Cascade 4 point Force Distribution Tester to nowoczesne urządzenie pomiarowe służące do kontroli, pomiaru i regulacji siły zacisku chwytaków do wózków widłowych.

Wzorcowanie siłomierza co to jest?

16 sie 2023 14:29:04 Opublikowany w Poradniki

Wzorcowanie siłomierzy/ dynamometrów to jest usługa, którą w zakresie akredytacji udzielonej przez PCA wykonuje nasze akredytowane laboratorium wzorcujące. Poniżej przedstawiamy wiele ciekawych i niezbędnych informacji na temat wzorcowania, adiustacji i legalizacji siłomierzy

Do czego służy Regeneration Solution?

21 lip 2023 21:31:25 Opublikowany w Poradniki

Często zdarza się, że po pewnym czasie elektrody, które były właściwie przechowywane i regularnie kondycjonowane, mogą gorzej działać. Aby zregenerować wrażliwą na pH szklaną membranę, można zastosować roztwór regenerujący. W artykule dowiesz się, jak używać i do czego służy Regeneration Solution.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić wagę jubilerską, warto zwrócić uwagę na nasz sklep internetowy www.moga.pl, który oferuje szeroki wybór wag jubilerskich. 

Prawna kontrola metrologiczna ma na celu wykazanie, że przyrząd pomiarowy spełnia wymagania określone we właściwych przepisach.

Dynamometr/siłomierz służy do pomiaru siły rozciągającej lub siły ściskającej. Właściwy dobór siłomierza gwarantuje wykonanie dokładnych i powtarzalnych pomiarów siły. Ważne jest dokładne poznanie wszystkich potrzeb użytkownika.....

Jaka jest trwałość tensometru?

6 sty 2023 20:00:33 Opublikowany w Poradniki

Jaka jest trwałość tensometru? Jak długo prawidłowo będzie pracować tensometr ? Tensometr popularnie zwany jako belka tensometryczna lub czujnik wagowy- jak długo będzie prawidłowo działać? Jest to pytanie, które zadają nam klienci przy jego planowanym zakupie.

Wagosuszarka pomiar wilgoci

9 lis 2022 15:25:06 Opublikowany w Poradniki

Wagosuszarka jest to urządzenie laboratoryjne do szybkiego oznaczania wilgotności w materiałach stałych, sypkich i płynnych. Ze względu na prostą obsługę i szybkość wykonywania pomiarów jest powszechnie stosowana w laboratoriach oraz do celów technologicznych na produkcji.

Pomiar siły dynamometrem- ergonomia

25 lut 2022 19:05:12 Opublikowany w Poradniki

Pomiar siły dynamometrem- ergonomia, czyli jak zapewnić bezpieczne miejsce pracy i komfortowe warunki pracy? Jak sprawdzić i kontrolować czy wykonywanie obowiązków jest dużym obciążeniem dla pracownika. Czy wykonywane obowiązki nie są nadmiernym obciążeniem dla pracownika? Jak zmierzyć potrzebną siłę do wykonywania pracy zgodnie z normami BHP?

Waga hakowa co to jest?

12 gru 2021 15:34:20 Opublikowany w Poradniki

Waga hakowa często nazywana jako waga zawieszana lub waga suwnicowa swoją nazwę zawdzięcza temu, że najczęściej jest wyposażona w hak. Hak wagi służy do zawieszenia elementów, które będą podlegały procesowi ważenia.