waga ohaus

Waga jubilerska to urządzenie pomiarowe, którym  najczęściej jest to waga elektroniczna przeznaczona do ważenia metali i kamieni szlachetnych z dużą dokładnością.Waga jubilerska jest to niezbędne narzędzie pracy w pracowni jubilerskiej, zakładzie złotniczym oraz przy produkcji biżuterii. Wagi jubilerskie w zależności od zastosowania mogą być użytkowane w następujących sytuacjach, na przykład:

  • w handlu
  • w kolekcjonowaniu
  • w hobbystyce
  • w sporządzaniu receptury

OHAUS waga

Waga jubilerska do użytku w handlu jest niezbędna do rozliczeń handlowych związanych ze sprzedażą lub zakupem metali i kamieni szlachetnych. Waga jubilerska do użytku w handlu musi mieć legalizację, czyli potwierdzenie jej zgodności z wymaganiami metrologicznymi i dokładnością pomiaru.


ohaus waga jubilerska

Waga jubilerska do użytku w kolekcjonowaniu może być użyteczna dla osób zajmujących się kolekcjonowaniem monet, biżuterii, sztabek czy innych przedmiotów o dużej wartości. Wagi jubilerskie kolekcjonerskie pozwalają na sprawdzenie masy i autentyczności kolekcjonowanych przedmiotów. Tego typu waga jubilerska nie wymaga legalizacji.


ohaus waga

Waga jubilerska do użytku w hobbystce może być bardzo przydatna dla osób zajmujących się hobbystycznie wytwarzaniem biżuterii i innych ozdób z metali i kamienni szlachetnych. Waga jubilerska do użytku hobbystycznego pozwala na dokładne odmierzanie i porcjowanie materiałów potrzebnych do tworzenia własnych wyrobów.


ohaus waga techniczna

Waga jubilerska stosowana jest też często do innych zastosowań. Najczęściej jest to precyzyjne odważanie kilku składników przy sporządzaniu receptur. Przykładem mogą być barwniki lub składniki kleju składającego się z dwóch lub wielu składników. Dokładne przestrzeganie proporcji gwarantuje dużą wytrzymałość sklejonych elementów.


Waga jubilerska producent

Na rynku istnieje wielu producentów wag jubilerskich, którzy oferują różne modele wag z różnymi funkcjonalnościami i dokładnością pomiaru. Poniżej przestawiamy kilku najbardziej popularnych producentów wag jubilerskich dostępnych również w naszym sklepie internetowym www.moga.pl :

kern

Kern & Sohn GmbH - niemiecka firma produkująca od ponad 170 lat wagi i urządzenia pomiarowe o wysokiej jakości oraz proste wagi do użytku domowego. Kern & Sohn oferuje szeroką gamę wag jubilerskich, od najprostszych modeli do bardziej zaawansowanych, z możliwością podłączenia do komputera.

ohaus

Ohaus Corporation - amerykański producent wag i urządzeń pomiarowych, z ponad 100-letnim doświadczeniem w branży. Ohaus oferuje wiele modeli wag jubilerskich, z funkcjami takimi jak adiustacja wewnętrzna oraz zewnętrzny wyświetlacz. W ofercie jest też linia wag laboratoryjnych przeznaczonych do edukacji oraz wag jubilerskich do użytku domowego.

axis

AXIS - to polski producent wag i urządzeń pomiarowych z Gdańska z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, który oferuje wiele modeli wag jubilerskich, od najprostszych do bardziej zaawansowanych, z opcjami takimi jak automatyczna adiustacja i komunikacja z komputerem.

waga

Mettler Toledo - szwajcarska firma z ponad 75-letnim doświadczeniem w produkcji wag i urządzeń pomiarowych. Mettler Toledo oferuje szeroką gamę wag jubilerskich, od najprostszych modeli do bardziej zaawansowanych, z opcjami takimi jak wyświetlacz dotykowy i możliwość łączenia z innymi urządzeniami poprzez sieć.

kern

Adam Equipment - brytyjski producent wag i urządzeń pomiarowych, który oferuje szeroką gamę wag jubilerskich, od najprostszych do bardziej zaawansowanych, z funkcjami takimi jak podświetlany wyświetlacz i funkcja tara.

radwag

Radwag - polski producent wag i urządzeń pomiarowych, który oferuje wiele modeli wag jubilerskich, od najprostszych do bardziej zaawansowanych, z opcjami takimi jak automatyczna kalibracja i komunikacja z komputerem.

waga

SHINKO DENSHI CO. (Vibra) - japońska firma produkująca prawie od 60 lat wagi i urządzenia pomiarowe wysokiej jakości oparte na konstrukcji przetwornika kamertonowego. Wagi jubilerskie VIBRA to proste w obsłudze i niezawodne przyrządy pomiarowe cenione również przez złotników i jubilerów.


waga jubilerska

Wszyscy producenci oferują wagi jubilerskie o różnej dokładności pomiaru, zakresie pomiaru oraz dostępnych funkcjach, które można wybrać wg potrzeb użytkownika. Produkty tych firm cieszą się uznaniem w branży jubilerskiej i są polecane przez wielu specjalistów z tej dziedziny.

Jaką wagę jubilerską wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wagi jubilerskiej? Czy waga jubilerska musi być legalizowana? Na te i inne pytania odpowiedzą Państwu nasi konsultanci i spróbują dobrać najlepszą wagę jubilerską w najlepszej cenie. KONTAKT

waga jubilerska ohaus