Części do wag

Nóżki wagowe, elementy mechaniczne, płyty główne, klawiatury wagowe oraz zasilacz do wagi są to często poszukiwane elementy niezbędne do naprawy wagi i jej prawidłowego funkcjonowania. Niesprawne elementy wagi mogą być przyczyną wadliwych pomiarów i strat finansowych.

 


 

 

Nóżki wagowe

 

Nóżka do wagi służy do stabilnego ustawienia jej na podłożu i prostopadłego przyłożenia siły poprzez tensometr wagowy. Belki tensometryczne na zginanie wymagają precyzyjnie prostopadłe działającej siły w procesie ważenia. Od jakości wykonania i jej stanu zależy jakość dokonywanego pomiaru masy.

 

Nóżka wagowa do wagi czteroczujnikowej

 

Nóżka wagowa do wagi paletowej zbudowana jest w postaci przegubu kulistego, który umożliwia dokładne pomiary i powrót wskazań wagi do zera po jej odciążeniu. Niesprawna nóżka do wagi powoduje, że błędy wagi są już bardzo duże pomimo sprawnych czujników tensometrycznych.

 

Nóżka do tensometru Flintec

 

Niesprawne nóżki wagowe są często przyczyną odrzucenia wagi przy legalizacji, gdyż błędy wagi przekraczają je bardziej, niż dopuszczają przepisy. Należy przyjąć, że co jakiś czas należy profilaktycznie wymieniać stopy wagowe w wagach czteroczujnikowych, aby zagwarantować jej poprawną pracę.

 

Skorodowana nóżka wagi paletowej

 

Nóżka wagowa w wadze laboratoryjnej czy przemysłowej w przypadku uszkodzenia powinna być wymieniona na taką samą. W przypadku braku takiej samej nóżki wagowej należy wymienić na wszystkie nowe nóżki, gdyż wtedy w czasie jej obciążania mamy gwarancję na prawidłową pracę wagi i utrzymanie poziomu.

 

Regulowana nóżka wagi laboratoryjnej

 

W przypadku belek typu S doskonałym wyborem jest korzystanie z zawiesi z przegubem kulistym i dedykowanych elementów montażowych. Dla belek na zginanie dostępne są też elementy naciskowe z kulą, które idealnie sprawdzają się przy budowie systemów wagowych.

Zawiesie do czujnika siły typu S

 

Zasilacz do wagi elektronicznej powinien być wymieniony na taki sam lub zalecany przez producenta. Tylko oryginalny zasilacz sieciowy do wagi gwarantuje poprawną pracę wagi zgodną z deklaracją producenta.

 

Oryginalny zasilacz do wagi

 

Płytka zasilacza wagi nie powinna być naprawiana ze względu na bezpieczeństwo użytkownika. W naszym sklepie można nabyć oryginalne płyty zasilacza firm AXIS, OHAUS i Kern.

 

Płytka zasilacza wagi elektronicznej

 

Klawiatura do wagi jest elementem, który często ulega uszkodzeniu w czasie intensywnego użytkowania. Wymiana klawiatury do wagi przywraca jej sprawność w 100% i należy jej dokonać jak najszybciej, nie dopuszczając do uszkodzenia wagi np. poprzez utratę hermetyczności.

 

Klawiatura do wagi Axis

 

W ofercie mamy popularne klawiatury do wag firm krajowych AXIS i zagranicznych OHAUS, KERN. Obecnie coraz częściej są stosowane czujniki bezdotykowe Tary i niezawodne klawiatury pojemnościowe. Przykładem są doskonałe wagi serii Defender 6000 firmy OHAUS.

 

Niezawodna klawiatura Ohaus

 

W naszym sklepie internetowym dostępne są części do naprawy wag, nowoczesne mierniki wagowe oraz elementy do budowy nowych wag i systemów wagowych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+