„Ile waży?” – to jedno z częstszych pytań, jakie użytkownicy wpisują w internetową przeglądarkę. Interesuje nas zarówno waga podstawowych artykułów spożywczych, jak i zwierząt, dzieci w określonym wieku, pojazdów, czy materiałów budowlanych. Wszyscy, szukający odpowiedzi na pytanie „ile waży?”, znajdą je od teraz na naszej stronie internetowej w nowo rozpoczętym cyklu.

Ile waży – co będziemy ważyć? 

W moga.pl chcemy dzielić się z naszymi Klientami fachową, praktyczną i rzetelną wiedzą z zakresu wag. Poza specjalistycznymi informacjami o urządzeniach pomiarowych, od teraz będziemy skupiać się również na innego rodzaju ciekawostkach oraz zagadnieniach bardziej „życiowych”, wciąż mieszczących się oczywiście w tematyce ważenia. Stąd też pomysł na nowy projekt „Ile waży?”, w którym skoncentrujemy się na pomiarach najczęściej wykorzystywanych rzeczy codziennego użytku.

Będziemy ważyć przede wszystkim:

  • Artykuły spożywcze takie jak płyny i napoje, owoce i warzywa, nabiał, mięso, czy produkty pszenne,
  • Drobne i większe artykuły używane na co dzień lub w pracy m.in. telefon, monety, papier, ziemię.

Ile waży? Ważenie produktów

Ile waży – zasady pomiaru

W związku z tym, że na co dzień dysponujemy profesjonalnymi i różnorodnymi urządzeniami pomiarowymi, do ważenia będziemy wykorzystywać wagi z naszego asortymentu. Każdy pomiar zostanie wzbogacony o zdjęcie wraz z dokładnym wskazaniem wyświetlonej na wyświetlaczu wagi. W przypadku pomiarów produktów spożywczych np. banana, możemy uwzględniać zarówno jego wagę ze skórką, jak i bez. To samo dotyczy m.in. różnych odmian jabłek, pomidorów lub różnic pomiędzy bułką pszenną a razową. Artykuły spożywcze będą ponadto ważone w najczęściej wyszukiwanych jednostkach pomiarowych takich jak szklanka mleka, łyżeczka cukru, czy słoik miodu.

Wartości poszczególnych przedmiotów uzyskane w projekcie „Ile waży” z pewnością okażą się bardzo przydatne w szczególności podczas gotowania i pieczenia. Znając wagę konkretnych składników, z łatwością poradzimy sobie z interpretacją każdego przepisu oraz dokonamy szybkich przeliczeń bez posiłkowania się kalkulatorem, czy Internetem.

Jeśli chcieliby Państwo, abyśmy na jednej z naszych wag dokonali pomiaru wybranego przez Państwa rekwizytu, zapraszamy do kontaktu!