Kern & Sohn to jeden z najstarszych producentów wag na świecie. Założona w Niemczech firma od 1844 roku produkuje wagi. Pierwsze wagi mechaniczne laboratoryjne i analityczne cieszyły się doskonałą jakością i trwałością i były używane przez wiele dziesięcioleci przez farmaceutów, naukowców oraz w różnych dziedzinach przemysłu.

 

katalogi 2022 KERN & SOHN Gmbh

 

W roku 1980 powstała pierwsza waga elektroniczna Kern & Sohn i rozpoczęła się ekspansja firmy na terenie całego świata. Obecnie firma Kern wydaje co roku 5 obszernych katalogów poświęconych różnym przyrządom pomiarowym. Nasza firma Wagi Wielkopolska od ponad 10 lat współpracuje z firmą KERN & SOHN. Biorąc aktywny udział w szkoleniach produktowych, targach oraz uzyskując doskonałe wyniki w promocji i sprzedaży wag KERN, firma Wagi Wielkopolska od wielu lat ma status Premium Partner.

 

Targi

 


 

Waga Kern- doskonały wybór i cena

Oferta wag firmy Kern została podzielona na kilkanaście grup wag. Każda grupa wag została podzielona na różne stopnie zaawansowania od poziomu podstawowego do profesjonalnego. Cena wagi jest zależna od stopnia zaawansowania i wyposażenia. Oferta wag z aktualnymi cenami jest dostępna w naszym sklepie internetowym po wybraniu filtru producenta KERN.

 

Katalog KERN to ponad 200 stron z tysiącami wag

 


 

School Balances Kern – grupa wagi edukacyjne firmy KERN

Prezentujemy przykładową grupę wag elektronicznych KERN. Wagi edukacyjne zwane też potocznie jako wagi szkolne idealnie nadają się do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów - jednocześnie ucząc podstaw techniki ważenia. Podstawowa waga szkolna powinna posiadać najprostsze funkcje niezbędne do łatwej i intuicyjnej obsługi. Dodatkową cechą wagi edukacyjnej powinna być zwiększona odporność na niewłaściwą obsługę.

 

wagi edukacyjne Kern

 


 

Cena wagi edukacyjnej

Cena wagi szkolnej powinna być dostosowana do skromnych budżetów naszych placówek oświatowych. Dlatego idealnym rozwiązaniem są wagi edukacyjne KERN - atrakcyjna cena wagi oraz podstawowe niezbędne funkcje ważenia. Często też wagi edukacyjne są wykorzystywane do prostych pomiarów kontrolnych w przemyśle na produkcji lub w rolnictwie do kontrolnego ważenia owoców, lub jaj. Promocyjna cena na wagi edukacyjne KERN- informacja na końcu blogu.

 

Pełna oferta wag edukacyjnych - kliknij tutaj.

EMB-S waga szkolna

 


 

Waga szkolna KERN EMB-S

Waga edukacyjna KERN EMB-S ma bardzo prostą intuicyjną obsługę. Za pomocą tylko dwóch przycisków można zmienić dostępne jednostki masy oraz skorzystać z prostej funkcji recepturowania. Dodatkową zaletą wag jest możliwość układania w stos w celu zaoszczędzenia miejsca przy przechowywaniu po zakończonych zajęciach. Praktyczna blokada zabezpiecza układ wagowy przed przeciążeniem podczas przechowywania lub transportu. Wagi są dostępne w zakresie ważenia od 200 g do 5 kg. Wagi są dostarczane w tzw. pięciopakach.

 

EMB-S waga szkolna

 


 

Waga edukacyjna KERN EMB

Wagi szkolne KERN EMB dostępne są aż w 14 wersjach o różnych zakresach i dokładnościach. Najmniejsze wagi serii EMB są wyposażone w osłonę przeciwpodmuchową, umożliwiając ważenie z działka odczytową 0,001 g. W zależności od zakresu ważenia są dostępne różne wielkości okrągłych szalek. Od zakresu ważenia 500 g dostępna jest już duża szalka o średnicy 150 mm. Waga ma możliwość ważenia podwieszanego i ma specjalny haczyk umożliwiający przeprowadzanie ciekawych doświadczeń np. zastosowanie jako waga hydrostatyczna. Model KERN EMB 500-1BE dostępny w specjalnej wersji „Black Edition”.

 

EMB KERN

 


 

Waga szkolna KERN EMB-V

Waga edukacyjna KERN EMB-V sprawi, że lekcja o prawie Archimedesa będzie ciekawa. Intuicyjny graficzny panel sterowania umożliwia to, że wyznaczanie gęstości ciał stałych i cieczy można zrobić w bardzo krótkim czasie. Jest to idealne narzędzie do użytku w szkołach i na uniwersytetach. Nauka obsługi wagi, która wyznacza gęstość- jest bardzo prosta i intuicyjna. Zajmie to kilkanaście sekund. Aby poprawnie wykonać pomiar, należy zrobić to w czterech krokach:

  1. Wytarować wagę, naciskając przycisk [TARE]
  2. Wybrać tryb wyznaczania gęstości (ciecz/ciała stałe)
  3. Ważenie próbki/nurnika w powietrzu
  4. Ważenie próbki/nurnika w cieczy. Gęstość zostanie od razu pokazana na wyświetlaczu.

 

kern gęstość
Waga szkolna KERN EMB-V dostępna jest w dwóch zakresach ważenia, przy zakupie wagi mającej pracować jako waga hydrostatyczna należy pamiętać o zakupieniu dodatkowego zestawu do określania gęstości ciał stałych i cieczy YDB-02

 

EMB-V waga Kern

 


 

Waga szkolna KERN EMS

Waga edukacyjna KERN EMS ma wygodne przyciski funkcyjne oraz duży wyświetlacz wagowy LCD o wysokim kontraście. Dodatkowo ma funkcję CAL umożliwiająca adiustację wagi zewnętrznym wzorcem masy. Regularnie przeprowadzana adiustacja właściwej klasy wzorcem masy pozwala na uzyskanie dużej dokładności ważenia. Wagi KERN EMS doskonale nadają się do użytku w szkołach i na uczelniach wyższych. Na kierunkach biologii, chemii i fizyce są doskonałym narzędziem do ważenia próbek i przeprowadzania doświadczeń.

EMS KERN waga

 


 

Waga szkolna EHA

Waga edukacyjna KERN EHA posiada szereg atutów, dzięki którym używana jest też w laboratoriach, działach kontroli jakości i produkcji, chociaż najlepiej nadaje się szkół i przeprowadzania doświadczeń na zajęciach z chemii, biologii lub fizyki. Solidna konstrukcja wagi, czytelny duży wyraźny wyświetlacz wagi oraz prosta wygodna klawiatura to zalety wagi KERN EHA, która jest dostępna w pięciu zakresach ważenia. Dodatkowo waga EHA ma funkcję CAL, umożliwiającą adiustację wagi zewnętrznym wzorcem masy zapewniając właściwą dokładność pomiaru. Należy o tym pamiętać, aby posiadać właściwy wzorzec masy lub odważnik i regularnie przeprowadzać adiustację.

 

waga kern EHA

 


 

Waga szkolna EFS

Nowością roku 2022 jest prosta tania waga edukacyjna model EFS KERN, która uzupełni znaną serię wag szkolnych EMB-S. Wagi te będą dostępne w połowie roku 2022. Cena wagi KERN będzie podana, jak tylko wagi będą dostępne w sprzedaży, choć już teraz przewidujemy, że będzie to bestseller wśród tanich wag edukacyjnych.

 

EFS waga szkolna

 


 

Aktualne promocje wag KERN- promocja i dobra cena

 

KERN & SOHN waga EHA

 

Waga edukacyjna KERN EHA 500-1 to popularna waga często używana przy badaniach i eksperymentach w szkole oraz do pracy ze studentami. Prosta obsługa oraz atrakcyjna cena powoduje, że jest często kupowana przez polskie szkoły i uczelnie. Zakres ważenia wagi to 500 g a dokładność odczytu 0,1 g jest dostępna do wyczerpania zapasów w cenie 299 zł netto.

 

promocja wagi edukacyjne

 

W przypadku zakupu wag edukacyjnych przez szkoły, uczelnie oraz centra edukacyjne prosimy o bezpośredni kontakt z Joanną Kulińska celem przygotowania indywidualnej oferty handlowej.
Zamówienia można składać na adres e-mail asia@moga.pl

 


 

WAGI WIELKOPOLSKA - informacja o firmie

 

Wagi Wielkopolska widok Front

Wagi Wielkopolska to prężnie działająca firma już od ponad 30 lat. Zlokalizowana  jest w podpoznańskim Puszczykowie w centrum Wielkopolskiego Parku Narodowego zaledwie 15 km od centrum Poznania i 12 km od zjazdu z autostrady A2. Zabudowa firmy wkomponowana w willowy charakter miasta Puszczykowa. Dogodny dojazd i miejsca parkingowe umożliwiają wygodną obsługę Klienta.

 

widok z boku Wagi Wielkopolska

Wśród otaczającej nas zieleni pracujemy od wielu lat. Z pasją staramy się dostarczyć najlepsze rozwiązania do pomiaru masy i siły oraz wybrany sprzęt laboratoryjny. W ofercie firmy mamy czołowych dostawców krajowych i zagranicznych, dla których jesteśmy ważnymi partnerami w Polsce.

 

marketing wagi wielkopolska

Dział marketingu i sprzedaży dba o to, żeby oferta firmy Wagi Wielkopolska była najlepsza w Polsce. Aby będący własnością firmy sklep internetowy www.moga.pl (skrót od METROLOGIA) mógł najlepiej zaprezentować i w szybki sposób dostarczyć produkty naszym Klientom. Duża część oferowanych produktów znajduje się w magazynie w Puszczykowie.

 

serwis

Dział serwisu zapewnia bieżącą obsługę serwisową sprzedawanych produktów. Dodatkowo nasz serwis zajmuje się pogwarancyjną naprawą wag oraz ich legalizacją ponowną. Znajdujący się w firmie od prawie 20 lat punkt legalizacyjny Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu pozwala sprawnie i szybko przeprowadzić legalizację ponowną zgłaszanych wag.

 

wagi wielkopolska laboratorium

Działające już od ponad 10 lat niezależne Akredytowane Laboratorium Wzorcujące umożliwia szybką realizację wzorcowań wewnętrznych do nowo zakupionych wag oraz obsługę klientów na terenie całej Wielkopolski. Wysoka jakość usług laboratorium jest potwierdzona certyfikatem akredytacji PCA.

 

siedziba Wagi Wielkopolska

 

Nasi konsultanci czekają na Państwa od godz. 7 do 15. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowo pod adresem sklep@moga.pl.