Statywy pomiarowe ręczne i zmechanizowane do precyzyjnych pomiarów siły

Statyw pomiarowy do siłomierza jest niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe przeprowadzanie pomiaru siły. Dokładność pomiaru siły zależy od wielu czynników m in. sposobu przyłożenia siły oraz szybkości jej zadawania. Dlatego wybór właściwego statywu pomiarowego do dynamometru pozwala zminimalizować błędy pomiaru siły do minimum.

SAUTER Ręczny statyw pomiarowy do siłomierzy

SAUTER TVP i TVL - statyw pomiarowy ręczny do siłomierzy

Ręczne statywy pomiarowe. Oferujemy statywy z korbą. Statywy pomiarowe pionowe i poziome, Statywy do szybkiej kontroli np. zerwania. Statyw do pomiaru siły odklejania.
...
AXIS Ręczny statyw pomiarowy z miarą do siłomierzy STV AXIS

AXIS STV - statyw pomiarowy ręczny do siłomierzy z miarą

Ręczne statywy pomiarowy STV do siłomierzy. Oferujemy statywy z korbą do precyzyjnych pomiarów.
...
ANDILOG ANDILOG BAT1000 - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

ANDILOG BAT1000 - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

Precyzyjny statyw pomiarowy firmy ANDILOG. Do jego cechy należy zaliczyć: precyzje, dużą prowadnice oraz regulowaną płytkę dolną do jak najdokładniejszych pomiarów. Statywy współpracują z dynamometrami Centor ANDILOG.
...
ANDILOG ANDILOG BAT1000R - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

ANDILOG BAT1000R - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

Precyzyjny statyw pomiarowy firmy ANDILOG. Do jego cechy należy zaliczyć: precyzje, dużą prowadnice oraz regulowaną płytkę dolną do jak najdokładniejszych pomiarów. Statywy współpracują z dynamometrami Centor ANDILOG.
...
ANDILOG ANDILOG TEX555 - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

ANDILOG TEX555 - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

Precyzyjny statyw pomiarowy firmy ANDILOG. Do jego cechy należy zaliczyć: precyzje, mobilność oraz regulowaną płytkę dolną do jak najdokładniejszych pomiarów. Statywy współpracują z dynamometrami Centor ANDILOG.

...
ANDILOG ANDILOG TEX555R - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

ANDILOG TEX555R - statyw pomiarowy ręczny do dynamometru

Precyzyjny statyw pomiarowy firmy ANDILOG. Do jego cechy należy zaliczyć: precyzje, mobilność oraz regulowaną płytkę dolną do jak najdokładniejszych pomiarów. Statywy współpracują z dynamometrami Centor ANDILOG.

...
SAUTER Zmotoryzowany statyw pomiarowy do siłomierzy

SAUTER TVM - Zmotoryzowany statyw pomiarowy do siłomierzy, maszyna wytrzymałościowa do 30kN

Elektryczny statyw pomiarowy z napędem. Profesjonalne stanowisko zmotoryzowane do pomiaru siły. Funkcja pomiaru wytrzymałości próbki. Funkcja pomiaru określnonej ilości cykli. Oferujemy pionowe i poziome statywy z napędem. Możliwość badania siły ścisku i rozciągania.
...
AXIS Pionowy statyw zotoryzowany do siłomierzay FB i FC STAV AXIS

AXIS STAV - statyw pomiarowy zmotoryzowany o siłomierzy

Pionowy zmotoryzowany statyw pomiarowy STAV do dynamometrów AXIS FB i FC. Profesjonalne stanowisko zmotoryzowane do pomiaru siły w zakresie do 500N. Funkcja pomiaru wytrzymałości próbki. Funkcja pomiaru określonej ilości cykli. Możliwość badania siły ścisku i rozciągania.
...
SAUTER Zmotoryzowany statyw pomiarowy do siłomierzy TVO Sauter

SAUTER TVO - statyw pomiarowy zmotoryzowany do siłomierzy

Pionowy elektryczny statyw pomiarowy z napędem firmy SAUTER TVO. Profesjonalne stanowisko zmotoryzowane do pomiaru siły. Funkcja pomiaru wytrzymałości próbki. Funkcja pomiaru zadanej ilości cykli. Oferujemy pionowe i poziome statywy z napędem. Możliwość badania siły ścisku i rozciągania.

...
SAUTER Zmotoryzowany statyw pomiarowy do siłomierzy TVO-S Sauter

SAUTER TVO-S - statyw pomiarowy zmotoryzowany do siłomierzy

Pionowy elektryczny statyw pomiarowy z napędem firmy SAUTER TVO-S. Profesjonalne stanowisko zmotoryzowane do pomiaru siły w zakresie 500N; 1000N oraz 2000N. Funkcja pomiaru wytrzymałości próbki. Funkcja pomiaru zadanej ilości cykli. Możliwość badania siły ścisku i rozciągania.

...

 

Statywy do dynamometrów rodzaje

Statywy pomiarowe do siłomierzy w zależności od sposobu zadawania siły możemy podzielić na:

  • statyw do dynamometru ręczny
  • statyw do dynamometru hydrauliczny
  • statyw do dynamometru zmotoryzowany z napędem elektrycznym

Podstawowe statywy z napędem ręcznym to stanowiska z napędem śrubowym z korbą lub dźwignią.

 

Statyw pomiarowy do dynamometru pozwala na dokładny pomiar siły

 

Statyw pomiarowy do dynamometru z dźwignią umożliwia prostopadłe przyłożenie siły, niestety trudne jest jej precyzyjne utrzymanie. Sposób i szybkość zadawania i utrzymania siły w dużej mierze zależy od operatora. Statywy pomiarowe do siłomierzy z dźwignią w większości przypadków wykonuje się do sił nie większych niż 500 N i są przeznaczone do prostych niewymagających dokładności pomiarów.

 

Statyw pomiarowy z dzwignią jest idealny do prostych pomiarów siły dynamometrem

 

Statyw pomiarowy do dynamometru z korbą przeznaczony jest do precyzyjnego zadawania siły. Zastosowana w statywie śruba kulowa umożliwia zadanie i utrzymanie siły ustawionej przez operatora. Jest to bardzo przydatne np. przy sprawdzaniu sprężyn i jednoczesnym odczycie przesunięcia i siły. Większość tego typu statywów pomiarowych do siłomierza z korbą wykonywany jest głównie do 500 N, rzadko można spotkać większe powyżej 1 kN.

 

Korba umożliwia precyzyjne zadanie i utrzymanie siły

 

Statyw pomiarowy do siłomierza z pokrętłem służy do precyzyjnych pomiarów w małych zakresach siły. W przypadku bardzo małych sił do 100 N i stosunkowo małych przesunięć stosuje się specjalne statywy z dokładną śrubą kulową o niewielkim skoku. Tego typu rozwiązanie pozwala na to, aby siła przekazywana przez statyw do dynamometru była stała i niezmienna w czasie. Statyw pomiarowy do dynamometru z pokrętłem jest idealny do badania próbek biologicznych i dokładnych pomiarów technicznych.

 

Statyw pomiarowy do siłomierza z pokrętłem pozwala na bardzo dokładne pomiary siły

 

Statyw ręczny do siłomierza z napędem hydraulicznym często stosowany jest do pomiarów niszczących próbki w większym zakresie siły wynoszącym nawet do kilkudziesięciu kN. Obsługa statywu do dynamometru jest prosta, polega na pompowaniu siłownika hydraulicznego i obserwowaniu wskazań siłomierza. W przypadku zniszczenia próbki dynamometr wyświetla wartość szczytową siły. Statywy hydrauliczne do dynamometru produkuje niewiele firm na świecie i w Europie są praktycznie niedostępne.

 

Statyw pomiarowy hydrauliczny do dynamometru jest idealny do badań materiałów budowlanych

 

Statywy zmotoryzowane do dynamometrów zwane często jako stanowisko zmotoryzowane do pomiaru siły lub jako statyw elektryczny do siłomierza jest w ofercie prawie każdego producenta dynamometru.

 

Wagi  Wielkopolska i Sauter na targach Control (Niemcy)

 

Axis z Gdańska w ofercie posiada dwa typy automatycznego statywu do siłomierza typu FB lub FC. Statyw automatyczny pionowy STAV 500/300 dzięki zastosowanemu oprogramowaniu umożliwia kontrolę nad mechanizmem przesuwu i dokonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów. Statyw automatyczny STAH500/300 to statyw poziomy o tych samych parametrach. Zaletą obydwóch stawów do siłomierzy jest dużą dokładność, bogate oprogramowanie umożliwiające m.in. ustalenie prędkości przesuwu siłomierza oraz brak błędu ludzkiego związanego z szybkością zadawania siły.

 

Statyw pomiarowy do siłomierza Axis

 

Sauter (Niemcy) ma w swojej ofercie kilka typów automatycznych statywów do dynamometrów. Łączy je wiele cech: statyw do siłomierza Sauter jest prosty w obsłudze niezawodny i tani. Statywy Sauter są jednymi z częściej wybieranych przy zakupie dynamometrów przez naszych Klientów akcesoriami do pomiaru siły.

 

Czujnik siły typu S zamontowany na statywie pomiarowym

 

Statyw pomiarowy do dynamometru SAUTER THM-N i THM-S to doskonały i prosty w obsłudze automatyczny statyw pomiarowy poziomy o zakresie do 500 N. Duży zakres regulacji prędkości przesuwu siłomierza od 1 do 500 mm/min oraz bardzo intuicyjna prosta obsługa powoduje, że jest chętnie wybierany do różnego rodzaju pomiarów siły. Automatyczny statyw pomiarowy do siłomierza posiada płytkę montażową do mocowania wszystkich dostępnych dynamometrów Sauter.

 

Statyw poziomy pomiarowy  Sauter THM

 

Statyw pomiarowy do dynamometru SAUTER TVO i TVO-S to doskonały i prosty w obsłudze automatyczny statyw pomiarowy pionowy o zakresie do 500 N. Zaletą przedstawionego automatycznego statywu do siłomierza TVO jest jego uniwersalność- pozwala zamontować niemal każdy siłomierz do 500 N oraz jego niezwykle prosta intuicyjna obsługa. Za pomocą pokrętła można zmienić prędkość przesuwu siłomierza i zadawania siły w zakresie od 1 do 500 mm/min.

 

Prosty w obsłudze pionowy statyw pomiarowy do dynamometru Sauter TVO

 

Statywy pomiarowe Sauter do dynamometrów dostępne są też do dużych sił od 5 kN do 50 kN. Idealna do tego zastosowań jest seria SAUTER TVM. Statyw pomiarowy do siłomierza Sauter TVM umożliwia zamontowanie dowolnego siłomierza z zewnętrznym czujnikiem typu S różnych producentów. Najczęściej stosowanym dynamometrem jest dynamometr Sauter FH lub Sauter FL, ale można z powodzeniem zastosować siłomierz polskiego producenta Axis FC z czujnikiem typu S.

 

Niezawodny statyw pomiarowy do dużych sił Sauter TVM

 

Statywy pomiarowe do siłomierzy IMADA czy ANDILOG lub innych producentów można zakupić w naszym sklepie internetowym. Wskazany jest jednak kontakt z naszymi doradcami, aby ustalić wszystkie szczegóły pracy m.in. takie jak szybkość przesuwu, dystans, zakres maksymalnej siły czy współpraca z innymi urządzeniami. Przy pomiarach siły i używania zmotoryzowanych statywów pomiarowych do ich pomiaru konieczne jest zadbanie o właściwe środki ochrony osobistej, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy.

 

Szkolenie Dynamometry ANDILOG (Puszczykowo)