Dynamometr medyczny do pomiaru siły ścisku jest prostym i łatwym w obsłudze przyrządem pomiarowym coraz częściej wykorzystywanym w służbie zdrowia do monitorowania siły mięśniowej dłoni. Siłomierze ręczne mają tę zaletę, że są przenośne, niedrogie i proste w obsłudze dzięki temu mogą być stosowane w podstawowej opiece zdrowotnej, klinikach i szpitalach.

 

Dynamometr/ Siłomierz- podstawy

5 cze 2020 21:12:51 Opublikowany w Informacje

Dynamometr jest to urządzenie do pomiaru siły. W Polsce zamiennie używa się słowa dynamometr, siłomierz oraz bardzo rzadko niutonometr. Budowa siłomierza podstawowe informacje. Jaki wybrać dynamometr i na co zwrócic uwagę przy zakupie. Podstawowe informacje o siłomierzu, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. 

Tensometr jak sprawdzić?

4 cze 2020 21:11:38 Opublikowany w Informacje

Jak sprawdzić belkę tensometryczną? Jak sprawdzić czujnik wagowy? Jak podłączyć tensometr/czujnik wagowy? Są to pytania, które stawiają sobie początkujący elektronicy, działy utrzymania ruchu i osoby, które po raz pierwszy spotykają się z tym problemem. Tensometr to jest element foliowy naklejony na elemencie metalowym, z którego powstaje belka tensometryczna i czujnik wagowy.

Waga laboratoryjna z legalizacją czy bez?

24 mar 2020 16:19:13 Opublikowany w Informacje

Obecnie w laboratoriach wagi są sprzętem bez którego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić żadnych analiz szczególnie jeśli dotyczą określenia masy. W zależności od potrzeb wykorzystywane są wagi bardzo dokładne czyli mikrowagi jak również wagi analityczne a przy mniej dokładnych pomiarach używamy wag precyzyjnych natomiast przy ważeniu zgrubnym wystarczą już wagi techniczne.

Rodzaje wag laboratoryjnych

24 mar 2020 15:10:25 Opublikowany w Informacje

Waga laboratoryjna elektroniczna to podstawowy przyrząd pomiarowy stosowany w każdym laboratorium badawczym, dziale kontroli jakości, laboratorium analitycznym czy recepturze aptecznej. Waga laboratoryjna powinna charakteryzować się: poprawnymi pomiarami, powtarzalnością, krótkim czasem stabilizacji pomiaru a także prostą i intuicyjną obsługą.

Jak często wzorcować wagi elektroniczne?

22 lut 2020 19:30:08 Opublikowany w Informacje

Wzorcowanie wag jak często należy to robić? Jest to pytanie, które często zadają nam nasi Klienci. Generalnie wzorcowanie wag jest czynnością dobrowolną, ale już nie dla tych, którzy posiadają systemy zarządzania jakością. System zarządzania jakością w punkcie o nadzorowaniu wyposażenia do monitorowania i pomiarów wskazuje, że przyrządy pomiarowe należy wzorcować i sprawdzać w określonych odstępach czasu.

Mettler Toledo - doskonałe pHmerty

27 gru 2019 15:48:10 Opublikowany w Informacje

W grudniu 2019 Asia z naszego działu handlowego wybrała się do Greifensee w Szwajcarii do siedziby Mettler Toledo na trzydniowe szkolenie dla dealerów ze znajomości produktów laboratoryjnych (pHmetry, jonometry, konduktometry, tlenomierze, elektrody, gęstościomierze) firmy Mettler Toledo.

Jak sprawdzać wagi? Wzorce masy i odważniki.

7 wrz 2019 18:13:03 Opublikowany w Informacje

Jak sprawdzać wagi? Wzorce masy i odważniki.

Dlaczego należy sprawdzać wagi? Każdy użytkownik wagi chciałby wiedzieć czy waga, którą posiada waży dobrze. Czy jej wskazania są  poprawne, a błędy akceptowalne. Jeżeli frma posiada wdrożny system zarzadzania jakością sprawa jest o tyle prosta, że system wymaga i podpowiada w tym  co jest najważniejsze. Czy mogę to zrobić sam, czy lepiej zlecić to specjalistom?

Każdy użytkownik od wagi laboratoryjnej oczekuje, że będzie dokładna i szybka. Są to parametry jakościowe, dlatego tak trudno umieścić je w tabelce z parametrami technicznymi. Bez problemu możemy opisać wagę atrybutami takimi jak: maksymalne obciążenie, działka odczytowa d=, legalizacja czy stopień ochrony IP (poziom zabezpieczenia wagi przed wilgocią lub pyłem). Takie parametry umieszczone w tabelce, dla wybranych modeli wag, łatwo porównać. 

CX-1 Tensitron to nowoczesny miernik siły naciągu lin i kabli umożliwiający w ciągu kilku sekund wykonanie pomiaru siły naciągu liny. Zaletą rozwiązania jest możliwość pomiaru siły naciągu liny już na napiętej linie, bez konieczności ingerencji w jej układ. Wykonywanie pomiarów siły naciągu miernikiem CX-1 Tensitron jest bardzo dokładne i wygodne w każdych warunkach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+