Moment siły- pomiar

Moment obrotowy jest to nie tylko jeden z najczęściej spotykanych parametrów opisujących osiągi danego samochodu. Z momentem siły praktycznie spotykamy się na każdym kroku niekoniecznie w motoryzacji. Pomiar momentu obrotowego jest kontrolowany stale w celu zapewnienia wygody i bezpieczeństwa obsługi większości przedmiotów i urządzeń.

Axis FSA budowa


Moment siły a bezpieczenstwo

Pomiar siły zakręcania i odkręcania jest podstawowym parametrem gwarantującym bezpieczeństwo pakowanych produktów. Miernik momentu obrotowego, czyli siłomierz skrętny FSA AXIS jest właśnie przeznaczony do kontroli siły zakręcania butelek i słoików.

Axis FSA pomiar butelka


Moment siły a dokładność pomiaru

Miernik momentu siły AXIS FSA ma głowicę pomiarową z regulowanymi uchwytami. Za pomocą pokrętła można dopasować rozstaw uchwytu do badanych butelek lub słoików.

FSA siłomierz skrętny

Warunkiem prawidłowego pomiaru siły momentu jest dokładne umieszczenie badanych przedmiotów dokładnie w osi obrotu. W przypadku pomiaru siły momentu obrotowego przedmiotów o nieregularnych kształtach należy przygotować specjalne uchwyty.

FSA siłomierz skrętny uchwyt


Siłomierz skrętny AXIS FSA do pomiaru siły odkręcania butelek i słoików 

Miernik momentu obrotowego AXIS FSA jest wykonywany w trzech zakresach pomiarowych o różnych dokładnościach pomiaru.

 1. FSA 2
 2. FSA 5
 3. FSA 10

Często zdarza się, że użyta siła do zakręcania jest za duża i ulega uszkodzeniu- pęknięciu nakrętka efektem, którego są uszkodzenia pakowanego produktu i wycieki z opakowań. W przypadku artykułów chemicznych oraz środków ochrony roślin jest to niedopuszczalne.


Siłomierz skrętny AXIS FSB do pomiaru siły 

Każde połączenie, śruba, wkręt musi być wkręcona z dokładnie taką samą siłą, jaką zaleca producent. Miernik momentu obrotowego AXIS FSB jest często stosowany do kontroli momentu siły wkręcanych wkrętów przy montażu urządzeń, samochodów oraz mebli. Siłomierz skrętny AXiS FSB jest produkowany w trzech różnych zakresach pracy:

 1. AXIS FSB
 2. AXIS FSB
 3. AXIS FSB

Axis FSB siłomierz skrętny


Siłomierz skrętny AXIS FSC do pomiaru momentu siły kluczy

Siłomierz skrętny AXIS FSC przeznaczony jest do regulacji oraz kontroli kluczy dynamometrycznych. Dokładna kontrola działania kluczy dynamometrycznych jest bardzo ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa przy montażu maszyn, urządzeń oraz w motoryzacji. Bardzo popularną i ważną czynnością jest dokręcanie śrub mocujących koła samochodowe w czasie ich wymiany zgodnie z zalecanymi wartościami momentu siły przez producenta.

Axis FSC 100 Nm


Siłomierz skrętny Axis 

Siłomierz skrętny Axis zwany też jako miernik momentu obrotowego siły AXIS lub stanowisko do pomiaru momentu siły Axis to obecnie jedyny na naszym rynku seryjny produkt krajowego producenta w tej dziedzinie.


Siłomierz skrętny AXIS FSA został wykonany na podstawie solidnej aluminiowej obudowie wagi laboratoryjnej. Umieszczony wewnątrz urządzenia tensometryczny czujnik momentu siły pozwala na dokonywanie pomiaru momentu obrotowego siły do 10 Nm. Przy tej wartości siły nie ma potrzeby dodatkowego montażu urządzenia do stołu roboczego, wystarczy tylko starannie wypoziomować urządzenie za pomocą czterech regulowanych nóżek. Prosta intuicyjna obsługa, duża dokładność urządzenia oraz bogate menu jest niewątpliwą zaletą tego miernika momentu siły. AXIS FSA jest idealnym przyrządem pomiarowym do kontroli siły odkręcania/dokręcania butelek, słoików, kosmetyków itp. na liniach produkcyjnych i w laboratorium.

Axis FSA pomiar

Siłomierz skrętny AXIS FSB został wykonany jako urządzenie składające się z miernika siły stosowanego w siłomierzach AXIS FC ze specjalnym oprogramowaniem oraz zewnętrznego czujnika momentu obrotowego. Zewnętrzny czujnik momentu obrotowego siły został zabudowany w praktycznej obudowie z uchwytem dwuręcznym oraz regulowana głowica pomiarowa umożliwiającą zamontowanie odpowiednich końcówek pomiarowych oraz kluczy nasadowych. Miernik momentu obrotowego siły AXIS FSB umożliwia pomiary momentu siły do 10 Nm. Jest to idealne urządzenie do kontroli siły wkręcania i wykręcania wkrętów i śrub na linach produkcyjnych oraz sprawdzania jakości działania wkrętaków i wkrętarek automatycznych. Urządzenie dostarczane jest w wygodnej do przenoszenia walizce transportowej oraz posiada zasilanie akumulatorowe.

Axis FSB siłomierz skrętny

Siłomierz skrętny AXIS FSC został wykonany jako urządzenie składające się z miernika siły stosowanego w siłomierzach AXIS FC ze specjalnym oprogramowaniem oraz zewnętrznego czujnika momentu obrotowego. Zewnętrzny czujnik momentu obrotowego siły został przystosowany do montażu na stole roboczym lub do budowy specjalistycznego stanowiska do pomiaru momentu siły np. kontroli działania kluczy dynamometrycznych. Ze względu na duży zakres mierzonego momentu siły wynoszącego nawet do 500 Nm wszystkie elementy montażowe muszą być solidnie zamontowane. Obsługa stanowiska do pomiaru siły musi być bezpieczna dla obsługi, dlatego elementy pomiarowe, końcówki oraz śruby montażowe muszą spełniać wszystkie wymagania norm. Miernik momentu siły FSC często stosowany jest w laboratoriach na halach produkcyjnych jako uniwersalny przyrząd do kontroli działania kluczy dynamometrycznych.

Axis FSC pomiar


Siłomierz skrętny Axis oprogramowanie


Siłomierze skrętne modele AXIS FSA, AXIS FSB, AXIS FSC to nowoczesne urządzenia pomiarowe posiadające wiele przydatnych i ciekawych funkcji dostępnych bez dodatkowych dopłat.

 • Pomiar momentu siły w dwóch kierunkach
 • Regulowana szybkość pomiaru do 1000 Hz
 • Pomiar wartości maksymalnej
 • Porównanie wartości progowych
 • Różne jednostki pomiarowe
 • Wybór języka
 • Statystyki
 • Zapis danych na kartę SD
 • Współpraca z darmowym programem

Opcje dodatkowo płatne:

 • Wyjście progowe
 • Moduł BT

axis zlacza


Cena- siłomierz skrętny AXIS

Cena siłomierza skrętnego AXIS jest atrakcyjna na rynku polskim i wielu naszych Klientów wybiera je jako urządzenia do pomiaru momentu siły do swojego laboratorium lub na linię produkcyjną. Na podstawie mierników AXIS FSB i FSC zbudowaliśmy nietypowe i specjalizowane stanowiska do pomiaru momentu siły w przemyśle, sporcie oraz ergonomii. Należy pamiętać tylko, że stanowiska do pomiaru siły momentu AXIS FSC nie nadaje się do sprawdzania momentu siły wkrętarek pneumatycznych udarowych.

axis adapter

W przypadku zakupu produktów Axis do pomiaru momentu siły prosimy o kontakt z naszymi konsultantami, którzy pomoga dobrać najlepsze urządzenie w dobrej cenie. W ofercie posiadamy też urządzenia innych firm do pomiaru momentu siły takich jak IMADA, ANDILOG i SAUTER.