CX-1 Tensitron to nowoczesny miernik siły naciągu lin i kabli umożliwiający w ciągu kilku sekund wykonanie pomiaru siły naciągu liny (napięcie, naprężenie, naciągnięcie). Zaletą rozwiązania jest możliwość pomiaru siły naciągu liny już na napiętej linie, bez konieczności ingerencji w jej układ.

Pomiar naciągu lin i kabli Tensitron CX-1

Wystarczy tylko przyłożyć miernk siły napięcia liny Tensitron CX-1 do napiętej liny i przycisnąć dźwignię. Wynik pomiaru jest już prezentowany na wyświetlaczu w ciągu sekundy.

Wyświetlacz miernika Tensitron CX-1

Widok wyświetlacza miernika siły naciągu Tensitron CX-1

Dlaczego pomiar siły naciągu lin jest tak ważny?

Zachowanie prawidłowej siły naciągu liny jest bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo i trwałość kabli i lin. Umożliwia to bezpieczną pracę w zalecanych przez producentów przedziałach sił, uniknięcia większych niż wskazane naprężeń mechanicznych oraz zminilizowania uszkodzeń mechanicznych kabli, lin i innych przedmiotów. Sprawdzanie napięcia lin zapewnia, że liny są właściwie naciągnięte w celu ochrony, podparcia lub zakotwiczenia obiektu. Jeśli siła naciągu jest zbyt niska, liny nie zapewniają odpowiedniego wsparcia. Zbyt duże siły naciągu stwarzają ryzyko uszkodzenia lin lub elementów je kotwiących.

W jaki sposób następuje pomiar siły naciągu na linach, kablach?

Miernik naciągu lin CX-1 Tensitron przeznaczony jest do dokładnego pomiaru siły naciągu lin. Miernik CX-1 Tensitron jest mocowany do liny w celu zmierzenia ugięcia materiału, które następnie jest przekształcane w siłę naciągu. Dokładny pomiar siły naciągu umożliwia bezpieczny montaż i monitorowanie sił naciągu kabli, lin i innych materiałów.

Rolki pomiarowe miernika Tensitron CX-1

Rolki pomiarowe miernika siły Tensitron CX-1 

Dlaczego warto wybrać miernik siły naciągu CX-1 Tensitron?

Miernik siły naciągu CX-1 Tensitron został specjalnie zaprojektowany do pomiaru siły naciągu kabli, linek i lin stalowych oraz innych materiałów (np drut kolczasty i inne). Obsługa miernika siły naciągu CX-1 Tensitron jest bardzo prosta, jak zaczepienie jego na linie, odczytanie wartości siły naciągu i zdjęcie miernika z kabla. Miernik CX-1 Tensitron jest tak lekki i prosty w obsłudze, że wynik pomiaru uzyskujemy w ciągu kilku sekund. Obsługa miernika  nie stanowi problemu nawet dla kobiet, gdyż wszystkie elementy mechaniczne działają lekko i nie ma potrzeby używania dużej siły przy wykonywaniu pomiaru. Dodatkową zaletą jest bezpośredni odczyt na czytelnym wyświetlaczu bez konieczności używania tabel i konwersji. MIernik siły naciągu CX-1 Tensitron umożliwia pomiar siły naciągu elastycznych materiałów ( kable,liny,druty) o średnicach 1,6mm-19mm oraz zakresie 5 kg-  907 kg (1/16" do 1/2 " i 20 lb do 2000 lb). Miernik posiada funkcje statystyczne oraz możliwość zmiany jednostek kg, lb, daN. Miernik CX-1 Tensitron posiada możliwość zapamiętania kalibracji do 10 róznych materiałów.

Linki kalibracyjne miernika Tensitron CX-1

Liny i linki kalibracyjne do kalibracji miernika siły naciągu Tensitron CX-1

Czy miernik siły napięcia CX-1 Tensitron będzie działał na różnych materiałach?

Miernik siły napięcia lin CX-1 Tensitron jest używany w wielu branżach na całym świecie. Niektóre typowe zastosowania tego przyrządu to pomiary siły naciągu  lin odciągowych, przewodów napowietrznych, poręczy kablowych, wind, kabli telekomunikacyjnych, ogrodzeń oraz  innych. CX-1 Tensitron przeznaczony jest do pomiaru siły naciągu różnych materiałów elastycznych, dlatego też istnieje możliwość dostosowania jego do indywidualnych potrzeb klienta. Ostatnią taką nietypową realizacją była kalibracja CX-1 Tensitron do pomiarów siły naciągu drutów kolczastych przy ochronie ważnych obiektów.

Drut kolczasty pomiar Tensitron CX-1

CX-1 Tensitron do pomiaru siły naciągu drutu kolczastego

Czekam na Państwa zapytania i chętnie służę pomocą przy rozwiązywaniu problemu pomiaru siły naciągu w róznych materiałach.

henryk ossowsk tensitroni cx-1

autor:
Henryk Ossowski
tel 602 307 923
kierownik laboratotorium akredytowanego masy AP151
specjalizacja: produkty Tensitron, dynamometry, wagi oraz nietypowe rozwiązania pomiaru siły i masy
prywatnie miłośnik psów Golden Retriever i Cavalier King Charles Spaniel

*wykorzystano materiały i produkty firmy Tensitron ( USA) 

Tensitron światowy lider w produkcji urządzeń do pomiaru siły naciągu w różnych materiałach (linki lotnicze, światłowody, nici, włókna, taśmy itp.). Firma założona w roku 1935 przez Dr Erwina J. Saxla- fizyka, wynalazcę, autora licznych patentów. Siedziba firmy znajduje się w Longmont ( Kolorado, USA), gdzie są produkowane wszystkie urządzenia. Tensitron to wysoko wykwalifikowani, kompetentni pracownicy, którzy zapewniają  spersonalizowaną obsługę klienta oraz wsparcie dla naszych obecnych i nowych klientów.

W 2016r Tensitron został przejęty przez Cianflone ​​Scientific. Cianflone ​​jest wiodącym producentem przyrządów testujących obsługujących klientów na całym świecie w wielu aplikacjach branżowych, wspieranych przez międzynarodowych dystrybutorów w Europie, Kanadzie, Azji, Ameryce Południowej i Afryce.   

szkolenie tensitron 2019     

Szkolenie serwisowe i produktowe Tensitron- Góry Skaliste, Longmont (USA)  luty 2019 pracownicy Tensitron i Wagi Wielkopolska