Wagi hakowe

Waga hakowa umożliwia dokładne zważenie dużych elementów poprzez ich zawieszenie na niej, dlatego często używana jest nazwa tej wagi jako waga wisząca. Dostępne są wagi hakowe o zakresie ważenia od kilograma do kilkuset ton.

 

DINI-ARGEO promotion promotion DINI ARGEO MCWN - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 1500 kg - 9 t

DINI ARGEO MCWN - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 1500 kg - 9 t

Lakierowana waga hakowa MCWN firmy Dini Argeo (Włochy). Przeznaczona do pracy wewnątrz. Legalizacja w cenie wagi Zasilanie bateryjne. W standardzie 2 szekle Opcjonalnie hak (dodatkowo płatny).
...
KPZ Tania waga hakowa / suwnicowa KPZ406

KPZ 406 - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 300 kg - 30 t

Tania waga hakowa / suwnicowa KPZ406. Czytelny wyświetlacz LED. Pilot do obsługi wagi. Nieobrotowy hak z bezpiecznym zapięciem. Brak legalizacji
...
KERN Waga hakowa HFD KERN

KERN HFD - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 12 t

Waga hakowa elektroniczna / suwnicowa HFD z wyświetlaczem LCD. Dwie szekle: dolna i górna. Opcjonalnie legalizacja. Opcjonalnie wzorcowanie wagi hakowej PCA.
...
AWO   waga hakowa AWO z legalizacją z pilotem ze zdalnym odczytem

AWO - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 300 kg - 30 t

Zawieszana waga hakowa AWO. Czytelny wyświetlacz LCD. Nieobrotowy hak z bezpiecznym zapięciem. Legalizacja w cenie wagi.
...
DINI-ARGEO DINI ARGEO MCW - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 150 kg - 1500 kg

DINI ARGEO MCW - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 150 kg - 1500 kg

Przemysłowa waga hakowa do 150kg, 300kg, 600kg, 1500kg w obudowie nierdzewnej. Stopień ochrony IP67. Wymienny akumulator. Opcjonalne legalizacja
...
KERN Elektroniczna waga hakowa na baterie HCD KERN

KERN HCD - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 60 kg - 300 kg

Elektroniczna waga hakowa HCD z dużym czytelnym wyświetlaczem LCD, zasilana na baterie. . Hak obrotowy z zapięciem . Brak legalizacji. Opcjonalnie wzorcowanie wagi hakowej PCA.
...
DINI-ARGEO   DINI ARGEO MCWHU HULK - waga hakowa wisząca / zawieszana przemysłowa 6 t - 25 t

DINI ARGEO MCWHU HULK - waga hakowa wisząca / zawieszana przemysłowa 6 t - 25 t

Lakierowana waga hakowa MCWHU HULK firmy Dini Argeo (Włochy). Przeznaczona do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Podwójny system zabezpieczenia przed zerwaniem układu pomiarowego. Wysoki stopień ochrony IP67. Zasilanie akumulatorowe. Wybrane modele z opcjonalną legalizacją. Zawiesie górne i hak do wagi można zakupić jako wyposażenie dodatkowe. 

...
DINI-ARGEO DINI ARGEO MCW09 - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 3000 kg - 9 t

DINI ARGEO MCW09 - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 3000 kg - 9 t

Nierdzewna waga hakowa MCW09 z wysokim IP67 pozwala na użytkowanie wagi zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Waga MCW09 jest produkowana przez firmy Dini Argeo (Włochy). Wybrane modele z legalizacją (legalizacja dodatkowo płatna). Zasilanie akumulatorowe. W standardzie 2 szekle Opcjonalnie hak (dodatkowo płatny).
...
KERN Zawieszana waga hakowa suwnicowa HFM KERN

KERN HFM - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 1000 kg - 10 t

Elektroniczna waga hakowa HFM z obudowie metalowej z wyświetlaczem LED. Hak obrotowy z zapięciem . Brak legalizacji. Duża rozdzielczość pomiarowa.
...
KERN KERN HFA - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 10 t

KERN HFA - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 10 t

Solidna waga hakowa dynamometr do pomiaru siły rozciągania HFA KERN. Zasilanie akumulatorowe. Brak legalizacji. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania PCA.
...
AWO   Waga hakowa AWO z legalizacją bez pilota

AWO - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 50 kg - 200 kg

Zawieszana waga hakowa AWO. Czytelny wyświetlacz LCD. Nieobrotowy hak z bezpiecznym zapięciem. Legalizacja w cenie wagi.
...
KPZ zawieszana waga hakowa z legalizacją KPZ 407E

KPZ 407E - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 5 t

Zawieszana waga hakowa / suwnicowa KPZ407E z legalizacją. Czytelny wyświetlacz LED. Pilot do obsługi wagi. Obrotowy hak z bezpiecznym zapięciem. Następca wagi KPZ 404E i KPZ 405E.
...
KERN KERN HFC - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 10 t

KERN HFC - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 600 kg - 10 t

Elektroniczna waga hakowa / dynamometr HFC w obudowie ze stali chromowanej z bezprzewodowym wyświetlaczem. Duża rozdzielczość pomiarowa. Brak legalizacji. Opcjonalnie nieobrotowy hak z zapięciem i szekla.
...
AXIS Waga hakowa BD AXIS 3kg 6kg 15kg 30kg 60kg 150kg

AXIS BD S - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 3 kg - 150 kg

Wagi hakowe serii BD firmy AXIS. Wyświetlacz LCD, zasilanie akumulatorowe, złącze RS232. Opcjonalnie legalizacja.
...
KPZ Przemysłowa waga hakowa / suwnicowa KPZ402

KPZ 402 - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 300 kg - 100 t

Przemysłowa waga hakowa KPZ402. Czytelny wyświetlacz LED. Hak obrotowy z bezpiecznym zapięciem. Brak legalizacji. Opcjonalnie wymienny akumulator i pilot radiowy.
...

 

Waga hakowa elektroniczna zbudowana jest z czujnika tensometrycznego oraz układu pomiarowego elektroniki wagowej. Waga hakowa z legalizacją posiada czujnik wagowy wykonany najczęściej w klasie C3 wg OIML i jest wykonywana z rozdzielczością 3000 działek odczytowych. Wagi hakowe z legalizacją zbudowane są na podstawie czujników wagowych w klasie C6 umożliwiają wykonanie wag z większą dokładnością lub są produkowane jako waga hakowa wielozakresowa.

 Waga hakowa

 

Dobrej jakości tensometr wagowy gwarantuje pewne wyniki i bezpieczną pracę, jaką musi zapewnić waga podwieszana hakowa. Odpowiedzialny producent dba, aby jego elektroniczna waga hakowa spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego stosuje belki tensometryczne najlepszych producentów takich jak Mettler Toledo czy HBM. Waga wisząca hakowa waga służy do ważenia elementów podwieszanych często przy użyciu suwnicy, dlatego nazywana jest potocznie jako waga dźwigowa.

 Waga hakowa

 

Waga suwnicowa wymaga stosowania atestowanych wszystkich elementów mających udział w podnoszeniu ładunków takich jak szakle, zawiesie, trawersy, pasy i inne. Wagi przemysłowe hakowe służą do ważenia podnoszonych elementów i proces ważenia ich powinien polegać na podniesieniu i zważeniu tego elementu. Przemieszczanie elementów ważonych na wadze hakowej nie jest zalecane- producent wagi hakowej najczęściej umieszcza te informacje w instrukcji obsługi.

 Wagi przemysłowe hakowe

Cena wagi hakowej w dużej mierze zależy od jakości użytych elementów mechanicznych:

  1. Czujnik tensometryczny, na podstawie którego jest zbudowana waga hakowa
  2. Hak, który posiadają wagi hakowe
  3. Ucho lub szakla zastosowane, która posiada waga hakowa
  4. Obudowa i sposób jej wykonania: tworzywo, metal czy specjalna obudowa termiczna wagi wiszącej

 

Waga hakowa elektroniczna

 

Zastosowane elementy mechaniczne, które posiadają wagi wiszące elektroniczne, muszą posiadać znaki bezpieczeństwa i być w widoczny sposób oznaczone.

 wagi wiszące elektroniczne

 

Współczesna waga zawieszana to najczęściej waga elektroniczna hakowa. Obecnie wagi wiszące mechaniczne ze względu na małą dokładność i wpływ temperatury na pomiary oraz brak serwisu nie są już stosowane. Wyjątek stanowią tanie wagi stosowane w rolnictwie tzw. wagi podwieszane sprężynowe oraz wagi wiszące zegarowe, które ze względu na małą dokładność oraz ceny produktów ważonych cieszą się mocno słabnącym zainteresowaniem odbiorców.

 

Waga hakowa zawieszana

 

Wagi wiszące to obecnie wagi hakowe elektroniczne produkowane przez wielu producentów europejskich wag elektronicznych oraz z dalekiego wschodu. Waga hakowa musi być bezpieczna, dlatego warto zwrócić czy jest właściwie oznaczona (znak CE, deklaracja oraz dodatkowe atesty, które dostarczają producenci). Elektronika wagi jest najczęściej zabudowana na czujniku tensometrycznym wagi hakowej. W zależności od sposobu zaawansowania wagi hakowe posiadają szereg przydatnych funkcji. Najprostsza waga hakowa zawieszana ma funkcję Tara służącą do wytarowania elementów służących do zamocowania ładunku lub pojemnika, w którym odbywa się ważenie. Wagi elektroniczne hakowe posiadają też funkcje wyboru najczęściej stosowanych jednostek miar np. kg i lb (funt).

 wagi podwieszane

Niektóre wagi elektroniczne podwieszane posiadają też dostępną jednostkę pomiaru siły N (Newton), jednak należy być bardzo ostrożnym przy wykonywaniu pomiarów i interpretacji wyników, gdyż waga hakowa to nie dynamometr. Jednostka pomiaru może wprowadzić w błąd, gdyż przy pomiarze masy przy użyciu wagi hakowej dąży się do uzyskania jak najbardziej stabilnego wyniku pomiaru, stosując różnego rodzaju filtry cyfrowe. Waga hakowa uśrednia pomiary, aby wyeliminować niekorzystny wpływ środowiska na pomiar (bujanie, podmuchy wiatru itp.), natomiast rolą siłomierza jest często pomiar szybkich zmian siły.

 

 Waga elektroniczna zawieszana

 

Wagi wiszące pracują w różnych warunkach i środowisku, dlatego ważne jest uwzględnienie tego przy zakupie odpowiedniej wagi hakowej. W przypadku zapylenia lub narażenia wagi na opady atmosferyczne warto wybrać, aby waga wisząca elektroniczna miała jak najlepszy stopień zabezpieczenia przed wilgocią IP. Waga podwieszana elektroniczna może pracować w różnych warunkach oświetlenia, dlatego wybór wyświetlacza wagi hakowej jest bardzo ważny. Do pomieszczeń ciemnych oraz tam, gdzie bezpośrednio nie pada światło na wyświetlacz, idealny jest wyświetlacz typ LED.

 

 Waga do big bag

 

 

W przypadku odkrytych powierzchni i ważenia w terenie działanie światła na tego typu wyświetlacz wagi hakowej może całkowicie uniemożliwić odczytanie wartości wyświetlacza. Dlatego też w takich sytuacjach waga elektroniczna wisząca, która ma wyświetlacz typu LCD z podświetleniem, to jest najlepszy wybór. Przy silnym świetle cyfry są czytelne, a w przypadku pracy w ciemności podświetlenie cyfr umożliwia doskonałą widoczność wartości ważonego ładunku.

 Wagi zawieszane

Waga suwnicowa, która posiada dodatkowy pilot do obsługi funkcji wagi oraz wyświetlacz umożliwia odczyt wagi i jej wygodną obsługę. Dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo obsługi, gdy w przypadku uszkodzenia elementów mocujących ważony jest ładunek. Wtedy upadek bądź rozsypanie elementów nie będzie niebezpieczne dla obsługi. Należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie i starać się przebywać jak najdalej od elementów ważonych.

 waga zawieszana

Waga elektroniczna zawieszana najczęściej posiada zasilanie akumulatorowe umożliwiające pracę jej w zależności od wyświetlacza od 12 do 100 godzin pracy. Należy pamiętać o tym, aby zawsze używać oryginalnego zasilacza do wagi hakowej, zastosowanie niewłaściwego zasilacza może doprowadzić do jej uszkodzenia. Tańsze modele wag hakowych posiadają zasilanie bateryjne.

 

 

waga do big bagów

 

 

Waga hakowa legalizowana najczęściej używana jest do ważenia produktów w przypadku ich sprzedaży. Najczęściej jest to waga do big bagów lub do ważenia stali. Waga hakowa do 1 t (tony) i waga hakowa do 3 t (ton) to najczęściej spotykane wagi w handlu. Waga hakowa ręczna stosowana do ważenia bagażu nie musi być legalizowana, gdyż ostateczny pomiar masy odbywa się na wadze stacjonarnej. Waga hakowa do 20 kg legalizowana często używana jest do ważenia ryb lub trofeów myśliwskich.

 elektroniczna waga hakowa

Waga do big bag stosowana w rolnictwie do przygotowywania paszy czy odważania składników nie musi posiadać legalizacji. Wagi hakowe elektroniczne ze względu na małe wymiary są powszechnie stosowane w rolnictwie, przemyśle, działach kontroli jakości i produkcji oraz na budowie. Ze względu na zastosowania w większości nie muszą i nie są one legalizowane. Najczęściej służą do wstępnych i mniej dokładnych orientacyjnych pomiarów. Wagi zawieszane są poddawane niekorzystnym warunkom takim jak: drgania, podmuchy bujanie, które powodują niestabilne pomiary.

 

 Wagi przemysłowe hakowe

 

 

Waga elektroniczna wisząca powinna być co jakiś czas poddawana kontroli metrologicznej. Uwaga: legalizacja nie jest żadną formą kontroli metrologicznej w ramach systemu zarządzania jakości ISO itp. W przypadku organizacji posiadających system zarządzania jakością wymagane jest, aby waga hakowa została poddana okresowemu wzorcowaniu oraz sprawdzeniom. Ważne jest, aby wzorcowanie wykonywało laboratorium akredytowane w PCA, które gwarantuje odpowiednią jakość i wiarygodność pomiarów. Wagi hakowe często wymagają stosowania specjalnych wzorców do prawidłowej ich kontroli.

 

 

Waga suwnicowa

 

 

Waga hakowa – producenci

AWO polski producent wag hakowych, którego siedziba znajduje się w Gdańsku. Najmniejsza produkowana przez AWO waga hakowa do 50 kg nie posiada pilota, tak samo, jak waga hakowa do 100 kg i waga wisząca do 200 kg. Producent wagi hakowej uznał, tak jak wielu innych, że do tak małych zakresów jest to zbędne ze względu na małe ładunki i bliskość wyświetlacza i łatwość obsługi. Wagi hakowe AWO od 300 kg wyposażone są w pilota oraz wyświetlacz wagi o wysokości cyfr 25 mm. Waga wisząca AWO 10t jest już produkowana z wyświetlaczem wagi o wysokości cyfr 50 mm. Maksymalny zakres ważenia produkowanej przez AWO wagi to waga hakowa do 30 t. Wagi AWO cechuje solidna konstrukcja i niezawodność. Niski pobór prądu umożliwia pracę wagi hakowej przez 150 godzin na dwóch bateriach. Wagi są dostarczane z zawiesiami: ucho oraz hak z zapadką. Wszystkie wagi hakowe AWO mogą być legalizowane.

 

 waga dźwigowa

 

AXIS to też polski producent doskonałych wag hakowych z Gdańska. Powstała w 1989 roku firma stała się jednym z głównych producentów wag elektronicznych w Polsce. Oferta AXIS obejmuje dziesiątki typów wag elektronicznych od wag analitycznej po duże wagi przemysłowe. Waga hakowa do 3 kg AXIS to najmniejsza na rynku legalizowana waga o tej konstrukcji, idealnie nadaje się do dokładnego ważenia lekkich o dużych gabarytach produktów np. pierza. Wagi hakowe Axis produkowane są jeszcze w zakresach ważenia 6 kg, 15 kg, 30 kg i 60 kg. Zasilanie wagi realizowane jest z czterech wymiennych akumulatorów pozwalającej na 16 godzin pracy. Wyświetlacz wagowy LCD o wysokości cyfr 18 mm umożliwia czytelny odczyt masy. Producent dostarcza wagę z szaklą i krętlikiem lub hakiem. Wagi hakowe Axis posiadają wiele funkcji dodatkowych i opcji komunikacyjnych oraz mogą być wyposażone w pilota.

 

 waga zawieszana

 

KPZ Waagen to firma niemiecka słynąca z dobrej jakości wózków paletowych z wagą oraz solidnych wag paletowych. Zlokalizowany pod Nowym Tomyślem zakład dostarcza tysiące wag przemysłowych na teren całej Europy. Jako u jedynego producenta jest dostępna waga zawieszana do 200 kg całkowicie mechaniczna model KPZ 301. Inna waga hakowa model KPZ to waga zawieszana o konstrukcji z tłokiem hydraulicznym dostępna jest w 13 zakresach od 200 kg do 85 000 kg, czyli 85 ton. Popularna waga hakowa model KPZ 406 jest dostępna w zakresie od 300 kg do 20 t. Wagi hakowe KPZ bardzo często są używane w rolnictwie do ważenia big bag oraz konstrukcji stalowych. Wbudowany akumulator wagi hakowej umożliwia prace wagi do 60 godzin. Waga hakowa przemysłowa KPZ 407E przeznaczona jest do zastosowań przemysłowych i może posiadać legalizację.

 Waga hakowa

 

Dini Argeo włoski producent wag elektronicznych znany głównie z wagowych rozwiązań przemysłowych obecnie należy do Rice Lake Weighing Systems. W Polsce znany z doskonałej jakości wag hakowych Dini Argeo MCWN. Waga hakowa z serii MCWN dostępna jest w zakresie od 1,5 do 9 t z legalizacją w standardzie. Waga ta jest wyposażona w dwie szekle, dostępny jest dodatkowo hak obrotowy jako opcja. Inna waga hakowa przeznaczona do trudnych warunków to model Dini Argeo MCW posiadający stopień ochrony przed wilgocią IP 67 i obudowę wagi hakowej wykonana ze stali nierdzewnej. Waga posiada duży czytelny wyświetlacz LED oraz pilot do zdalnej obsługi wagi. Czas pracy wagi na akumulatorze to 30 godzin, ale jest możliwość dokupienia dodatkowego akumulatora, co umożliwia ciągłą pracę wagi.

 

 Waga hakowa

 

Kern to niemiecki producent wag od ponad 175 lat. Znajdująca się w Balingen fabryka i centrum logistyczne dostarcza wagi na cały świat. W ofercie firmy jest kilka tysięcy wag elektronicznych. Wagi hakowe są reprezentowane od najprostszych; model wag hakowa ręczna o zakresie od 5 kg, 20 kg do 50 kg. Są to proste niedrogie wagi hakowe ręczne chętnie kupowane przez wędkarzy, do ważenia bagażu, na budowie. Niska cena, prosta konstrukcja i łatwa obsługa to zaleta, jaką prezentuję ręczna waga hakowa model Kern HGA, Kern CH, i Kern HDB. Model wagi hakowej Kern HCB i Kern HCN szczególnie upodobali sobie leśnicy i myśliwi. Mała waga umożliwi pomiar masy upolowanych zwierząt. Wszystkie wagi hakowe firmy Kern posiadają dodatkowo certyfikat bezpieczeństwa TUV gwarantujący ich bezpieczną pracę. Modele wag przeznaczone do lekkich zastosowań przemysłowych to waga hakowa Kern HCD z pilotem oraz Kern HFB. Bardziej wymagających klientów zainteresuje waga hakowa model Kern HFA , Kern HFC, Kern HFD. Model wagi hakowej Kern HFO może posiadać dodatkowo legalizację.

 

 wagi hakowe

 

 

EHP to niemiecki producent wag hakowych do zastosowań przemysłowych. Powstała w 1979 roku w Buhl firma może się pochwalić sprzedażą ponad 25 000 wag przemysłowych hakowych pracujących na całym świecie. Wagi hakowe EHP znajdują zastosowanie i pracują w najcięższych warunkach przemysłowych takich jak odlewnie, przemysł chemiczny, technologia kosmiczna oraz wybrane modele są dostosowane do pracy w strefie wybuchowej ATEX/IECEX. Firma towarzyszyła dużym projektom jak ważenie statków czy ważenie największego na świecie dzwonu kościelnego. W naszej ofercie są doskonałe wagi EHP model KGW, EHP model LK, EHP model LDN i waga hakowa zawieszana model LD. Wagi hakowe do pracy w trudnych warunkach posiadają osłonę hutniczą umożliwiającą ważenie produktów o temperaturze do 1400 °C.

 

waga podwieszana hakowa

 

Tractel to międzynarodowa firma ( siedziba Francja) zapewniająca bezpieczeństwo pracy na wysokości i przy podnoszeniu ciężarów. W ofercie firmy są systemy bezpieczeństwa podczas pracy na wysokościach oraz wciągniki i oprzyrządowanie do nich. Jedną z grup towarowych firmy Tractel są dynamometry przemysłowe – wagi hakowe oraz ograniczniki obciążenia. Produkowane przez Tractel dynamometry zostały zaprojektowane, aby były lekkie i łatwe do przeniesienia i mogły pracować w trudnych warunkach. Służą do pracy w ekstremalnych warunkach np. przy ważeniu elementów transportowanych przez śmigłowce, wyciąganiu statków morskich czy samolotów spoza pasa startowego. Dynamometr Dynafor jest produkowany w wielu zakresach aż do 250 ton i wykorzystywany jako waga hakowa.

 

 waga podwieszana

 

Satis to seria prostych wag hakowych produkcji chińskiej przeznaczonych do podstawowych pomiarów masy. Waga hakowa Satis OCS-SB dostępna jest w zakresie ważenia: 3000 kg, 5000 kg i 10 000 kg. Jako prosta waga idealnie sprawdzi się jako waga zawieszana do ważenia big bagów w rolnictwie czy ważenia elementów stalowych. Duży wyświetlacz LED 30 mm oraz pilot sprawiają, że obsługa wagi jest prosta, a dodatkowa funkcja BT umożliwia komunikację z urządzeniami zewnętrznymi. Waga hakowa Satis OCS-SPB to seria wag wykonanych w obudowie z aluminium przeznaczonych do kontrolnego ważenia, dostępne zakresy ważenia wag 600 kg i 1000 kg. Waga zawieszana Satis OCS-SF to seria ekonomicznych wag hakowych w zakresie ważenia od 60 kg do 300 kg. Wagi zawieszane Satis seria OCS-L i OCS-M to tanie wagi do użytku domowego, których zaletą jest mały rozmiar i atrakcyjna cena. Wszystkie wagi firmy Satis nie mają możliwości legalizacji i nie nadają się do rozliczeń handlowych. W systemach zarządzania jakością w ramach nadzoru nad sprzętem pomiarowym wagi hakowe można poddać wzorcowaniu w akredytowanym laboratorium w PCA.

 

waga zawieszana