OHAUS EX Explorer 0,001g - waga laboratoryjna precyzyjna z dotykowym wyświetlaczem
Parametry techniczne
| model: | EX223 |
| gwarancja: | 24 miesiące |
| działka elementarna d: | 0,001 g |
| producent: | OHAUS |
| dodatkowy wyświetlacz: | opcjonalnie |
| dryft czułości: | ±3,0 ppm/°C |
| czas stabilizacji: | ~1,5 sek. |
| interfejs: | Ethernet (opcjonalnie), RS 232, USB x 2 |
| jednostki miary: | carat, dwt, g, Grain, hkt, jednostka użytkownika 1, jednostka użytkownika 2, jednostka użytkownika 3, kg, lb, mg, mom, msg, N, oz, sgt, tical, tola, twt |
| język menu: | angielski, niemiecki, polski |
| adiustacja wewnętrzna: | tak |
| adiustacja zewnętrzna: | nie |
| legalizacja: | nie |
| liniowość: | 2mg |
| masa własna: | 6,9kg |
| max zakres pomiarowy: | 220 g |
| mody pracy: | dopełnianie, kalibracja pipet, kosztorys składników, liczenie sztuk, procedury GLP/GMP, receptury, SQC, statystyki, sumowanie, ważenie, ważenie dynamiczne (zwierząt), ważenie kontrolne, ważenie podszalkowe, ważenie procentowe, ważenie różnicowe, wyznaczanie gęstości, zatrzaskiwanie max pomiaru |
| obudowa: | tworzywo ABS |
| opcje: | drukarka, dłuższy kabel do miernika, Ethernet, jonizator, odważnik kalibracyjny, osłona przeciwzabrudzeniowa, program komputerowy, przełącznik nożny, słupek do miernika, zabezpieczenie przeciwkradzieżowe |
| powtarzalność: | 1mg |
| poziom: | profesjonalny |
| rozmiar szalki: | 130 mm |
| szafka przeciwpodmuchowa: | tak |
| temperatura pracy: | +10°C do +30°C |
| ważenie pod wagą (hak): | tak |
| wymiary (szer. x dług. x wys.): | 230 x 393 x 350mm |
| wyświetlacz: | kolorowy dotykowy |
| zasilacz sieciowy: | zasilacz zew. |
| zestaw do wyznaczania gęstości: | opcjonalnie |
Waga precyzyjna 0,001g Explorer firmy OHAUS
Precyzyjny i powtarzalny monolityczny układ pomiarowy charakteryzuje się ultrakrótkim czasem stabilizacji pomiaru.
Podstawa obudowy wykonana z metalu natomiast górna część obudowy z wysokiej jakości tworzywa ABS.
Nierdzewna szalka o średnicy 130mm.
Rozkładana szafką przeciwpodmuchowa wagi Ohaus
Waga precyzyjna EX wyposażona jest w szklaną szafkę przeciwpodmuchową z uchylnymi drzwiczkami. Boczne drzwi są zawieszone na łożyskowanej rolce dzięki czemu otwieranie jest zawsze płynnie a prowadnica nie ulega zabrudzeniu (zasypaniu).
Górną pokrywę również można otworzyć.
Szkło zastosowane w szafce pokryte jest powłoką antystatyczną.
Waga precyzyjna z miernikiem na kablu
Modułowa konstrukcja pozwala na odłączenie miernika wagowego od obudowy szalki wagi. Miernik na kablu minimalizuje przenoszenie drgań podczas wyboru z menu wagi trybu pracy czy wpisywania danych.
Dodatkowo odczepiany miernik wagowy ułatwia korzystanie z portów komunikacyjnych np. podłączenie do gniazda USB pamięci typu pendrive.
Przejrzyste menu wagi precyzyjnej
Waga EXPLORER EX wyposażona jest w kolorowy dotykowy wyświetlacz VGA o przekątnej 5,7” (145mm). Menu w języku polskim w znacznym stopniu ułatwia obsługę i nawigowanie w menu wagi.
Szeroki wybór trybów pracy: ważenie, liczenie sztuk, ważenie procentowe, ważenie kontrolne, ważenie zwierząt (dynamiczne) „ruchomych” próbek, dopelnianie, sumowanie, recepturowanie, ważenie różnicowe, pomiar gęstości ciał stałych z dodatkowym zestawem, zatrzaskiwanie max wskazania, statystyki, oraz zmiana jednostek.
Waga EX umożliwia tworzenie profili użytkowników o różnych poziomach dostępu do ustawień i modyfikacji w menu. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczne i co najważniejsze w pełni rejestrowane korzystanie z wagi.
Automatyczna adjustacja wagi laboratoryjnej
W pełni automatyczna kalibracja wewnętrzna AUTOCAL zwiększa precyzje pomiarów poprzez automatyczne włączenie kalibracji przy każdej zmianie temperatury otoczenia o 1,5C°, co 3 godziny lub na żądanie użytkownika.
Zastosowanie dwóch wewnętrznych odważników minimalizuje błędy poprzez wewnętrzną dwupunktową kalibrację.
W wagach bez legalizacji jest możliwość „odroczenia” kalibracji do czasu skończenia bieżących pomiarów.
Modele w symbolu oznaczone „/E” nie posiadają kalibracji wewnętrznej co oznacza, że adjustację wagi można wykonać odważnikiem zewnętrznym (brak odważnika w zestawie). Zalecana klasa odważnika do kalibracji oraz sprawdzania wagi to F1.
Waga laboratoryjna z drukarką
Wagę EX można podłącz do drukarki (opcja dodatkowo płatna) lub do komputera, oprogramowanie firmy OHAUS do komunikacji wagi z komputerem jest bezpłatne. Wagi Explorer w standardzie posiadają złącza 2 x USB oraz 1 x RS232. Opcjonalnie można dokupić drugie złącze RS232 lub Ethernet.
Oficjalny dystrybutor Ohaus
Mamy przyjemność poinformować, że jesteśmy oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem wszystkich produktów marki Ohaus – jednego ze światowych liderów w produkcji elektronicznych wag. Producent przyznał nam również zaszczytne miano partnera VIP.
Doceniamy zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, dlatego w moga.pl od lat dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować najlepsze warunki sprzedażowe i posprzedażowe oraz najwyższe standardy obsługi. Stałe grono usatysfakcjonowanych i regularnie powracających klientów potwierdza nasz profesjonalizm, a także bezkonkurencyjną jakość wszystkich oferowanych produktów. W codziennej pracy pomagamy i doradzamy w wyborze odpowiednich do potrzeb, przeznaczenia i zakresu zastosowania urządzeń pomiarowych.
Nasi specjaliści czuwają również nad tym, aby każda waga niezależnie od wieku służyła użytkownikom w nienaruszonym stanie oraz z niezmienną precyzją.
Gwarancja Ohaus
Wszystkie wagi Ohaus dostępne w sklepie moga.pl są objęte pełną, 24-miesięczną gwarancją producenta. Nasz asortyment tworzą wyłącznie produkty renomowanych marek, które dostarczają specjalistyczne rozwiązania nie tylko na rynek polski, ale i zagraniczny. Najwyższa jakość, niezawodność, innowacyjność to cechy znamienne dla każdego urządzenia pomiarowego z naszej oferty.
W ramach świadczonych usług prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dbamy o to, aby każda waga Ohaus przez cały okres użytkowania dostarczała precyzyjnych i powtarzalnych wskazań niezależnie od obszaru zastosowania.
Video
Pliki do pobrania
| Kod produktu | Model | max zakres pomiarowy | działka elementarna d | legalizacja | adiustacja wewnętrzna | Wysyłka | Cena brutto |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 83021341 | EX223 | 220 g | 0,001 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 12 536,16 zł |
| 30061979 | EX223/E | 220 g | 0,001 g | nie | nie | 7 - 10 dni | 11 383,28 zł |
| 83021342 | EX423 | 420 g | 0,001 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 15 356,80 zł |
| 30061980 | EX423/E | 420 g | 0,001 g | nie | nie | 7 - 10 dni | 14 203,92 zł |
| 83021343 | EX423M | 420 g | 0,001 g | tak | tak | 7 - 10 dni | 16 179,48 zł |
| 83021348 | EX623 | 620 g | 0,001 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 17 925,59 zł |
| 83021350 | EX1103 | 1100 g | 0,001 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 22 800,14 zł |
| 83021351 | EX1103M | 1100 g | 0,001 g | tak | tak | 7 - 10 dni | 23 566,86 zł |