Platforma wagowa Ohaus dostępna w różnych wymiarach naszym dziale komponenty do wag. Budowa wagi elektronicznej lub systemu wagowego rozpoczyna się od doboru tensometru wagowego i zaprojektowaniu platformy wagowej z szalką, na której będzie się odbywało ważenie.

 

platformy wagowe Ohaus plakat

 


 

Belka tensometryczna a budowa wagi

Belka tensometryczna nazywana też potocznie jako czujnik wagowy lub tensometr wagowy jest dostępna w naszym sklepie w dziale: belki tensometryczne. Belka tensometryczna może być przeznaczona do budowy wagi jako:

  1. Waga platformowa jednoczujnikowa
  2. Waga platformowa wieloczujnikowa

 


 

Platforma wagowa do wagi jednoczujnikowej OHAUS

belka tensometryczna do platformy jednoczujnikowej

Platforma wagowa do wagi jednoczujnikowej z belką tensometryczną "single point"

 

Platforma do wagi jednoczujnikowej najczęściej jest używana do budowy wag i systemów wagowych o obciążeniu maksymalnym od 300 g do 300-500 kg. Budowa wagi jednoczujnikowe oparta jest najczęściej na zastosowaniu belki tensometrycznej typu single point. Zastosowanie jednego czujnika ma wiele zalet. Podstawowa zaleta to dobra cena przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości metrologicznych układu wagowego. Zastosowanie jednego czujnika wagowego w platformie niesie jednak ograniczenia w użytkowaniu wagi – ładunek na szalce wagi należy układać centralnie i starać się nie obciążać narożników więcej niż 1/3 obciążenia.

 

 

Przykładem doskonale wykonanej platformy wagowej jednoczujnikowej są platformy wagowe Ohaus. Producent wag i podzespołów wagowych Ohaus posiada ponad 100-letnie doświadczenie w budowie wag. Każda konstrukcja wagowa jest przemyślana i maksymalnie zabezpieczona, aby długo i bezawaryjnie służyła użytkownikowi. Najważniejszym problemem występującym w czasie eksploatacji wagi jest jej zabezpieczenie przed udarami mechanicznymi i przeciążeniem. Ohaus zabezpiecza swoje platformy wagowe mechanicznie w wielu punktach, tak aby tensometr mógł służyć przez wiele lat.

 


 

Platforma do wagi czteroczujnikowej OHAUS

platforma wagowa czteroczujnikowa

Platforma do wagi wieloczujnikowej najczęściej jest używana do budowy wag i systemów wagowych o obciążeniu maksymalnym od 150 kg do kilku ton. Budowa wagi wieloczujnikowej, którą najczęściej jest waga czteroczujnikowa ze względu na ilość zastosowanych tensometrów wagowych, posiada wiele zalet. Podstawową zaletą wagi czteroczujnikowej jest możliwość dowolnego układania ładunku na szali wagi, ponieważ tensometry wagowe znajdują się na narożnikach wagi. W przypadku ważenia dużych ładunków platformę wagową można wyposażyć w najazdy do łatwego najeżdżania wózkami lub zamontować w podłodze.

 

platforma wagowa czteroczujnikowa z najazdem ohaus

Platforma wagowa czteroczujnikowa Ohaus to przemyślana konstrukcja, doskonałej jakości tensometry wagowe oraz stopy wagowe i akcesoria do montażu. Nóżki wagowe umożliwiają dokładną regulację poziomu wagi oraz niwelują wszelkie naprężenia powstałe podczas użytkowania wagi. Od jakości wszystkich części do wag użytych do budowy wagi lub systemu wagowego zależy dokładność i wiarygodność pomiaru w czasie jej użytkowania. Precyzja i jakość wykonania platformy wagowej Ohaus gwarantuje to na wiele lat.

 


 

Platforma wagowa a stopień zabezpieczenia IP

 

Stopień zabezpieczenia wagi przed wilgocią IP jest zależny i różny dla belki tensometrycznej, platformy wagowej, sumatora czy miernika wagowego lub użytych dodatkowych elementów np. nóżki, kółka itp. Dlatego przed wyborem platformy wagowej należy określić swoje potrzeby i wg nich wybrać właściwą. Podstawowy podział platform wagowych ze względu na IP zależy od materiału, z jakiego jest ona wykonana.

  1. Platforma wagowa wykonana ze stali malowana proszkowo
  2. Platforma wagowa wykonana ze stali nierdzewnej

 


 

Platforma wagowa wykonana ze stali malowana proszkowo

platforma wagowa ohaus malowana proszkowo

 

Platforma wagowa wykonana ze stali malowana proszkowo jest przeznaczona do typowo produkcyjno- magazynowych prac w warunkach suchych. Dopuszczalna jest praca wagi na otwartej przestrzeni np. pod wiatami, ale waga musi być zabezpieczona przed opadami atmosferycznymi.

 


 

Platforma wagowa wykonana ze stali nierdzewnej

platforma wagowa ohaus defender stal nierdzewna

Platforma wagowa wykonana ze stali nierdzewnej umożliwia stosownie wag w środowisku wilgotnym. Przemysł spożywczy, chemiczny czy przetwórstwo żywności wymuszają utrzymanie czystości poprzez częste mycie stanowiska pracy i znajdujących się tam urządzeń. Wagi i platformy wagowe Ohaus ze stopniem ochrony IP 69K umożliwiają spełnienie najbardziej rygorystycznych norm.

 


 

Platforma wagowa Ohaus-Cena

Cena platformy wagowej Ohaus jest bardzo atrakcyjna na rynku, zważywszy na:

  1. Użyty czujnik wagowy. Ohaus stosuje tylko bardzo dobrej jakości czujniki wagowe w swoich platformach renomowanych producentów m in. Mettler Toledo.
  2. Przemyślana konstrukcja poparta wieloletnimi badaniami i zdobytym doświadczeniem. Ohaus stara się maksymalnie zabezpieczyć tensometr wagowy przed skutkami niewłaściwego obchodzenia się z wagą: przeciążenia i udary mechaniczne.
  3. Zastosowane materiały. Ohaus stosuje właściwej jakości materiały oraz ich grubość dobiera do właściwych obciążeń. Dlatego też konstrukcje wagowe Ohaus oznaczają się wyjątkową trwałością
  4. Wsparcie techniczne obejmujące dobór platformy, możliwość podłączenia do systemu lub sterownika PLC oraz porady eksploatacyjne i dostęp części zamiennych

 

platforma wagowa ohaus 6000

Zadowolenie Klienta dla firmy Ohaus to podstawa sukcesu. Od ponad 100 lat Ohaus dba o to, aby jego produkty były niezawodne. Na zdjęciu widać zabezpieczenie belki tensometrycznej w 5 punktach ( zderzaki umieszczone na narożnikach platformy chronią tensometr przed uszkodzeniami mechanicznymi a środkowy przed przeciążeniem).

 

W przypadku planowania zastosowania platform wagowych w wagach i systemach wagowych zakup kilku czy kilkunastu sztuk platform jest doskonałym wyborem, ponieważ samodzielnie trudno jest wykonać takiej jakości platformy w tej cenie. W przypadku zakupu większej ilości zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym celem ustalenia warunków handlowych. Na pewno konstrukcja platform wagowych Ohaus jest wzorem, jak należy wykonywać niezawodne i doskonałe pod względem metrologicznym elementy- komponenty do budowy wag elektronicznych.

 


 

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria B

platforma wagowa ohaus Defender B

Solidnie wykonana platforma wagowa Ohaus Defender® seria B z zamkniętych profili kwadratowych do zastosowań przemysłowych. Zastosowana doskonałej jakości belka tensometryczna typu „single point” firmy Mettler Toledo gwarantuje najlepsze własności metrologiczne OIML R60. Regulowane nóżki i poziomiczka umożliwiają precyzyjne ustawienie platformy. Szalka jest wykonana ze stali nierdzewnej 304. Dostępne są trzy rozmiary szalki 355 × 305 mm, 550 × 420 mm i 650 × 500 mm. Zakresy wagowe zaczynają się od 15 kg do 300 kg.

 


 

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria V

platforma wagowa ohaus Defender V

Nierdzewna platforma wagowa Ohaus Defender® seria V posiadająca solidną konstrukcję z profili zamkniętych i płaskownika doskonała do zastosowań przemysłowych w środowisku wilgotnym. Zastosowana doskonałej jakości belka tensometryczna IP 67 typu „single point” firmy Mettler Toledo gwarantuje bardzo dobry własności metrologiczne. Regulowane nóżki i poziomiczka umożliwiają precyzyjne ustawienie platformy. Szalka i konstrukcja jest wykonana ze stali nierdzewnej 304. Dostępne są trzy rozmiary szalki 355 × 305 mm, 550 × 420 mm i 650 × 500 mm. Zakresy wagowe zaczynają się od 15 kg do 300 kg.

 


 

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria R

platforma wagowa ohaus Defender EasyConnect

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria R przeznaczona jest do zastosowań przemysłowych. Szalka platformy wagowej wykonana jest w kształcie kwadratu dostępna w pięciu rozmiarach 305 × 305 mm, 400 × 400 mm, 500 × 500 mm i 610 × 610 mm oraz prostokątna 800 × 600 mm. Sposób wykonania oraz zastosowane materiały gwarantują niezawodną pracę wagi w trudnych warunkach przemysłowych. Zastosowany moduł TEDS umożliwia łatwą konfigurację z miernikami Ohaus serii 5000 dzięki funkcji EasyConnect. Dostępne są zakresy wagowych od 3 kg do 600 kg.

 


 

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria W

platforma wagowa ohaus Defender W

Nierdzewna platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria W przeznaczona jest do zastosowań przemysłowych w środowisku wilgotnym. Szalka platformy wagowej wykonana jest w kształcie kwadratu dostępna w pięciu rozmiarach 305 × 305 mm, 400 × 400 mm, 500 × 500 mm i 610 × 610 mm oraz prostokątna 800 × 600 mm. Sposób wykonania oraz zastosowane materiały gwarantują niezawodną pracę wagi w trudnych warunkach przemysłowych. Zastosowany moduł TEDS umożliwia łatwą konfigurację z miernikami Ohaus serii 5000 dzięki funkcji EasyConnect. Dostępne są zakresy wagowych od 3 kg do 600 kg.

 


 

Platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seria 6000

platforma wagowa ohaus 6000 300x300 mm

Nierdzewna platforma wagowa jednoczujnikowa Ohaus Defender® seri 6000 wykonana jest ze stali 316, przeznaczona jest do ekstremalnych przemysłowych warunków. Przemysł chemiczny, farmaceutyczny lub przetwórczy wymaga utrzymania w czystości stanowiska pracy oraz jego częstego mycia. Konstrukcja wagi została tak zaprojektowana, aby można było łatwo ją umyć i utrzymać w czystości. Stopień zabezpieczenia platformy wagowej wynosi IP 69K. Szalka platformy wagowej dostępna jest w trzech rozmiarach 250 × 250 mm, 300 × 300 mm i 500 × 400 mm. Sposób wykonania oraz zastosowane materiały gwarantują niezawodną pracę wagi w trudnych warunkach przemysłowych. Zastosowany moduł TEDS umożliwia łatwą konfigurację z miernikami Ohaus serii 6000 dzięki funkcji EasyConnect. Dostępne są zakresy wagowych od 3 kg do 150 kg.