Komponenty do wag

Komponenty do budowy wag umożliwiają zrealizowania dowolnych projektów i rozwiązań urządzeń do pomiaru masy. Części do budowy wag są często poszukiwane do budowy wag zbiornikowych, wag dozujących i rozwiązań przemysłowych oraz wag do ważenia zwierząt inwentarskich. Różnorodność wersji, modeli i dostępnych podzespołów do budowy wag pozwala na wykonanie jej w wersji ekonomicznej, gdzie cena wagi jest najważniejszym czynnikiem przy zachowaniu dobrych własności metrologicznych. Dla bardziej wymagających użytkowników wag jest możliwość zastosowania najwyższej jakości podzespołów takich firm jak Mettler Toledo, Ohaus czy HBM.

OHAUS Miernik wagowy DT33P OHAUS

Miernik wagowy DT33P OHAUS

Terminal wagowy T33P w obudowie z tworzywa ABS. Czytelny wyświetlacz LCD 45mm. Kolorowe podświetlenie. Zasilanie sieciowe. Miernik wagowy posiada możliwość zasilania bateryjnego. Uchwyt do montażu na ścianie. Możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
879,45 zł

OHAUS Miernik wagowy odczyt wagowy głowica do wagi T52P OHAUS

OHAUS T52P (30424065) - miernik wagowy przemysłowy w obudowie z tworzywa ABS TD52P

Przemysłowy miernik wagowy T52P w obudowie z tworzywa ABS. Prosta intuicyjna obsługa. Czytelny wyświetlacz graficzny. Zasilanie sieciowe. Zapytaj nas o możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
3 075,00 zł

OHAUS Miernik wagowy DT33XW OHAUS

Miernik wagowy DT33XW OHAUS

Terminal wagowy T33XW w obudowie ze stali nierdzewnej. Czytelny wyświetlacz LCD 45mm. Kolorowe podświetlenie. Zasilanie sieciowe. Wbudowany akumulator. Uchwyt do montażu na ścianie. Możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
1 808,10 zł

OHAUS OHAUS Defender B 3000  - platforma wagowa lakierowana

OHAUS Defender B 3000 - platforma wagowa lakierowana

Lakierowana platforma wagowa jednoczujnikowa. Aluminiowa markowa belka tensometryczna IP65. 4 regulowane nóżki, szalka nierdzewna. Złącze EasyConnect.
...
DINI-ARGEO DINI ARGEO DGT1SP wzmacniacz wagowy / przetwornik wagowy

DINI ARGEO DGT1SP wzmacniacz wagowy / przetwornik wagowy

Wzmacniacz pomiarowy DGT1SP firmy DINI ARGEO do przetworników tensometrycznych. Transmiter przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań w automatyce przemysłowej
Cena brutto:
1 445,25 zł

KERN KERN CE HSA wzmacniacz wagowy

KERN CE HSA wzmacniacz wagowy / przetwornik wagowy z wyjściem prądowym 4 - 20mA

Wzmacniacz analogowy CE HSA firmy KERN do przetworników tensometrycznych z wyjściem analogowym prądowym 4 - 20 mA. Wzmacniacz przeznaczony jest do zastosowań w technice pomiarowej i automatyce przemysłowej
Cena brutto:
2 518,74 zł
2 862,21 zł

OHAUS Nierdzewny miernik wagowy T52XW OHAUS

OHAUS T52XW (30424066) - miernik wagowy przemysłowy nierdzewny TD52XW

Nierdzewny, wodoodporny miernik wagowy T52XW. Prosta intuicyjna obsługa. Czytelny wyświetlacz graficzny. Zasilanie sieciowe. Zapytaj nas o możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
4 169,70 zł

Sumator / puszka sumująca z tworzywa  dla max  4 szt. tensometrów

Sumator wagowy / puszka sumująca do wagi z tworzywa dla max 4 szt. tensometrów

Sumator / puszka sumująca wykonana z tworzywa dla max 4 szt. tensometrów do budowy wag i serwisu
Cena brutto:
159,90 zł

KERN Wzmacniacz wagowy/przetwornik wagowy

KERN CE HSP wzmacniacz wagowy / przetwornik wagowy z PROFIBUS

Wzmacniacz analogowy CE HSP firmy KERN do przetworników tensometrycznych z PROFIBUS. Wzmacniacz przeznaczony jest do zastosowań w technice pomiarowej i automatyce przemysłowej
Cena brutto:
2 848,88 zł
3 237,36 zł

OHAUS OHAUS Defender 5000 DFL52W - niskoprofilowa platforma wagowa nierdzewna z otwieranym pomostem

OHAUS Defender 5000 DFL52W - niskoprofilowa platforma wagowa nierdzewna z otwieranym pomostem

Nierdzewna platforma wagowa niskoprofilowa z otwieranym pomostem czteroczujnikowa. Nierdzewna markowa belka tensometryczna IP68. 4 regulowane nóżki, Złącze EasyConnect.
...
OHAUS Miernik wagowy T32MC OHAUS

Miernik wagowy RS232 LCD T32MC OHAUS

Tani miernik wagowy T32ME z wyświetlaczem LCD. Obudowa metalowo - plastikowa. Złącze RS232. Uchwyt do montażu na ścianie w standardzie. Możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
897,90 zł

OHAUS Nierdzewny miernik wagowy T72XW OHAUS IP66

Nierdzewny miernik wagowy IP66 T72XW OHAUS

Nierdzewny miernik wagowy T72XW posiada klasę ochrony IP66. Prosta intuicyjna obsługa. Czytelny wyświetlacz LCD graficzny. Opcjonalnie ethernet. Możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
4 182,00 zł

KERN Wzmacniacz wagowy/przetwornik wagowy

KERN CE HSN wzmacniacz wagowy / przetwornik wagowy z PROFINET

Wzmacniacz analogowy CE HSN firmy KERN do przetworników tensometrycznych z PROFINET. Wzmacniacz przeznaczony jest do zastosowań w technice pomiarowej i automatyce przemysłowej
Cena brutto:
4 018,95 zł
4 566,99 zł

OHAUS Nierdzewny miernik wagowy T82XW OHAUS

OHAUS T82XW-EU (30325752) - miernik wagowy nierdzewny zaawansowany z dotykowym wyświetlaczem

Przemysłowy nierdzewny, miernik wagowy T82XW z dotykowym wyświetlaczem. . Prosta intuicyjna obsługa. Zasilanie sieciowe. Zapytaj nas o możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
7 976,55 zł

OHAUS platforma wagowa DF podłogowa czteroczujnikowa DF OHAUS

OHAUS DF - platforma wagowa lakierowana czteroczujnikowa

Czteroczujnikowa, podłogowa platforma wagowa serii DF OHAUS. Konstrukcja lakierowana, szalka ryflowana. Stalowe belki tensometryczne. 4 regulowane nóżki, Bezpieczny zakres przeciążenia 150%.
...
OHAUS OHAUS Defender 5000  - platforma wagowa lakierowana

OHAUS Defender 5000 - platforma wagowa lakierowana

Lakierowana platforma wagowa jednoczujnikowa do zastosowania w przemyśle. Aluminiowa markowa belka tensometryczna IP67. 4 regulowane nóżki, szalka nierdzewna. Złącze EasyConnect.
...
OHAUS OHAUS Defender 5000 DFD52H - niskoprofilowa platforma wagowa lakierowana

OHAUS Defender 5000 DFD52H - niskoprofilowa platforma wagowa lakierowana

Lakierowana platforma wagowa niskoprofilowa czteroczujnikowa. Aluminiowa markowa belka tensometryczna IP65. 4 regulowane nóżki, Złącze EasyConnect.
...
WWANA_4_20

Wzmacniacz wagowy WWANA 4-20 / przetwornik wagowy z wyjściem 4 - 20mA

Wzmacniacz analogowy do przetworników tensometrycznych z wyjściem analogowym 4 - 20 mA. Wzmacniacz przeznaczony jest do zastosowań w technice pomiarowej i automatyce przemysłowej
Cena brutto:
1 230,00 zł

OHAUS Tani miernik wagowy z wyświetlaczem LED  T24PE OHAUS

Tani miernik wagowy z wyświetlaczem LED T24PE OHAUS

Tani miernik wagowy T24PE z wyświetlaczem LED. Obudowa z tworzywa. Opcjonalnie złącze RS232. .
Cena brutto:
848,70 zł

OHAUS Miernik wagowy T32ME OHAUS

Miernik wagowy RS232 LED T32ME OHAUS

Tani miernik wagowy T32ME z wyświetlaczem LED. Obudowa metalowo - plastikowa. Złącze RS232. Uchwyt do montażu na ścianie w standardzie. Możliwość legalizacji WE.
Cena brutto:
842,55 zł

 


 

Jak zbudowana jest waga elektroniczna?

 

Części do budowy i naprawy wag

 

Współczesna waga elektroniczna tensometryczna zbudowana jest następujących podzespołów:

  1. Belka tensometryczna lub belki tensometryczne przy budowie wag wieloczujnikowych.
  2. Platforma wagowa wraz z elementami montażowymi i zabezpieczającymi czujnik tensometryczny (nóżki, stopy montażowe, najazdy, amortyzatory zawiesia i inne).
  3. Okablowanie oraz sumator (puszka sumatora z elementami regulacyjnymi przy wagach wieloczujnikowych, kable i inne).
  4. Miernik wagowy zwany też terminalem wagowym lub wzmacniacz analogowy z wyjściem 0-10Vlub 4-20mA do komunikacji ze sterownikiem
  5. Dodatkowe akcesoria i karty, płyty rozszerzeń, kolejne porty RS485,LAN, BT i karty wejść/wyjść do podłączenia dodatkowych przycisków, kolumn sygnalizacyjnych i układów sterowania.

 

Części wagi

Części do budowy/naprawy wag.

Wymienione podzespoły są stosowane do budowy wag elektronicznych. Producenci krajowi wag elektronicznych tacy jak Axis, Awo, Radwag, Fawag, Kalisto lub zagraniczni A&D, Cas, OHAUS, Kern, KPZ WAGI, KPZ Waagen, DIGI, Mettler Toledo, Dibal, Vibra, Sartorius, Seca, Ravas, Satis, Stainberg, TEM stosują często te same części do budowy wag. Naprawa wagi elektronicznej może polegać na dobraniu zamiennika uszkodzonego tensometru obecnie już niedostępnego na inny o tych samych parametrach. Nasi specjaliści starają się dobrać i wybrać najlepsze rozwiązanie, aby mogli Państwo tanio i skutecznie naprawić swoją wagę elektroniczną.

 

Płytka elektroniki do wag

 

Platformy wagowe jednoczujnikowe oferowane przez naszą firmę to niezawodne produkty firmy Ohaus i Kern. Platforma wagowa Ohaus wykorzystuje ponad stuletnie doświadczenie w produkcji wag. Każdy szczegół platformy wagowej został zaprojektowany tak, aby zapewnić długą bezawaryjną pracę. Czujnik tensometryczny jest zabezpieczony w kilku miejscach przed przeciążeniem i udarami mechanicznymi. Platformy wagowe jednoczujnikowe są wykonywane w różnym stopniu zabezpieczenia przed wilgocią do IP 68/ IP69K włącznie. Platformy wagowe umożliwiają budowę niezawodnych wag elektronicznych i systemów wagowych do zastosowań przemysłowych. Podstawowe zakresy wagowe platformy wagowej jednoczujnikowej zaczynają się od 3 kg do 600 kg.

Waga elektroniczna - Platforma jednoczujnikowa Ohaus

Platforma wagowa wieloczujnikowa to najczęściej konstrukcja metalowa, do której są zamontowane cztery czujniki tensometryczne. Dlatego często tego typu waga elektroniczna jest nazywana jako waga czteroczujnikowa. Platforma wagowa czteroczujnikowa przeznaczona jest do ważenia większych ładunków o dużych gabarytach. Wymiary najmniejszej wagi czteroczujnikowej zaczynają się od 60 × 60 cm, a kończą się na wymiarach kilku metrów. Ze względu na sposób montażu mogą to być różne wagi platformowe.

 

Platforma wieloczujnikowa

 

Waga platformowa najazdowa może być wyposażona w jeden najazd umożliwiający wygodne najechanie wózkiem na wagę znajdującą się przy ścianie, a następnie po zważeniu na wycofanie wózka. Platforma wagowa z dwoma najazdami to idealne rozwiązanie tam, gdzie istnieje konieczność ważenia w ciągach komunikacyjnych. W przypadku remontów i planowania nowej inwestycji idealnym rozwiązaniem jest montaż platformy wagowej przeznaczonej do zabudowy. Waga taka osadzona w ramie do zabudowy wagi umożliwia najazd i ważenie z każdej strony. Jest to bardzo wygodne dla użytkownika wagi ze względu na to, że powierzchnia wagi jest zrównana z powierzchnią posadzki.

 

Rama do zabudowy wagi

 

Platformy wagowe mogą być wykonane z różnych materiałów i w różny sposób zabezpieczone przed szkodliwymi warunkami środowiskowymi. Podstawowe konstrukcje są malowane proszkowo i idealnie nadają się do suchych magazynów. W przypadku narażenia wagi na wilgoć stosuje się konstrukcje platformy wagowej cynkowane ogniowo. Wymagające branże chemiczne, spożywcze czy farmaceutyczne stosują tylko platformy wagowe wykonane ze stali nierdzewnej, zapewniając zachowanie najwyższych standardów higienicznych.

 

Waga zbiornikowa

 

Platforma wagowa najazdowa to idealne rozwiązanie dla branży spożywczej lub farmaceutycznej. Nowoczesna platforma wagowa najazdowa umożliwia często łatwe je uniesienie i utrzymanie czystości. Platforma wagowa najazdowa Ohaus z serii Defender 5000 posiada specjalny mechanizm umożliwiający jej podniesienie i jest chętnie stosowana u klientów wymagających częstego mycia wagi. Utrzymanie czystości pod wagą jest bardzo ważne ze względu na jakość ważenia. Zanieczyszczenia znajdujące się pomiędzy platformą wagową a podłożem mogą zakłócić proces ważenia, dlatego bardzo ważna jest częsta kontrola tych miejsc.

 

Platforma wagowa najazdowa Kern

 

Przewód sygnałowy do wagi jego jakość i stan ma decydujący wpływ na dokładność wskazań wagi elektronicznej i odporność na zakłócenia. Przewód wagowy nie może być w żaden sposób uszkodzony, przecięcie izolacji będzie skutkowało postępującą korozją oplotu ekranującego przewody sygnałowe. W przypadku pojawienia się wilgoci wskazania wagi będą niestabilne, natomiast przerwanie ekranu będzie skutkowało zmniejszoną odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne.

 

Czujnik tensometryczny

 

Sumator wagowy to ważny element budowy wagi elektronicznej, w którym są połączone belki tensometryczne. Od pewności połączeń belek tensometrycznych w sumatorze wagowym zależy pewna praca wagi elektronicznej. Sumatory wagowe, w których połączenia są lutowane, gwarantują pewniejszą pracę wagi, ale wymagają użycia lutownicy przy montażu tensometrów wagowych. Połączenia wykorzystujące listwy z zaciskami śrubowymi wymagają starannego montażu przewodów sygnałowych w sumatorze wagowym.

 

Sumator wagowy

 

Miernik wagowy, czyli terminal wagowy ma za zadanie prezentować wartość ładunku na szali- platformie wagowej. Najprostszy posiada kilka przycisków oraz wyświetlacz wagowy. Wyświetlacz wagowy może być wykonany w technologii LCD z podświetleniem lub bez. Inny rodzaj wyświetlacza wagowego to wykonany w technologii LED, które jest idealne do ciemnych pomieszczeń, lecz niestety jest mało czytelny w słońcu. Zaawansowane terminale wagowe posiadają wyświetlacze graficzne i klawiatury wielofunkcyjne umożliwiające na łatwe korzystanie z bogatego menu i programów wagi. W naszej ofercie są mierniki wagowe takich producentów jak OHAUS, RADWAG, AXIS, KERN, CAS, HBM i wielu innych.

 

Klawiatura wagi Ohaus

 

Wzmacniacze wagowe pomiarowe i układy wagowe stosowane w automatyce są przeznaczone do montażu na szynę DIN. Najczęściej ukryte są w szafach sterowniczych i za pomocą sygnału analogowego napięciowego 0-10 V lub sygnału prądowego 4-20 mA komunikują się ze sterownikami PLC. Innego rodzaju moduły komunikują się za pomocą sygnałów cyfrowych z otaczającymi ich elementami automatyki przemysłowej, realizując skomplikowane funkcje ważenia. Dostępne są w naszym sklepie internetowym produkty KERN, ODECA, NBC.

 

Wzmacniacze analogowe na szynę DIN

 

Współczesne terminale wagowe umożliwiają rozbudowę ich o szereg przydatnych funkcji i możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych. Dostępne są dodatkowe akcesoria oraz karty i płyty rozszerzeń takie jak port Ethernet, Wi-Fi, RS 485, USB, dodatkowy porty RS, wyjście analogowe, BT i karty wejść/wyjść do podłączenia dodatkowych przycisków, kolumn sygnalizacyjnych i układów sterowania. Miernik wagowy Ohaus umożliwia realizację wielu skomplikowanych funkcji za pomocą prostej intuicyjnej obsługi.

 

Dodatkowe porty w terminalu wagowym Ohaus

 

Zasilacz do wagi elektronicznej często jest lekceważony przez użytkownika wagi elektronicznej i w przypadku uszkodzenia zastępowany zamiennikiem niewiadomego pochodzenia. Producent wagi elektronicznej wprowadzając do obrotu swój produkt, zadbał o bezpieczeństwo użytkownika i jakość przeprowadzanych wyników. Dlatego bardzo ważny jest stan techniczny zasilacza oraz wszystkich współpracujących z nim podzespołów. Kable sieciowe, wtyczki muszą być w dobrym stanie technicznym a w przypadku uszkodzeń mechanicznych i elektrycznych niezwłocznie wymienione na zalecany przez producenta wagi zasilacz. W naszej ofercie mamy oryginalne zasilacze i płyty zasilacza do wag OHAUS, KERN, AXIS i wielu popularnych producentów.

 

Zasilacz do wagi

 

Nóżka do wagi elektronicznej to jest też ważny element budowy wagi. Od jej stanu technicznego w dużej mierze zależy dokładność i powtarzalność pomiarów. Nóżka do wagi decyduje o tym, czy siła działająca na tensometr będzie działała prostopadle, a wyniki będą poprawne. Zwłaszcza stopy wagowe stosowane w wagach wieloczujnikowych decydują o tym, czy waga waży dokładnie. Nóżka do wagi prawidłowo zamontowana razem z tensometrem decyduje o tym, czy waga będzie wracała do zera po zdjęciu ładunku. Nóżka do wagi to części do naprawy wag, które należy w pierwszej kolejności wymienić lub sprawdzić w przypadku stwierdzenia nieprawidłowych wskazań.

 

Nóżki do wagi

 

Części do naprawy wag elektronicznych to gotowe platformy wagowe lub pojedyncze czujniki wagowe – tensometry. Uszkodzony miernik jednej firmy można zastąpić niezawodnym nowoczesnym miernikiem innej firmy. Nasi konsultanci i szczegółowe opisy produktów na stronie internetowej www.moga.pl umożliwią wybranie najkorzystniejszego pod względem ceny i jakości komponentu wagowego lub części do naprawy wag.

 

Klawiatura do wagi