Waga gabarytowa, określana również jako waga objętościowa lub waga wolumetryczna to pojęcie, które może być znane osobom współpracującym z firmami kurierskimi i spedycyjnymi oraz często nadającym własne paczki. Jeśli jednak terminy te są dla nas obce, warto zapoznać się z ich znaczeniem, ponieważ w przyszłości na pewno bardzo pomogą nam przy korzystaniu ze wspomnianych wyżej usług. Co to jest waga gabarytowa, kiedy powinniśmy jej użyć oraz jak ją obliczyć?

Firma OHAUS rozszerzyła swoje portfolio o kolejne wagi laboratoryjne Pioneer PX. Dwa nowe zakresy ważenia: 620 g z dokładnością 1mg oraz 6200 g z podziałką 0,01 g. Wkrótce wagi Pioneer PX będą dostępne również z legalizacją.

Czteroczujnikowe wagi platformowe KERN z nierdzewnym miernikiem w bardzo atrakcyjnej cenie. Rabaty aż do 30% od ceny katalogowej. Oferta ograniczona czasowo do 28 maja 2021 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych.

Pomiar siły i masy w automatyce

5 mar 2021 10:57:34 Opublikowany w News

Pomiar siły i masy w automatyce przemysłowej umożliwia kontrolę i sterowanie procesów technologicznych. Dozowanie, kontrola masy produktów, zabezpieczenie przed przeciążeniem to zadania, jakie wykonują nowoczesne systemy automatyki.

Elektroda powierzchniowa InLab Surface to idealna płaska sonda pH do podłoża mikrobiologicznego o stałej konsystencji. Czujnik pH z płaską membraną świetnie sprawdza się do badania próbek niewodnych jak np. agar. Dlaczego płaska elektroda to najlepsze rozwiązanie do pomiaru pH na płytkach agarowych?

Ważenie bez wagi — jak poznać masę produktu bez użycia wagi?

Podczas organizowania transportu zawodowego pod uwagę brana jest nie tylko waga paczki, ale także to, ile faktycznie miejsca zajmuje ona w samochodzie dostawczym. Właśnie dlatego przewoźnicy do wyznaczania kosztów przesyłki posługują się wagą gabarytową (objętościową lub wolumetryczną). Na przykładzie firmy DHL pokażemy, czym jest waga wolumetryczna dhl oraz jak ją obliczać.

Siłomierz ręczny medyczny budowa

20 lut 2021 21:59:29 Opublikowany w News

Siłomierz medyczny do pomiaru siły ścisku dłoni rejestruje siłę, z jaką dłoń działa na dwa elementy pomiarowe. Elementy pomiarowe siłomierza najczęściej umożliwiają regulację odległości, dzięki której łatwo dopasować uchwyt pomiarowy do ręki osoby badanej.

Budowa wagi laboratoryjnej

15 lut 2021 13:54:39 Opublikowany w Wagopedia

Budowa wagi laboratoryjnej przez tysiące lat prawie się nie zmieniła, była to najczęściej waga równoramienna; ale wraz z rozwojem elektroniki uległa znaczącej zmianie. Zwłaszcza koniec drugiej połowy XX wieku to wysyp nowych konstrukcji elektronicznych wag laboratoryjnych.

Dla firm kurierskich, w tym DPD, nie bez znaczenia pozostaje wielkość przesyłek oraz ilość zajmowanego przez nie miejsca w samochodzie dostawczym. Najbardziej problematyczne okazują się w tym przypadku towary o dużych gabarytach i nieproporcjonalnej do swoich wymiarów, małej wadze. O kwocie przesyłki takiej paczki zadecyduje waga gabarytowa dpd, określana również jako waga objętościowa lub wolumetryczna. Czym jest oraz jak ją wyliczać, jeśli zdecydowaliśmy się na pośrednictwo firmy kurierskiej DPD?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+