Wagi aptekarskie

Wagi aptekarskie (waga farmaceutyczna lub waga proszkowa) to urządzenia niezbędne w każdej recepturze aptecznej. Znajdują swoje zastosowanie przy sporządzaniu leków recepturowych, gdzie umożliwiają prawidłowe odmierzanie składników wchodzących w skład poszczególnych preparatów. Właśnie dlatego wagi apteczne muszą odznaczać się stuprocentową dokładnością i pewnością ważenia oraz parametrami dostosowanymi do ścisłych wymagań i przepisów obowiązujących w aptekach, w ten sposób minimalizując ryzyko pomyłek i błędów.

AXIS promotion promotion Waga apteczna - komplet do receptury aptecznej ATA AXIS

AXIS ATA - komplet wag aptecznych do receptury, wagi aptekarskie, kalibracja wewnętrzna

Komplet apteczny ATA AXIS z automatyczną kalibracją wewnętrzną. Waga proszkowa 220g /1mg i waga do płynów 2200g / 0,01g.Kompaktowa obudowa - niewielkie wymiary wagi. Opcjonalnie można dokupić legalizację wagi.
...
OHAUS   OHAUS PR - waga apteczna, komplet do receptury aptecznej

OHAUS PR - waga apteczna, komplet do receptury aptecznej

Wagi apteczne PR OHAUS do proszków i płynów z legalizacją w standardzie. Waga proszkowa posiada w standardzie szafkę przeciwpodmuchową co ułatwia pracę w komorze laminarnej.
...
AXIS Waga apteczna - komplet do receptury aptecznej ATZ AXIS

AXIS ATZ - waga apteczna, aptekarska, komplet do receptury aptecznej, zablokowana kalibracja zewnętrzna

Komplet apteczny bez kalibracji serii ATZ firmy AXIS (adjustacja wagi zablokowana). Waga proszkowa 220g /1mg i waga do płynów 2200g / 0,01g.Kompaktowa obudowa - niewielkie wymiary wagi. Opcjonalnie można dokupić legalizację wagi.
...
RADWAG Waga apteczna - komplet do receptury aptecznej PS.R2 RADWAG

RADWAG PS.R2 - waga apteczna - komplet do receptury aptecznej

Komplet apteczny PS.R2 RADWAG z automatyczną kalibracją wewnętrzną. Waga proszkowa 210g /1mg i waga do płynów 2100g / 0,01g. Czytelny wyświetlacz LCD. Legalizacja. Opcjonalnie szafka przeciwpodmuchowa.
...
OHAUS   OHAUS PX Pioneer - waga apteczna, komplet do receptury aptecznej

OHAUS PX Pioneer - waga apteczna, komplet do receptury aptecznej

Wagi apteczne PX OHAUS do proszków i płynów z legalizacją w standardzie. Waga proszkowa posiada w standardzie szafkę przeciwpodmuchową co ułatwia pracę w komorze laminarnej. Czytelny wyświetlacz dwuwierszowy, menu w języku polskim.
...
AXIS promotion promotion Waga apteczna do proszków ATA2200 AXIS
Cena brutto:
1 998,75 zł
2 386,20 zł

AXIS promotion promotion Waga apteczna do proszków ATA220 AXIS
Cena brutto:
1 948,10 zł
2 324,70 zł

AXIS Waga apteczna do proszków ATZ2200 AXIS
Cena brutto:
1 845,02 zł
2 201,70 zł

AXIS Waga apteczna do proszków ATZ220 AXIS
Cena brutto:
1 803,80 zł
2 152,50 zł

OHAUS   Waga precyzyjna PR 1 mg OHAUS bez legalizacji

OHAUS PR223M 220g 1mg - waga apteczna do proszków z legalizacją

Solidna waga apteczna do receptury proszków. Szafka przeciwpodmuchowa umożliwia pracę w komorze laminarnej. Duża nierdzewna szalka wagi. Maksymalne obciążenie 220 g; działka d= 0,001 g. Adiustacja wewnętrza włącza się tylko na żądanie - nigdy nie włączy się samoczynnie w trakcie ważenia składników receptury. Legalizacja w cenie wagi.
Cena brutto:
3 469,83 zł
3 813,00 zł

OHAUS   Waga precyzyjna PR OHAUS z legalizacją

OHAUS PR2202M 2200g; 0,01g - waga apteczna do płynów z legalizacją

Solidna waga apteczna do receptury płynów. Duża nierdzewna szalka wagi o średnicy 180 mm. Maksymalne obciążenie 2200 g; działka d= 0,01 g. Adiustacja wewnętrza włącza się tylko na żądanie - nigdy nie włączy się samoczynnie w trakcie ważenia składników receptury. Legalizacja w cenie wagi.
Cena brutto:
3 755,25 zł
4 126,65 zł

Waga apteczna w sklepie moga.pl

W naszej ofercie posiadamy wagi farmaceutyczne z zablokowaną kalibracją oraz wagi z automatyczną wewnętrzną kalibracją. Wszystkie dostępne modele pochodzą od wiodących na rynku firm, takich jak Ohaus, Axis czy Radwag, które gwarantują ich solidność, maksymalną precyzję ważenia, niezawodność, wykonanie z uwzględnieniem najnowszych technologii oraz komfort użytkowania. Wysoka jakość produktów idzie w parze z atrakcyjną i konkurencyjną ceną, która pozwoli Państwu nabyć wszystkie niezbędne do swojej placówki urządzenia.

W skład każdego zestawu znajdującego się w naszym sklepie internetowym wchodzi:

  • waga apteczna elektroniczna do proszków o dokładności 1 mg (210 g- 510 g)
  • waga aptekarska elektroniczna do płynów o dokładności 10 mg i większym obciążeniu maksymalnym (2-3 kg)

W zależności od konkretnego producenta, wagi do proszków posiadają nakładane osłony przeciwpodmuchowe lub stałe szafki przeciwwietrzne (szafki przeciwpodmuchowe). Okres ważności legalizacji w nowych wagach wynosi 2 lata.

Cenimy sobie czas naszych Klientów, dlatego też poza sprzedażą, zapewniamy i świadczymy kompleksowe usługi w postaci przygotowania wag do legalizacji i legalizacji wag aptecznych, pełnego serwisu oraz ich naprawy. Wszystko w jednym miejscu!

Waga aptekarska Ohaus

Rodzaje wag aptekarskich

Na rynku rozróżnia się dwa rodzaje wag farmaceutycznych:

  • wagi proszkowe, charakteryzujące się większą dokładnością 1mg
  • wagi apteczne do płynów/wagi tarowe, czyli urządzenia o większej dopuszczalnej masie ważenia 2 do 3 kg

Wśród wag aptecznych proszkowych największą popularnością cieszą się modele z dokładnością do 0,001 g (udźwig 100g-220 g), o średnicy szalki pomiędzy 115 mm a 120 mm. Są one na szeroką skalę wykorzystywane przy odważaniu substancji o silnych właściwościach, trucizn, czy też kropli do oczu.

W przypadku wag do płynów i wag tarowych, określanych również jako wagi o większej nośności udźwig wynosi 2000 g-3200 g, natomiast wymiary szalki 165x165 mm, 180x160 mm, oraz o średnicy 180 mm. Dokładność pomiarów to 0,01 g. Ten rodzaj urządzeń swoje podstawowe zastosowanie znajduje przy odważaniu roztworów, ziół oraz maści.

Warto nadmienić, iż w recepturze aptekarskiej mogą być również wykorzystywane wagi wielozakresowe. Charakteryzuje je funkcja dwóch lub więcej zakresów ważenia, z różnymi obciążeniami oraz różnymi wartościami działek dla tego samego obciążenia. Wagi te są z reguły droższe niż pojedyncza waga apteczna proszkowa i waga aptekarska do płynów, natomiast zakup wagi wielozakresowej niby załatwia sprawę posiadania dwóch w jednej.

Naszym zdaniem stosowanie jednej wagi do odważania wszystkich składników w aptece tych najmniejszych proszków i dużych płynów, maści niesie duże ryzyko jakości właściwych pomiarów przy sporządzaniu receptur. W przypadku zalania, zasypania lub uszkodzenia wagi użytkownik może długo być w nieświadomości wykonywania złych receptur. Rozwiązaniem jest posiadanie wzorców masy odpowiedniej dokładności do codziennej kontroli wagi. Ze względu na bezpieczeństwo pomiarów w recepturze na pewno lepszym rozwiązaniem jest posiadanie osobno jednej wagi aptecznej do proszków oraz wagi aptecznej do płynów, dzięki czemu zawsze mamy możliwość ich wzajemnej kontroli.

Waga aptekarska - legalizacja

Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących wag farmaceutycznych jest ich legalizacja, pozwalająca na bezpieczne i komfortowe użytkowanie każdego urządzenia.

Legalizacja potwierdza, że dokładność danej wagi aptecznej mieści się w wyznaczonych przez normy granicach. Czynności tej dokonuje Urząd Miar lub dystrybutorzy, producenci, jeśli oczywiście nabyli stosowne uprawnienia.

Legalizacja stosowana jest w przypadku wag nieautomatycznych (mechanicznych lub elektronicznych), które wykorzystywane są m.in. w obrocie handlowym, praktyce medycznej do ważenia pacjentów, przy sporządzaniu lekarstw na receptę, obliczaniu opłat targowych/podatków/ceł, paczkowaniu towarów.

W przypadku wagi aptekarskiej legalizacja może składać się z jednego lub dwóch etapów. Proces jednoetapowy odbywa się w siedzibie, zakładzie producenta lub też dowolnym miejscu, pod warunkiem, że waga nie wymaga demontażu, z jednoczesnym uwzględnieniem wartości siły grawitacji w miejscu, w którym waga ma być eksploatowana. W przypadku wag aptecznych z zablokowaną kalibracją na drugim etapie legalizacji konieczna jest obecność przedstawiciela Urzędu Miar lub też podmiotu certyfikującego UE.

Waga apteczna z zablokowaną kalibracją, pomimo że jest tańsza w zakupie ze względu na konieczność ponownej legalizacji w miejscu użytkowania, jest dużo droższa w eksploatacji, zważywszy na koszty delegacji inspektora Urzędu Miar, zwłaszcza gdy miejsce użytkowania jest odległe od siedziby Urzędu Miar (podwójne koszty dojazdu serwisu i Urzędu Miar. Waga elektroniczna apteczna z kalibracją wewnętrzną jest ze względów metrologicznych (automatyczna kalibracja ze względu na zmianę temperatury i czasu) oraz ekonomicznych (wagę można dowolnie przewozić – nie wymaga ponownej legalizacji) najlepszym rozwiązaniem.

Waga aptekarska Axis

Czas trwania legalizacji wag aptecznych

Legalizacja nowych urządzeń, zakupionych w sklepie trwa 2 lata. Warto zaznaczyć, że bez znaczenia pozostaje miesiąc produkcji wagi farmaceutycznej, jak i miesiąc, w którym została potwierdzona legalizacja.

Po upływie dwóch lat należy zgłosić wagę do przeglądu, ewentualnego przeczyszczenia i konserwacji, ponownej adiustacji oraz legalizacji ponownej. Następnie udać się do Urzędu Miar, gdzie waga apteczna elektroniczna lub mechaniczna zostanie ponownie sprawdzona. O pozytywnym wyniku świadczyć będzie specjalny hologram (naklejka legalizacyjna), ważna przez 24 miesiące. Usługę przygotowania do legalizacji i legalizacji można zlecić też naszej firmie Wagi Wielkopolska, która posiada własny punkt legalizacyjny Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu i może wykonać te usługi kompleksowo.

Waga apteczna cena

Oferowany przez nas asortyment to gwarancja najwyższej jakości, niezawodności, a także przystępnych i atrakcyjnych cen, które pozwolą nabyć każdej firmie niezastąpiony w codziennych obowiązkach sprzęt. Nowoczesne wagi aptekarskie ze względu na precyzję, niebywałą dokładność pomiarów już dawno wyprzedziły modele, takie jak waga apteczna szalkowa, dlatego też, jeśli chcą Państwo zyskać specjalistyczny sprzęt do swojej apteki, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą! Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu wybrać najlepszą wagę dostępną na rynku oraz przygotują indywidualną ofertę, z uwzględnieniem Waszych potrzeb i oczekiwań.