Wagi liczące sztuki

Waga licząca sztuki pozwala na szybkie i dokładne policzenie jednakowych elementów o tej samej masie. Wagowe liczenie sztuk to doskonała metoda umożliwiającą łatwe i precyzyjne odliczenie drobnych elementów, śrubek, nakrętek, monet, guzików, podzespołów elektronicznych oraz innych drobnych elementów. Wagi liczące sztuki od dawna stały się nieodłącznym wyposażeniem magazynu lub linii produkcyjnej. Wagi liczące ze względu na zastosowanie mogą zostać wyprodukowane jako waga licząca sztuki z legalizacją lub waga licząca sztuki bez legalizacji.

Waga z funkcją liczenia sztuk

wagi z funkcją liczenia sztuk

Przeznaczone do okazjonalnego liczenia sztuk w różnych zakresach pomiarowych

Waga stołowa licząca profesjonalna

wagi stołowe liczące profesjonalne

Przeznaczone do precyzyjnego liczenia sztuk w zakresie pomiarowym do 60 kg

Waga platformowa licząca profesjonalna

wagi platformowe liczące profesjonalne

Przeznaczona do precyzyjnego liczenia sztuk w zakresie pomiarowym do 300 kg

Waga licząca dwuplatformowa

wagi liczące dwuplatformowe (refer.)

Przeznaczona do precyzyjnego liczenia sztuk w dużym zakresie pomiarowym

 

Wybrane filtry:
max zakres pomiarowy:
6000 g 3 kg 6/15 kg
rozmiar szalki:
400x400 mm 225x300 mm
OHAUS promotion promotion Dokładna licząca waga elektroniczna Ranger 3000 / RC31P OHAUS

OHAUS RC31P Ranger Count 3000 - dokładna licząca waga elektroniczna z akumulatorem

Dokładne wagi liczące Ranger Count 3000 firmy OHAUS. Waga w standardzie posiada akumulator wewnętrzny.Maksymalna wewnętrzna rozdzielczość liczenia to 1:1 500 000 d. Wybrane modele mają legalizację (M)
...
OHAUS promotion promotion Przemysłowa waga licząca w metalowej obudowie Ranger 4000 / RC41M OHAUS

OHAUS RC41 Ranger COUNT 4000 - licząca waga z akumulatorem, w obudowa metalowa

Przemysłowa waga licząca w metalowej obudowie Ranger 4000 / RC41M OHAUS .Waga w standardzie posiada akumulator wewnętrzny.Maksymalna wewnętrzna rozdzielczość liczenia to 1:1 500 000 d. Wybrane modele posiadają legalizację (M)
...
OHAUS Dokładna waga licząca elektroniczna dwuplatformowa Ranger 3000 / RC31P OHAUS

OHAUS RC31P-D - dokładna waga licząca elektroniczna dwuplatformowa, zestaw referencyjny

Licząca waga dwuplatformowa - zestaw referencyjny do liczenia sztuk. Waga referencyjna (mała) do wyznaczania masy średniej liczonych elementów. Duża platforma wagowa służy liczenia sztuk w opakowaniach zbiorczych. Drugą platformą może być waga magazynowa do 300kg, waga paletowa lub waga platformowa z najazdem. Zestaw referencyjny nie posiada legalizacji. Zalecamy wzorcowanie wagi PCA.
...
OHAUS   Przenośna waga kontrolna z uchytem transportowym D52P5 OHAUS

OHAUS D52P5 Defender 5000 - przenośna waga magazynowa z uchwytem z legalizacją

Przenośna waga elektroniczna z uchwytem transportowym i miernikiem przy szalce wagi Defender 5000 D52P5 w wersji z legalizacją. Konstrukcja wagi ze stali lakierowanej. Obudowa miernika z tworzywa ABS. Szalka nierdzewna. Złącze RS232. Szeroki wybór dodatkowych akcesoriów: złącze WiFi, złącze RS485 i USB, wyjście analogowe, wyjście przekaźnikowe, Opcjonalnie akumulator wewnętrzny i zestaw kół. Legalizacja w cenie wagi, opcjonalnie wzorcowanie wagi PCA.
...
KERN Waga licząca KERN CXB

KERN CXB - waga licząca bez legalizacji

Przemysłowa waga liczącaCXB firmy KERN.Waga w standardzie posiada akumulator wewnętrzny.Maksymalna wewnętrzna rozdzielczość liczenia to 30000 punktów. Wybrane modele posiadają legalizację (M)

...
KERN Waga licząca KERN CFS

KERN CFS - waga licząca bez legalizacji

Przemysłowa waga licząca CFS firmy KERN. Maksymalna wewnętrzna rozdzielczość liczenia do 75,000 punktów oraz pamięcią do 100 pozycji.  Bez legalizacji.

...
OHAUS   Waga elektroniczna kompaktowa stołowa Ranger 3000 / R31P OHAUS

OHAUS R31P Ranger 3000 - waga stołowa z akumulatorem, wyświetlacz LCD

Elektroniczna waga stołowa Ranger 3000 / R31P. Duży czytelny wyświetlacz, szalka nierdzewna, wbudowany akumulator. Krótki czas stabilizacji pomiaru. Opcjonalnie legalizacja
...
OHAUS   Waga elektroniczna w obudowie metalowej Ranger 4000 / R41M OHAUS

OHAUS R41 Ranger 4000 - waga stołowa z akumulatorem, wyświetlacz LED, obudowa metalowa

Przemysłowa waga kontrolna Ranger 4000 / R41M posiada wytrzymałą konstrukcję oraz metalową obudowę. Wysokontrastowy wyświetlacz LED. Wbudowany akumulator. Opcjonalnie możliwość podłączenia drugiej platformy wagowej. Wybrane modele z legalizacją.
...

 

Waga z przelicznikiem na sztuki jak działa?

Zasada działania wagi do liczenia sztuk polega na zamianie wskazywanej masy liczonych przedmiotów na sztuki. Bardzo ważne jest wyznaczenie średniej masy pojedynczego przedmiotu. Najlepiej zrobić to z jak najliczniejszej ilości elementów, ponieważ wartość APW (średnia masa pojedynczego elementu) będzie wyznaczona bardzo dokładnie. Z inną dokładnością APW będzie wyznaczona na tej samej wadze przy wykorzystaniu 1,5,10 czy 100 sztuk co jest bardzo ważne przy jednorazowym odliczaniu bardzo dużej ilości sztuk. Praktycznie wyznaczenie APW polega na położeniu na szalce znanej ilości sztuk, wpisanie do pamięci tej wartości i zatwierdzenie odpowiednim przyciskiem wagi. Waga automatycznie przyłączy się z trybu ważenia na tryb liczenia sztuk. Waga zliczająca sztuki może posiadać jeden wyświetlacz (waga licząca prosta) lub potrójny wyświetlacz albo wyświetlacz graficzny (waga profesjonalna).

Waga licząca podział

 

Wagi liczące sztuki

 

Podstawowy podział wag liczących jest związany z obsługą i funkcjami oraz sposobem komunikacji wagi z użytkownikiem. Przedstawia się on następująco:

  1. waga liczącą prosta
  2. waga licząca profesjonalna
  3. waga licząca dwuplatformowa (zestaw liczący referencyjny).

Waga liczącą prosta

 

Prosta waga licząca Ranger Count

 

Większość wag elektronicznych ma prostą funkcję liczenia sztuk. Waga z funkcją liczenia sztuk wymaga wybrania tej funkcji i za pomocą kombinacji klawiszy, określenia wartości referencyjnej oraz przejścia w tryb liczenia. Pomimo starań producentów liczenie elementów na wadze z funkcją liczenia nie zawsze jest proste i intuicyjne. Na wyświetlaczu prezentowana jest ilość sztuk z możliwością przełączenie na wskazanie masy. Są to najczęściej wagi magazynowe liczące sztuki, które nadają się do sporadycznego liczenia elementów. Prostą funkcję liczenia sztuk ma też większość wag laboratoryjnych.

Waga licząca profesjonalna

 

Profesjonalna waga  licząca Ranger Count 31P

 

 

Wagi liczące profesjonalne możemy podzielić na:

  1. waga licząca z trzema wyświetlaczami
  2. waga z wyświetlaczem graficznym i funkcją liczenia sztuk.

Waga licząca dwuplatformowa

 

Waga dwuplatformowa licząca Kern

 

Wagi liczące dwuplatformowe to wagi elektroniczne składające się z dwóch wag:

  1. waga referencyjna
  2. waga platformowa

Waga referencyjna licząca to waga, na której jest wyznaczana masa średnia próbki z dużą dokładnością. Dzięki wyznaczeniu średnie masy z bardzo dużą dokładnością jest możliwość dokładnego liczenia dużych partii detali na drugiej platformie. Dokładność wagi referencyjnej to nawet 1 mg, choć typowa wartość to 0,1 g lub 1 g. Waga ta najczęściej wyposażona jest w terminal wagowy obsługujący obie platformy.

 

Duża platforma wagowa zestawu referencyjnego Kern

 

Waga platformowa licząca to waga jednoczujnikowa o zakresie od 15 kg do 300 kg lub waga czteroczujnikowa paletowa o zakresie do 3000 kg podłączona do wagi referencyjnej. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość bardzo dokładnego liczenia drobnych elementów w opakowaniach zbiorczych, pojemnikach i na paletach. Dokładność wagi platformowej nie ma już znaczenia na wyznaczenie wartości referencyjnej i jakość liczenia.

Waga dwuplatformowa zasada działania

 

Zestaw liczący wag Ohaus

 

Dokładność liczenia, jaką posiada waga do liczenia sztuk, zależy od sposobu i jakości wyznaczenia APW (średniej masy pojedynczego przedmiotu). Wbrew pozorom elementy wyglądające identycznie nie mają takiej samej masy. Zależy to w dużej mierze od maszyny, materiału, warunków atmosferycznych i operatora, który ten element wyprodukował. Przy małej ilości elementów średnia masa pojedynczego elementu jest wyznaczana z błędem. Pomimo niewielkiego błędu przy określeniu APW jest on zwielokrotniany przy liczeniu już dużych ilości sztuk. Dlatego też w przypadku dużej zmienności średniej masy pojedynczego elementu konieczne jest określenie jej z jak największej ilości oraz na jak najdokładniejszej wadze. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wagi liczącej precyzyjnej do określenia APW z bardzo dużą dokładnością, a ważenie liczonych detali już na wadze przemysłowej o dużym zakresie pomiarowym. Najczęściej jedna z wag posiada zaawansowany wyświetlacz i klawiaturę pozwalającą na wygodną obsługę zestawu wagowego dwuplatformowego do liczenia sztuk.

Wagi przemysłowe liczące - zalety

 

Zestaw liczący referencyjny Kern

 

Do podstawowych zalet wagowego liczenia elementów należy szybkość i niezawodność przeprowadzenia procesu liczenia. Liczenie sztuk odbywa się wielokrotnie szybciej niż w sposób tradycyjny. Dodatkowe elementy takie jak sygnalizacja akustyczna i optyczna umożliwiają kontrolę i dodatkowo informują o przekroczeniu zadanych wartości. Dodatkową zaletą jest możliwość współpracy wag z systemami informatycznymi organizacji i możliwość znakowania opakowań np. drukarki etykiet.

Waga licząca wady

 

Waga licząca Kern

 

Niestety waga licząca, aby mogła dobrze liczyć, wymaga powtarzalnej masy ważonych elementów. Najłatwiej jest to sprawdzić, ważąc po 100 elementów z dużej partii produktów. Jeśli zważona masa wszystkich każdych 100 elementów znacząco się różni, to należy wyliczyć maksymalny błąd liczenia. Następnie należy podjąć decyzję czy wybrane elementy nadają się do liczenia metodą wagową. Inną wadą wagowego liczenia sztuk może być nieintuicyjna obsługa prostych wag z jednym wyświetlaczem oraz brak znajomości jej obsługi.

Waga licząca wymagania

 

Profesjonalna waga licząca z wykorzystaniem miernika TD52P Ohaus

 

Każde wagi liczące precyzyjne wymagają stabilnych warunków temperatury. Stół, na którym znajduje się waga licząca precyzyjna, powinien być stabilny i wolny od wstrząsów i wibracji oraz podmuchów. Niezbędne jest też zapewnienie stabilnego zasilania z pominięciem zbędnych i niesprawnych przedłużaczy. Wagi liczące posiadające akumulator powinny być systematycznie doładowywane. Waga magazynowa licząca sztuki powinna być wypoziomowana i zabezpieczona przed udarami mechanicznymi np. uderzeniami przez wózki transportowe. Bardzo ważne jest też odpowiednie przeszkolenie pracowników korzystających z wag z instrukcją ich obsługi.

Waga licząca źródło błędów

 

Liczenie drobnych elementów na wadze liczącej

 

Nawet najdokładniejsza waga licząca, wywzorcowana i okresowo sprawdzana nie gwarantuje poprawnych wyników, jeśli nie będą spełnione poniższe warunki. Podstawowym źródłem błędów jest złe wyznaczenie (APW) średniej masy elementu. Najczęściej jest to zbyt mała ilość elementów służących do jej dokładnego wyznaczenia. Minimum to 10 sztuk, ale przy bardzo małych elementach 100 i więcej pozwala na skuteczne zwiększenie precyzji liczenia sztuk. Kolejnym źródłem błędów jest niepowtarzalność masy elementów spowodowanym różnicami materiału, z których są one wykonane, naddatki i ubytki oraz zabrudzenia tych elementów. Dodatkowym źródłem błędu liczenia mogą być opakowania i pojemniki, w których odbywa się liczenie sztuk, których masa nie jest taka sama. Warunki środowiskowe, podmuchy, drgania, niestabilne podłoże i brak wypoziomowania wagi znacząco wpływa na jakość pomiaru masy a w konsekwencji również dokładność liczenia. Często zdarza się, że pracownicy nie znają instrukcji obsługi wagi i niewłaściwe korzystają z jej funkcji.

Waga licząca do sklepu

 

Legalizowana waga licząca sztuki- oznaczenia

 

Każda waga licząca do sklepu powinna być legalizowana, jeżeli znajduje się na ladzie i służy do sprzedaży towaru wg masy netto. Wyjątek może stanowić sklepowa waga licząca sztuki pomocnicza znajdująca się na zapleczu służąca do wewnętrznej kontroli i wewnętrznego liczenia sztuk. Wagi liczące do samoobsługi mogłyby też nie posiadać legalizacji, o ile służyłby do samodzielnego przygotowania towaru, a proces sprzedaży odbywałby się na legalizowanej wadze przy kasie. Wagi takie powinny być bezwzględnie oznaczone jako wagi kontrolne i nielegalizowane oraz że służą do wstępnego przygotowania towaru. Jednakże ze względu na zmieniające się przepisy i interpretacje Urzędu Miar oraz Inspekcji Handlowej nie zalecamy stosowania w sklepie wag liczących nielegalizowanych.

Waga licząca - nadzór metrologiczny

 

Sprawdzanie wagi elektronicznej wzorcami masy

 

Waga licząca jak każdy przyrząd powinien być okresowo sprawdzany, aby użytkownik miał pewność poprawności przeprowadzanych pomiarów i dokładności liczenia. W przypadku organizacji posiadających wdrożony system zarządzania jakością ISO, normy mówią jasno, że każdy przyrząd pomiarowy powinien być wzorcowany i okresowo sprawdzany. Normy nie określają terminu ważności świadectwa wzorcowania, którego ważność musi dobrać użytkownik na podstawie sposobu korzystania z wagi i ważności dokonywanych pomiarów. Waga licząca ma dużą rozdzielczość dlatego od powtarzalności wyników oraz geometrii i liniowości jej wskazań zależy dokładność liczenia. Świadectwo wzorcowania wydane przez akredytowane laboratorium pozwala na poznanie charakterystyki metrologicznej wagi i określenia dokładności wykonywanych na niej pomiarów.

Wagi liczące - metrologia prawna

  1. waga licząca z legalizacją
  2. waga licząca nielegalizowana

 

Tabliczka znamionowa wagi liczącej legalizowanej

 

Wagi liczące mające zastosowanie w obrocie handlowym, tylko wtedy gdy produkty są sprzedawane według masy netto, powinny być bezwzględnie legalizowane. W pozostałych przypadkach legalizacja nie jest wymagana, zwłaszcza że legalizacja wagi liczącej III klasy ogranicza jej własności metrologiczne do 3000 lub 6000 działek odczytowych. Nowe wagi liczące z legalizacją dostarczane są z deklaracją zgodności producenta, zastępując świadectwo legalizacji pierwotnej. Świadectwo legalizacji nie jest żadną formą nadzoru metrologicznego nad wagą licząca, dlatego organizacje posiadające systemy zarządzania jakością muszą taką wagę poddać jeszcze wzorcowaniu przez laboratorium akredytowane, aby móc wagę wprowadzić do użytkowania. Dokumentem potwierdzającym wzorcowanie jest wydane przez laboratorium akredytowane świadectwo wzorcowania.

Dokładność liczenia na wadze liczącej z legalizacją jest średnio 10 razy mniejsza niż na dobrej wadze liczącej bez legalizacji.

 

Waga nie legalizowana tego samego producenta umożliwia 10 razy dokładniejsze liczenie sztuk.

 

Waga licząca nielegalizowana dobrego producenta wag elektronicznych ma rozdzielczość wewnętrzną dużo większą, dochodzącą nawet do 300 000 i więcej działek wewnętrznych. Tak duża dokładność ważenia pozwala na bardzo dokładne liczenie elementów. Dla organizacji posiadającej system zarządzania jakością niezbędne wraz z nową wagą jest zlecenie jej wzorcowania w akredytowanym laboratorium i otrzymanie świadectwa wzorcowania wagi. Na świadectwie wzorcowania wagi są podane błędy oraz niepewność pomiaru w poszczególnych punktach pomiarowych pozwalające użytkownikowi poznać charakterystykę metrologiczną wagi liczącej. Jest to bardzo istotne w przyszłości przy szacowaniu błędu liczenia sztuk zależnych od dokładności wagi. Dokładność liczenia wagi elektronicznej liczącej bez legalizacji jest co najmniej 10 razy większa niż liczenie sztuk na wadze z legalizacją.

Waga licząca wzorcowanie a legalizacja

 

Wzorcowanie wagi liczącej

 

Należy pamiętać, że legalizacja wagi nie jest żadną formą nadzoru metrologicznego nad wagą. Zwłaszcza świadectwo legalizacji, na której wyznaczona jest jego data ważności, nie świadczy, że przyrząd jest sprawny. Błędem jest stosowanie świadectwa legalizacji wagi zamiennie ze świadectwem wzorcowania wagi, zwłaszcza w systemach zarządzania jakością. Legalizacja wagi liczącej pozwala na stosowanie wagi do rozliczeń handlowych i legalizacji podlega tylko sposób ważenia w jednostkach masy, ale nie jest sprawdzany sposób przeliczania na sztuki. Legalizacja wagi tak samo, jak ważny przegląd samochodu pozwala tylko na legalne z niego korzystanie na drogach publicznych, a w przypadku wagi w obszarze metrologii prawnej. Jednak legalizacja wagi nie zastępuje cyklicznej kontroli sprawności wagi, jakim jest wzorcowanie i okresowe sprawdzenia. W przypadku samochodu ważny przegląd techniczny nie gwarantuje tego, że auto jest sprawne.

Wybór wagi liczącej - podstawowe parametry

 

Kontrola ilości sztuk w kartonach na wadze liczącej

 

Najważniejszym parametrem wagi liczącej jest wartość najmniejszego elementu, który ma być liczony na tej wadze. Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie wagi, suma masy liczonych elementów oraz opakowania lub pojemnika, czyli Tara. W przypadku, gdyby wartość obciążenia maksymalnego wagi była zbyt mała, warto zastanowić się nad zestawem referencyjnym dwuplatformowym. Innym ważnym czynnikiem jest sposób obsługi wagi, czy to ma być prosta waga licząca, czy bardziej skomplikowane urządzenie z wieloma funkcjami dodatkowymi. Innym ważnym pod względem prawnym elementem jest wybór wagi liczącej z legalizacją lub bez legalizacji.

Waga licząca - wynajem

 

Inwentaryzacja podstawowe zastosowanie wag liczących

 

Coraz częściej waga licząca jest przedmiotem wynajmu przez duże firmy produkcyjne, handlowe i usługowe. Konieczność przeliczenia dużej ilości drobnych elementów np. podczas okresowej inwentaryzacji sprawia, że coraz więcej Klientów korzysta z naszej oferty wynajmu wag liczących. W naszej ofercie posiadamy przeznaczone na wynajem wagi liczące w specjalnych opakowaniach transportowych gwarantujących bezpieczny ich transport.

 

Wagi liczące-transport wag na WOŚP

 

Posiadamy profesjonalne wagi liczące w różnych zakresach wagowych od 3 kg do 30 kg oraz wagi platformowe do 300 kg. Firmy produkcyjne branży automotive, AGD i elektrotechniczne chętnie wypożyczają zestawy dwuplatformowe umożliwiające liczenie drobnych elementów w opakowaniach zbiorczych. Do ważenia dużych elementów można wypożyczyć wózki paletowe z wagą, wagi paletowe do 3000 kg i wagi platformowe do 6000 kg.

 

Waga licząca podstawowe narzędzie do liczenia elementów w czasie inwentury

 

W przypadku firm posiadających systemy ISO można wynająć wagi liczące ze świadectwem wzorcowania akredytowanego laboratorium. Cyklicznie nasza firma wspiera WOŚP, użyczając wagi do ważenia pieniędzy zebranych przez wolontariuszy. Więcej o dostępnych wagach liczących i wynajmie wag na naszej stronie www.

Waga licząca - cena

 

Waga licząca Ohaus

 

Cena wagi liczącej zależy w dużej mierze od jakości użytych komponentów do jej budowy. Sercem wagi jest zastosowany przetwornik tensometryczny- od jego dokładności, powtarzalności dokładności wskazań na narożnikach wagi zależy dokładność procesu liczenia. W markowych wagach są stosowane czujniki tensometryczne wykonane w klasie C3 lub C6 wg OIML, które kosztują kilkaset złotych. Dodatkową ważną rzeczą jest solidność i sztywność konstrukcji oraz sposób zabezpieczenia czujnika przed przeciążeniem. Solidne konstrukcje metalowe będą niestety droższe niż tanie konstrukcje wykonane z tworzywa. Zastosowana elektronika, wyświetlacz prosty, graficzny czy kolorowy dotykowy ma wpływ na cenę urządzenia. W wielu przypadkach użytkownik może samodzielnie wybrać dodatkowe porty komunikacyjne i opcje lub z nich rezygnować co wpływa na cenę urządzenia. Przy wyborze wagi nie do końca należy kierować się wyłącznie ceną, gdyż zbytnia oszczędność może skutkować zakupem nie do końca odpowiedniego urządzenia.

Waga licząca - producent

 

Ohaus producent wag liczących

 

Wagi liczące sztuki znalazły się w portfolio wielu producentów wag elektronicznych takich jak Mettler Toledo, Ohaus, Kern, Cas, Dini Argeo, KPZ oraz krajowych Axis, Radwag czy Fawag. Na portalach aukcyjnych jest dużo dostępnych, ale nie do końca dobrych pod względem metrologicznym wag liczących. Oznaczenia tych wag wprowadzają w błąd potencjalnych użytkowników co do dokładności, jakości pomiaru i pochodzenia wagi. Dlatego warto wybierać znane firmy wagowe oraz odwiedzić ich strony internetowe, aby nie kupić taniego o niemieckobrzmiącej nazwie produktu złej jakości. Bezwzględnie należy wymagać dołączenia deklaracji CE do każdej zakupionej wagi liczącej.

Waga licząca OHAUS

 

Waga  licząca Ohaus Ranger 1000

 

Wagi liczące Ohaus są znane od lat z prostej i intuicyjnej obsługi oraz niezawodnej pracy. Pierwsze wagi liczące Ohaus EB i EC zastąpiła seria wag liczących OHAUS RC11P Ranger Count 1000. Są to niedrogie doskonałej jakości wagi liczące z akumulatorem idealne do liczenia elementów w magazynach i podczas inwentaryzacji.

 

Waga licząca OHAUS RC31P

 

Waga licząca OHAUS RC31P Ranger Count 3000 to nowoczesna waga licząca ze wbudowanym akumulatorem, wygodną klawiaturą i trzema podświetlanymi wyświetlaczami. Nowoczesna elektronika o wewnętrznej rozdzielczości 1 500 000 i zastosowany czujnik tensometryczny Mettler Toledo umożliwia bardzo dokładne ważenie i liczenie elementów. Wagi dostępne są też w wersji legalizowanej o ograniczonej liczbie działek legalizacyjnych (mniej dokładne).

 

Waga licząca Ohaus Ranger 3000

 

Waga licząca OHAUS RC41 Ranger COUNT 4000 to przemysłowa waga licząca w metalowej obudowie. Waga posiada liczne porty komunikacyjne oraz możliwości podłączenia zewnętrznych urządzeń. Elektronika i funkcje zaczerpnięte z modelu Ranger Count 3000 oraz doskonałe własności metrologiczne w odpornej metalowej obudowie sprawiają, że jest to waga licząca numer 1 do ciężkich zastosowań przemysłowych. Waga występuje też w wersji legalizowanej oraz z możliwością podłączenia dowolnej zewnętrznej platformy wagowej. Waga licząca 30 kg to największy zakres tego typoszeregu wag.

 

Waga  licząca Ohaus Ranger 4000

 

Waga licząca dwuplatformowa OHAUS RC31P-D lub OHAUS RC41 to przemysłowy zestaw do liczenia sztuk. Zestaw referencyjny do liczenia sztuk składa się z wagi referencyjnej do wyznaczania masy średniej liczonych elementów- mała waga RC31P lub RC41. Dużą wagę do liczenia sztuk w opakowaniach zbiorczych mogą stanowić platformy wagowe jednoczujnikowe od 15 kg do 300 kg lub duże platformy czteroczujnikowe. Platformy czteroczujnikowe mogą posiadać zakres ważenia od 300 kg do 6 000 kg. Konstrukcją wagi czteroczujnikowej może być też konstrukcja wagi najazdowej lub paletowej.

Waga licząca RADWAG

 

Waga licząca Radwag

 

Waga licząca sztuki Radwag model WPT był produkowany ponad 20 lat temu. Maksymalny zakres tych wag był 24 kg. Obecnie, każda waga laboratoryjna i waga przemysłowa ma prostą funkcję liczenia sztuk. Radwag waga licząca to obecnie zestaw składający się z dowolnej platformy wagowej oraz miernika wagowego PUE 5, PUE C41 lub PUE 7. Do wagi liczącej Radwag można dodatkowo podłączyć drukarkę.

Waga licząca AXIS

 

Waga licząca Axis

 

Waga licząca AXIS typ BD/TL jest produkowana jako waga licząca z legalizacją. Zakres produkowanych wag liczących zaczyna się już od modelu BD1,5TL o maksymalnym obciążeniu 1,5 kg z działką legalizacyjną e = 0,5 g, największą produkowaną wagą jest model Axis BD30TL o maksymalnym obciążeniu 30 kg. Model wagi liczącej BD XX TLY jest dwukrotnie dokładniejszy, pozwala na dokładne liczenie mniejszych detali. Każda waga licząca Axis posiada potrójny wyświetlacz prezentujący ciągłe wskazania: bieżącej masy, masy jednostkowej i ilości detali. Do wagi Axis można dodatkowo podłączyć drukarkę i skaner.

Waga licząca KERN

 

Waga licząca Kern

 

Kern to niemiecki producent i dystrybutor wag elektronicznych. W swojej ofercie posiada kilka modeli prostych wag liczących, które umożliwiają łatwe liczenie jednakowych elementów. Model prostej wagi liczącej Kern CDS dostępny jest w zakresie od 4 kg do 60 kg. Model wagi liczącej Kern CKE dostępny jest w zakresie do 65 kg. Wybór ilości referencyjnej próbki jest realizowany przez przyciśnięcie jednego przycisku. Dostępne są wartości referencyjne 5, 10 i 20 sztuk.

 

Waga licząca Kern CXB

 

Kompaktowa waga licząca KERN ma trzy wyświetlacze prezentujące bieżące wskazania masy, ilości sztuk oraz wartość masy referencyjnej. Dostępnych jest pięć modeli tych wag: Kern CPE, Kern CIP, Kern CPB, Kern CXB oraz Kern CFS. Rozdzielczość tych wag liczących wynosi nawet do 75 000 działek odczytowych. Zakres ważenia tych wag od 300 g do 65 kg. Obudowa wag Kern wykonana jest z tworzywa oraz większość wag ma wewnętrzny akumulator umożliwiający prace w terenie.

 

Waga licząca Kern IFS

 

Waga licząca Kern IFS może posiadać też duże zakresy ważenia od 30 kg do kilku ton. Uniwersalny miernik wagowy IFS Kern umożliwia podłączenie dowolnej platformy wagowej jednoczujnikowej o zakresie od 15 kg do 300 kg. W przypadku ważenia palet idealna jest konstrukcja wagi paletowej, natomiast dla produktów na wózkach można zastosować konstrukcję wagi wpuszczanej w podłogę lub wagi czteroczujnikowej z dodatkowymi najazdami o zakresie ważenia do kilku ton.

Waga licząca DINI ARGEO

 

Waga licząca Dini Argeo

 

Dini Argeo to włoski producent wag elektronicznych. Wśród wielu rodzai wag posiada w swojej ofercie wagi liczące. Są to kompaktowe wagi liczące z trzema wyświetlaczami umożliwiające proste liczenie sztuk. Seria wag Dini Argeo NCS to podstawowy model, model wagi liczącej NCL dodatkowo posiada 8 pamięci produktów. Model wagi ACS może posiadać legalizację i być stosowany w transakcjach handlowych. Model wagi Dini Argeo BCSD „DUAL LOADING” umożliwi podłączenie dodatkowej platformy i liczenie elementów w opakowaniach zbiorczych.

Waga licząca Steinberg Systems

 

Ekonomiczna waga licząca Steinberg Systems

 

Waga licząca Steinberg Systems SBS-ZW-3001H to prosta waga licząca z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Deklarowana przez producenta dokładność ważenia: waga 30 kg / 1 g elektroniczna sklepowa magazynowa licząca sztuki sprawi, że może znaleźć zastosowanie jako waga do odliczania elementów np. na produkcję. W przypadku organizacji posiadających systemy zarządzania wskazane jest przeprowadzenie wzorcowania wagi przed wprowadzeniem do użytkowania. Obecnie jedna z tańszych wag liczących na rynku.

Więcej informacji o wagach liczących na naszym blogu