wliczoną w cenę, dzięki czemu może być stosowany w handlu oraz kontroli towarów. Prosta konstrukcja i szeroki wybór udźwigów pozwalają łatwo dopasować wagę do konkretnego procesu.
KERN UFA -waga płozowa lakierowana
OHAUS D24PE T24 Defender 2000 - waga magazynowa bez legalizacji
OHAUS Defender 2000 D24PE / T24 Defender 2000 to ekonomiczne wagi magazynowe przeznaczone do podstawowych zastosowań przemysłowych, pakowania oraz kontroli masy towarów. Konstrukcja oparta na lakierowanej ramie stalowej i platformie ze stali nierdzewnej sprawdza się przy pracy o niskiej intensywności użytkowania. Wyświetlacz LED (czerwony) w obudowie z tworzywa umieszczony na słupku, zapewniający dobrą widoczność wskazań także w słabiej oświetlonych pomieszczeniach. Wbudowany akumulator umożliwia pracę bez stałego dostępu do zasilania. Wagi oferują funkcje ważenia, liczenia sztuk i sumowania. Seria dostępna jest w zakresach od 30 kg do 600 kg. Modele te nie posiadają legalizacji i nie mają możliwości legalizacji w przyszłości.
KERN HFD - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 12 t
KERN HFD to elektroniczna waga hakowa / suwnicowa przeznaczona do ważenia ładunków w zawieszeniu w zakresie od 600 kg do 12 ton. Wyposażona w czytelny wyświetlacz LCD umożliwia szybki odczyt masy ładunku bez konieczności jego odkładania na wagę stacjonarną. W standardzie waga dostarczana jest z dwiema szeklami – górną i dolną – co zapewnia pewne i bezpieczne podwieszenie ładunku. Model KERN HFD można doposażyć w legalizację, umożliwiającą stosowanie w handlu i kontroli towarów, a także we wzorcowanie PCA, co pozwala zachować wysoką dokładność pomiaru zgodną z wymaganiami metrologicznymi. Zastosowanie: waga idealna do zastosowań przemysłowych, magazynowych, portowych oraz wszędzie tam, gdzie liczy się szybkie i bezpieczne ważenie ciężkich ładunków w zawieszeniu.
KERN IOC - waga dwuzakresowa platformowa z miernikiem na kablu
OHAUS D52P T52P Defender 5000 z legalizacją - waga magazynowa platformowa
OHAUS D52P T52P Defender 5000 - waga magazynowa platformowa bez legalizacji
OHAUS D52XW Defender 5000 dwuzakresowy - nierdzewna waga magazynowa bez legalizacji
DINI ARGEO MCW - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 150 kg - 1500 kg
DINI ARGEO MCW to elektroniczna waga hakowa przeznaczona do ważenia ładunków w zawieszeniu, dostępna w wersjach o udźwigu 150 kg, 300 kg, 600 kg i 1500 kg. Solidna, nierdzewna obudowa oraz stopień ochrony IP67 gwarantują niezawodną pracę nawet w trudnych warunkach przemysłowych i wilgotnym środowisku. Waga wyposażona jest w wymienny akumulator, co umożliwia pracę 24/7 w przypadku zakupu drugiego akumulatora i ładowarki zewnętrznej. Wybrane modele MCW można zakupić z legalizacją, dzięki czemu sprawdzą się także w zastosowaniach wymagających prawnej kontroli metrologicznej.
AXIS 4BA_F - waga fundamentowa, zagłębiana, pomostowa, magazynowa
AXIS 4BA_PAN - waga paletowa nierdzewna IP65
Nierdzewna waga paletowa AXIS 4BA_PN została przygotowana do pracy w środowiskach, gdzie standardowe wagi lakierowane nie spełniają wymagań eksploatacyjnych. Konstrukcja ze stali nierdzewnej umożliwia użytkowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz w obszarach o podwyższonej wilgotności, gdzie istotna jest odporność na mycie i działanie środków czyszczących. Stabilny pomost zapewnia bezpieczne podparcie palet i powtarzalny wynik pomiaru przy codziennej pracy. Waga wyposażona jest w miernik wagowy w obudowie ze stali nierdzewnej z czytelnym wyświetlaczem LED, który pozostaje dobrze widoczny nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Opcjonalna legalizacja umożliwia wykorzystanie wagi w rozliczeniach handlowych oraz w obszarach objętych nadzorem metrologii prawnej. AXIS 4BA_PN to solidna waga paletowa od polskiego producenta, przeznaczona do pracy tam, gdzie liczy się trwałość, higiena i niezawodność w długim okresie użytkowania.
AXIS 4BA_PA - waga paletowa lakierowana
Waga paletowa AXIS 4BA_PA to lakierowana konstrukcja przeznaczona do codziennego ważenia palet w magazynach, na produkcji oraz w strefach przyjęć i wydań towaru. Solidna rama zapewnia stabilne podparcie ładunku, co przekłada się na pewny odczyt masy nawet przy intensywnym użytkowaniu. Model ten dobrze sprawdza się przy kontroli dostaw oraz bieżącej kontroli masy towarów w procesie operacyjnym. Zastosowany miernik wagowy wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LED, który pozostaje dobrze widoczny również w słabiej oświetlonych halach. Taki sposób prezentacji wyniku ułatwia szybką obsługę i ogranicza pomyłki podczas pracy. Prosta obsługa pozwala na szybkie wdrożenie wagi do użytkowania bez długiego szkolenia operatorów. Dostępność wersji z legalizacją umożliwia wykorzystanie wagi w rozliczeniach handlowych oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest spełnienie obowiązujących przepisów. AXIS 4BA_PA to sprawdzony wybór dla firm poszukujących solidnej wagi paletowej od polskiego producenta, która sprawdza się w warunkach przemysłowych i zapewnia bezproblemową eksploatację przez długi czas.
AXIS 4BA_N - waga pomostowa nierdzewna, czteroczujnikowa
AXIS 4BA - waga pomostowa czteroczujnikowa lakierowana
Lakierowana waga pomostowa 4BA firmy AXIS. Pomost z lakierowanej stali ryflowanej. Złącze RS232 w standardzie. Wybrane modele posiadają legalizację (M).
Wagi platformowe do 600 kg są znacznie bardziej popularne niż wagi do 500kg. Od tego zakresu zaczynają się już wagi platformowe czteroczujnikowe, wagi paletowe, wagi płozowe, a także wagi najazdowe. Wagi najazdowe do 600kg ma w swojej ofercie firma AXIS: zarówno wagi nierdzewne jak np. 4BA600NAN-A+ jak i najazdowe wagi lakierowane np. 4BA600NA-A. W przypadku wag paletowych raczej nie występuje waga paletowa do 500 kg, tylko waga paletowa do 600 kg. Wagi paletowe do 600 kg w swojej ofercie ma wielu producentów, np. OHAUS, KERN, AXIS, KPZ. Waga paletowa 600kg firmy KERN to m.in. model UIB 600K-1, UID600K-1DM, UFB 600K200M oraz UFN 600K200IPM.
Jeśli interesuje nas waga platformowa do 500 kg, warto rozważyć zakup wagi dwuzakresowej 300/600 kg, gdzie w przedziale do 300kg waga będzie wskazywała z dokładnością 100g, natomiast między 300 a 600 kg wskazania wagi będą zmieniały się co 200 g. Firma KPZ ma w swojej ofercie wagi platformowe do 500 kg z możliwością legalizacji – to waga stołowa typ KPZ 2-06S 500kg. Jest to jednoczujnikowa waga do 500kg występująca w trzech wariantach rozmiaru szalek: 60 × 60 cm, 60 × 80 cm oraz 80 × 80 cm.
Jeśli chcemy kupić jednoczujnikową wagę w zakresie do 500 kg, to warto zwrócić uwagę na dwuzakresową wagę nierdzewną firmy OHAUS Defender 5000 dedykowaną do pracy w ciężkich warunkach. Jest to przemysłowa waga wodoodporna do 600kg z wyświetlaczem na kolumnie: z legalizacją – model D52XW600WTDV8-M, a bez legalizacji – model D52XW600WTDV8-EU. Jeśli chcemy zważyć długie przedmioty, które nie mieszczą się na standardowych wagach platformowych, to bardzo dobrze sprawdzi nam się waga belkowa do 600 kg, gdzie możemy rozstawić płozy nawet do 5m. Wagi płozowe do 600 kg występują w portfolio firmy AXIS (4BA600PZ oraz 4BA600PZN), KERN (UFA 600K-1S); wagi belkowe o większych zakresach ważenia i różnej długości płóz produkuje Klaus Peter Zander – standardowo do 1500 kg, do 2000 kg oraz do 3000 kg, ale możliwe jest też wykonanie wagi płozowej o większej nośności na specjalne zamówienie.