W grudniu 2019 Asia z naszego działu handlowego wybrała się do Greifensee w Szwajcarii do siedziby Mettler Toledo na trzydniowe szkolenie dla dealerów ze znajomości produktów laboratoryjnych (pHmetry, jonometry, konduktometry, tlenomierze, elektrody, gęstościomierze) firmy Mettler Toledo.

Jak sprawdzać wagi? Wzorce masy i odważniki.

Dlaczego należy sprawdzać wagi? Każdy użytkownik wagi chciałby wiedzieć czy waga, którą posiada waży dobrze. Czy jej wskazania są  poprawne, a błędy akceptowalne. Jeżeli frma posiada wdrożny system zarzadzania jakością sprawa jest o tyle prosta, że system wymaga i podpowiada w tym  co jest najważniejsze. Czy mogę to zrobić sam, czy lepiej zlecić to specjalistom?

Każdy użytkownik od wagi laboratoryjnej oczekuje, że będzie dokładna i szybka. Są to parametry jakościowe, dlatego tak trudno umieścić je w tabelce z parametrami technicznymi. Bez problemu możemy opisać wagę atrybutami takimi jak: maksymalne obciążenie, działka odczytowa d=, legalizacja czy stopień ochrony IP (poziom zabezpieczenia wagi przed wilgocią lub pyłem). Takie parametry umieszczone w tabelce, dla wybranych modeli wag, łatwo porównać. 

CX-1 Tensitron to nowoczesny miernik siły naciągu lin i kabli umożliwiający w ciągu kilku sekund wykonanie pomiaru siły naciągu liny. Zaletą rozwiązania jest możliwość pomiaru siły naciągu liny już na napiętej linie, bez konieczności ingerencji w jej układ. Wykonywanie pomiarów siły naciągu miernikiem CX-1 Tensitron jest bardzo dokładne i wygodne w każdych warunkach.

Waga hakowa a dynamometr

10 sie 2019 15:02:50

Waga hakowa jej wybór jako urządzenia do pomiaru siły jest  najczęściej popełnianym błędem, z jakim się spotykamy przy pomiarach siły; łączy je tylko tyle, że dostępna jest ta sama jednostka siły - Newton. Dodatkowo producenci i dystrybutorzy wprowadzają nieświadomych użytkowników w błąd sugerując, że jest to urządzenie uniwersalne, takie dwa w jednym.

Wagosuszarka najprościej mówiąc jest urządzeniem służącym do szybkiego oznaczania zawartości wody lub suchej masy w badanej próbce. Składa się z dwóch głównych elementów czyli wagi oraz urządzenia grzewczego, którym może być lampa halogenowa, promienni podczerwieni, metolowa grzałka oraz od jakiegoś czasu niektórzy producenci do suszenia używają również mikrofal.

Jaką wagę wybrać to najczęściej zadawane pytanie przez Klientów w momencie pojawienia się potrzeby zakupu nowej wagi elektronicznej. Przed dylematem wyboru właściwej wagi stoją zarówno: użytkownik, właściciel firmy czy dział zakupów. Wbrew pozorom zakup wagi to nie jest prosty proces i warto wcześniej zadać sobie kilka pytań, które ułatwią podjęcie decyzji zakupowej.

Cieszące się dużą popularnością wagi analityczne i precyzyjne serii PA (OHAUS) są dostępne tylko do wyczerpania stanów magazynowych z powodu zakończenia produkcji. Firma OHAUS wprowadziła do oferty nowe wagi laboratoryjne serii Pioneer PX. 

Wielkimi krokami zbliża się okres inwentur. Jeżeli do policzenia mamy dużą ilość jednorodnych detali typu: śrubki, nakrętki, podkładki, drobne elementy mocujące czy części elektroniczne zdecydowanie zalecamy liczenie sztuk za pomocą liczących wag elektronicznych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+