IMADA to Japoński producent wysokiej jakości siłomierzy. Oferuje szeroką gamę produktów do pomiaru siły takich jak: mierniki do prostego i szybkiego pomiaru siły, precyzyjne stanowiska testowe zapewniające lepszą powtarzalność, uchwyty i akcesoria do różnych typów próbek, oprogramowania do zarządzania i analizy danych czy wyspecjalizowane testery do konkretnego zastosowania.

Od wieków gdańscy kupcy starali się, aby ich towary mierzone były szybko i dokładnie, w sposób niebudzący obiekcji zamorskich odbiorców. W tym celu wymyślano własne jednostki miary i instrumenty pomiarowe. Co prawda niektórzy gdańszczanie w tym czasie warzyli piwo i patrzyli w gwiazdy, ale tym wątkiem nie będziemy się zajmować.

Ile waży rogal świętomarciński?

11 lis 2023 12:23:29 Opublikowany w Informacje

Czy wiesz jakie kryteria powinien spełniać rogal Świętomarciński, aby otrzymać certyfikat? W artykule dowiesz się, ile wynosi waga rogala świętomarcińskiego oraz z jakich składników został wykonany. Na końcu artykułu pokażemy najpopularniejsze modele wag używane w cukierniach i piekarniach oraz w przemyśle spożywczym.

Miernik siły AXIS FB00 i FC00

8 lip 2023 14:42:15 Opublikowany w Informacje

Miernik siły AXIS FB00 i FC 00 to urządzenie służące do pomiaru siły nacisku i siły ciągu. Jest to siłomierz wielozakresowy, co oznacza, że może współpracować z różnymi czujnikami siły o różnych zakresach pomiarowych. Miernik siły AXIS FB00 i FC 00 posiada pamięć dla maksymalnie 16 czujników siły 

Waga jubilerska rodzaje

29 kwi 2023 20:02:19 Opublikowany w Informacje

Waga jubilerska to urządzenie pomiarowe,którym  najczęściej jest to waga elektroniczna przeznaczona do ważenia metali i kamieni szlachetnych z dużą dokładnością.

Przetwornik wagowy Dini Argeo

4 mar 2023 22:31:09 Opublikowany w Informacje

Przetwornik wagowy, przetworniki masy, transmiter wagowy, terminal wagowy, transmiter wagowy, konwerter wagowy, oraz wzmacniacz wagowy lub wzmacniacz wagi to określenia urządzenia przeznaczonego to przetwarzania sygnału analogowego przychodzącego z czujnika wagowego na informację analogową, lub cyfrową. 

Siłomierz skrętny Axis

15 mar 2022 16:06:49 Opublikowany w Informacje

Axis to polski producent siłomierzy i wag elektronicznych, który ma w swojej ofercie siłomierze skrętne do pomiaru momentu siły. Moment obrotowy inaczej moment siły jako wielkość fizyczna jest to siła pomnożona przez długość ramienia w ruchu obrotowym. Jednostką momentu obrotowego jest Niutonometr- 1 Nm.

Ohaus Pioneer PX- nowość

18 lut 2022 08:45:54 Opublikowany w Informacje

Ohaus Pioneer PX to doskonałe wagi laboratoryjne, proste w obsłudze, dokładne i niezawodne. Idealne do precyzyjnego ważenia w laboratorium, przemyśle i edukacji. Posiadają wiele praktycznych i przydatnych funkcji. Doskonała cena i jakość wagi elektronicznej.

OHAUS Defender 3300 to seria nowej generacji wag platformowych. Już teraz wiemy, że 3 lutego 2022 będzie wielkim dniem w branży wagowej. Tego dnia jest przewidywana premiera nowej serii prostych niezawodnych wag przemysłowych z podstawowymi niezbędnymi przy ważeniu funkcjami.Użytkowników zadziwi czytelny całkiem nowy wyświetlacz ze zmieniającymi się kolorami przy ważeniu kontrolnym.

Producent wag OHAUS w swoim portfolio posiada szereg wag elektronicznych przeznaczonych do profesjonalnego ważenia produktów spożywczych. Waga elektroniczna przeznaczona do ważenia żywności musi być odporna na codzienne użytkowanie, być dokładna i szybka oraz łatwa w utrzymaniu czystości.