Co łączy WOŚP i Wagi Wielkopolska oraz znanego producenta wag OHAUS? Po raz kolejny będziemy liczyć Wasze pieniądze na wagach liczących OHAUS. Wagi te doskonale sprawdziły się do liczenia bilonu podczas poprzednich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wośp

Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -27.01.22 odbiór wag liczących z siedziby WAGI WIELKOPOLSKA w Puszczykowie. Bedzie utworzonych 30 stanowisk do liczenia pieniędzy, aby sprawnie policzyć to co trafiło do puszek wolontariuszy.


Co to jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej Finał?

WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

 

wośp

 


 

30 wag liczących Ohaus na 30 Finał WOŚP tylko w jednym sztabie w Poznaniu

Wspólnie jak większość Polaków od lat wspieramy WOŚP. Wielu z nas lub ktoś z naszej rodziny korzystał ze sprzętu medycznego z czerwonym serduszkiem. Co by było Jurku, gdyby tego sprzętu w tej chwili nie było?

 

wośp

 

Dlatego nasza firma Wagi Wielkopolska już po raz kolejny udostępnia bezpłatnie na tych kilka dni doskonałej jakości wagi liczące firmy OHAUS. Wagi OHAUS będą liczyć pieniądze zebrane z puszek wolontariuszy. Liczenie pieniędzy metoda wagową znacznie przyspiesza ten proces, pozwalając zaoszczędzić dużo czasu. Tylko w jednym sztabie XXX Finału WOŚP przy Politechnice Poznańskiej będzie ich 30. Łącznie WOŚP udostępnimy ich kilkadziesiąt.

wagi transport

 Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej  odbiera  wagi liczące

wagi liczące OHAUS

 


 

Liczenie sztuk metodą wagową za pomocą wagi - co to jest?

Waga elektroniczna może mieć funkcję liczenia sztuk. Wagi z funkcją liczenia sztuk są to typowe wagi elektroniczne, w których za pomocą dostępnego modu pracy wagi- można wybrać funkcję liczenia sztuk. Następnie za pomocą klawiszy najczęściej strzałek góra – dół należy ustawić wartość referencyjną np. 10 szt. i położyć je na szalkę oraz zatwierdzając to przyciskiem przejść do trybu ważenia. Wyświetlacz wagi będzie pokazywał już ilość elementów, a nie masę ważonych elementów.

ranger 4000 ohausProfesjonalna Waga licząca to waga głównie przeznaczona do liczenia sztuk. Charakteryzuje się prostą obsługą podstawowych funkcji liczenia oraz trzema wyświetlaczami, na których są prezentowane następujące wartości:

  1. masa wszystkich elementów znajdujących się na wadze
  2. masa pojedynczego elementu wyznaczona z bardzo dużą dokładnością
  3. ilość wszystkich elementów znajdujących się na szalce wagi

ranger count 3000

Waga licząca ma bardzo dużą rozdzielczość wewnętrzną dochodzącą nawet do kilka milionów działek pomiarowych wewnętrznych, dzięki którym jest możliwość bardzo dokładnego liczenia elementów metoda wagową.

 


 

Jak działa waga licząca?

Warunkiem poprawnej pracy wagi liczącej jest liczenie elementów o tej samej masie. Aby dokładnie policzyć elementy, należy wybrać reprezentatywną próbkę składającą się ze znanej ilości elementów np.10 i położyć na wadze oraz określić jednostkową masę elementu (APW). Przy liczeniu bardzo małych elementów oraz dużych ilości warto średnią masę elementu określić z większej ilości np. 100 lub 500 wtedy waga będzie liczyła dokładnie nawet jednorazowe ilości elementów rzędu kilkudziesięciu sztuk. Błąd liczenia będzie zależał głównie od braku powtarzalności masy ważonych elementów.

 

 


 

Przedstawiamy wagi grające w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Waga licząca Ohaus Ranger Count 1000 to najprostsza waga licząca z oferty producenta wag OHAUS. Waga ta znana była wcześniej jako waga OHAUS EC jej niezawodna konstrukcja, prosta obsługa i dokładność liczenia została sprawdzona przez setki tysięcy klientów na całym świecie. Wagi te idealnie nadają się do liczenia małych elementów i przeprowadzania inwentaryzacji. Waga ta będzie liczyła monety dla WOŚP.

Ranger Count 1000

 

Waga licząca Ohaus Ranger Count 3000 to nowoczesna waga licząca wyposażona w złącza komunikacyjne. Doskonałą jakość ważenia zapewnia nowoczesna konstrukcja oraz zastosowany układ wagowy firmy Mettler Toledo. Waga posiada wiele dodatkowych funkcji oraz może pracować jako waga licząca dwuplatformowa. Waga ta doskonale i dokładnie policzy monety z puszek wolontariuszy WOŚP.

ohaus ranger 3000

Waga licząca Ohaus Ranger Count 4000 jest to solidnie wykonanie waga licząca do zastosowań przemysłowych. Obudowa wagi została w całości wykonana z odlewu aluminium, gwarantując pewną i niezawodną pracę w ciężkich warunkach przemysłowych. Wagi te są używane do liczenia elementów przez najbardziej wymagających Klientów w branży elektrotechnicznej i automotive.

ranger 4000

Waga Ohaus Ranger 7000 to przemysłowa waga kompaktowa przeznaczona do najcięższych warunków. Konstrukcja wagi jest wykonana z odpowiednio żebrowanego odlewu, umożliwiając uzyskanie doskonałej stabilności oraz rozdzielczości wagi. Obsługa wagi w języku polskim, doskonałe parametry metrologiczne oraz wiele zaawansowanych trybów pracy i funkcji to główne zalety tej wagi. Waga Ohaus Ranger 7000 to najlepsza waga elektroniczna w swojej klasie.

Ohaus Ranger 7000


 

29 Finał WOŚP wagi Ohaus w akcji

 

wojtusiaki

 

Podczas 29 Finał WOŚP wagi Ohaus zagrały razem z Wojtusiakami, licząc sprawnie pieniądze zebrane do puszek.

 

ohaus ranger 1000

Prosta waga licząca Ohaus z serii Ranger Count grała pierwsze skrzypce- sprawnie i szybko licząc bilon.

 

segregacja monet

Na początek należy posegregować monety według nominału, aby móc je policzyć na wadze liczącej.

 

liczenie monet

Liczenie monet na wadze Ranger 3000 przebiega bardzo szybko.

 

banknoty liczenie

Niestety banknoty były liczone ręcznie, ale w tle pracowała waga licząca bilon OHAUS, skracając czas pracy wolontariuszy.

 

bankoty

Banknoty popakowane w paczki

 

efekt pracy

A to efekt całej pracy. Dziękujemy Wojtusikom za ich ogrom pracy i cieszymy się, że dostarczone wagi Ohaus mogły im pomóc.

 

wojtusiaki

 

Fundacja Małych i Dużych - wojtusiaki.pl

  • organizacja zbiórek poboru krwi we współpracy z RCKIK w Poznaniu
  • prelekcje z zakresu krwiodawstwa, dawstwa szpiku oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy medycznej
  • prowadzenie sztabu WOŚP

- wykorzystano zdjęcia przesłane SZTAB WOŚP WOJTUSIAKI 2021

 


 

Wagi Wielkopolska, OHAUS i sklep moga.pl

Ohaus to szwajcarsko amerykański producent doskonałej jakości wag elektronicznych i sprzętu laboratoryjnego. Nasza firma od ponad 15 lat aktywnie współpracuje, sprzedając i prowadząc serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wag Ohaus.

 

 

Wagi OHAUS można nabyć u nas w firmie w Puszczykowie oraz w naszym sklepie internetowym www.moga.pl. Aktywnie bierzemy udział w życiu firmy Ohaus, w spotkaniach integracyjnych i roboczych, szkoleniach oraz przedstawiamy potrzeby naszych klientów. Efektem tego jest doskonała współpraca i to, że jesteśmy jednym z najlepszych partnerów OHAUS w Europie. Naszym klientom możemy zaproponować najlepsze ceny produktów OHAUS w sklepie internetowym www.moga.pl.

 


 

Waga licząca - wynajem wag na inwentaryzację

Inwentaryzacja w magazynach wymaga sprawnego liczenia tysięcy często drobnych elementów. Jak to zrobić szybko, sprawnie i dokładnie? Idealna do tego celu jest waga licząca sztuki. Wagi można kupić, ale jaki jest sens kupowania 10, 20 czy 100 wag na kilka dni, aby później cały czas stały nieużywane, należy je przechowywać, a w międzyczasie akumulator się wyładuje i uszkodzi. Rozwiązaniem jest wynajem wag krótkoterminowy. W organizacjach, które posiadają system zarządzania jakością, potrzebne jest jeszcze świadectwo wzorcowania wagi laboratorium akredytowanego potwierdzające własności metrologiczne używanego sprzętu pomiarowego. W przypadku planowanej inwentaryzacji lub potrzeby przeliczenia dużych ilości jednorodnych elementów atrakcyjne może się okazać wynajęcie na ten czas wag liczących. W przypadku pytań prosimy o kontakt.: bartek@moga.pl

 

wynajem wag

 


Więcej informacji o wagach liczących na naszym blogu: Liczenie sztuk metodą wagową


 

WAGI WIELKOPOLSKA - informacja o firmie

 

Wagi Wielkopolska widok Front

 

Wagi Wielkopolska to prężnie działająca firma już od ponad 30 lat. Zlokalizowana  jest w podpoznańskim Puszczykowie w centrum Wielkopolskiego Parku Narodowego zaledwie 15 km od centrum Poznania i 12 km od zjazdu z autostrady A2 (Berlin- Warszawa). Zabudowa firmy wkomponowana  jest w willowy charakter miasta Puszczykowa. Dogodny dojazd i miejsca parkingowe umożliwiają wygodną obsługę Klienta.

 

widok z boku Wagi Wielkopolska

 

Wśród otaczającej nas zieleni pracujemy od wielu lat. Z pasją staramy się dostarczyć najlepsze rozwiązania do pomiaru masy i siły oraz wybrany sprzęt laboratoryjny. W ofercie firmy mamy czołowych dostawców krajowych i zagranicznych, dla których jesteśmy ważnymi partnerami w Polsce.

 

marketing wagi wielkopolska

 

Dział marketingu i sprzedaży dba o to, żeby oferta firmy Wagi Wielkopolska była najlepsza w Polsce. Będący własnością firmy sklep internetowy www.moga.pl (skrót od METROLOGIA) stara się jak najlepiej zaprezentować i w szybki sposób dostarczyć produkty naszym Klientom. Duża część oferowanych produktów znajduje się w magazynie w Puszczykowie.

 

serwis

 

Dział serwisu zapewnia bieżącą obsługę serwisową sprzedawanych produktów. Dodatkowo nasz serwis zajmuje się pogwarancyjną naprawą wag oraz ich legalizacją ponowną. Znajdujący się w firmie od prawie 20 lat punkt legalizacyjny Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu pozwala sprawnie i szybko przeprowadzić legalizację ponowną zgłaszanych wag.

 

wagi wielkopolska laboratorium

 

Działające już od ponad 10 lat niezależne Akredytowane Laboratorium Wzorcujące umożliwia szybką realizację wzorcowań wewnętrznych do nowo zakupionych wag oraz obsługę klientów na terenie całej Wielkopolski. Wysoka jakość usług laboratorium jest potwierdzona certyfikatem akredytacji PCA.

 

siedziba Wagi Wielkopolska

 

Nasi konsultanci czekają na Państwa od godz. 7 do 15. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowo pod adresem sklep@moga.pl.