Audit ISO 9001:2015 Wagi Wielkopolska

audyt ISO 9001 w Wagi Wielkopolska

W dniu 9 września odbył się kolejny audit przeprowadzony przez jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Management Service GmbH. Celem auditu było potwierdzenie, że WAGI WIELKOPOLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ul. Śląska 18, 62-040 Puszczykowo wdrożyło i stosuje system zarządzania jakością w zakresie: „Sprzedaż, naprawa, legalizacja i wzorcowanie wag elektronicznych i siłomierzy. Pomiar siły. Pomiar naciągu”. Nasza firma posiada system zarządzania ISO 9001:2015 od 2005 roku.certyfikaty ISO Wagi Wielkopolska


Wagi Wielkopolska historia jakości

2005 certyfikat ISO
Firma WAGI WIELKOPOLSKA powstała w 1991 roku jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Początkowo zajmowała się sprzedażą i serwisem głównie jednego krajowego producenta  wag Radwag  jako RADWAG WIELKOPOLSKA  z siedzibą na ulicy Kosynierów Miłosławskich w Puszczykowie. Dodatkowo w ofercie firmy znajdował się też sprzęt laboratoryjny.  W kolejnych latach wraz ze wzrostem obsługiwanych Klientów oraz oferowanego sprzętu firma zatrudniała kolejne osoby.

nowy certyfikat ISO 9001 wagi wielkopolska

W międzyczasie w firmie wykrystalizowały się specjalistyczne działy oferujące określone specjalistyczne usługi oraz produkty. Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło nowe możliwości oraz wymagania, dlatego też została podjęta decyzja o wdrożeniu systemu zarządzania zgodnego z normą ISO 9001. W sierpniu 2005 roku odbył się pierwszy audit przeprowadzony przez TÜV SÜD Management Service GmbH, który zakończył się sukcesem.


Wagi Wielkopolska to jakość, której można zaufać


Od 1 maja 2004 dla polskich firm przestają istnieć granice w handlu, przepływie towarów i usług. Wagi Wielkopolska w ciągu kilku lat nawiązuje współpracę z najlepszymi firmami branży wagowej na całym świecie, aby stać się ich ważnym partnerem w Polsce. Pracownicy Wagi Wielkopolska biorą udział w wielu szkoleniach produktowych oraz odwiedzają największych producentów wag na świecie.

wagi wielkopolska i ohaus

Wzajemne zaufanie oraz doskonała znajomość oferowanych wag i jakość współpracy owocuje sukcesem wprowadzanych produktów na rynku polskim. Obecnie nasza firma jest partnerem handlowo-serwisowym wielu firm. Wśród nich znajdują się Ohaus, Mettletr Toledo, Kern, Andilog, Tensitron, Tractel oraz krajowi producenci wag: Axis i Radwag.

portugalia najlepsi partnerzy Ohaus


Wagi Wielkopolska to certyfikowany dostawca towarów i usług

KERN
Dla naszych Klientów ceniących jakość i posiadających systemy zarządzania jakością Wagi Wielkopolska to idealny partner jako certyfikowany dostawca produktów i usług takich jak:

 1. wagi elektroniczne
 2. wzorce masy
 3. sprzęt laboratoryjny
 4. siłomierze/dynamometry
 5. tensometry, belki tensometryczne i komponenty wagowe
 6. usługi serwisowe: naprawa wag, przeglądy wag oraz legalizacja wag
 7. usługi laboratoryjne: sprawdzenie wag i wzorcowanie wag i siłomierzy
 8. wynajem wag laboratoryjnych i dynamometrów
 9. wynajem wag na inwentaryzację
 10. szkolenia metrologiczne

Wagi elektroniczne

wagi elektroniczne liczące
Wagi elektroniczne i ich sprzedaż to podstawowa działalność firmy, w której specjalizujemy się od ponad 30 lat. Dzięki licznym szkoleniom produktowym znamy zalety, parametry i cechy wag różnych producentów. Dlatego też możemy dobrać i przedstawić najlepszą propozycję wagi w najlepszej cenie.

kern

Przy przygotowywaniu oferty eliminujemy wagi nieznanych producentów, których produkty nie spełniają wymagań unijnych, CE itp. oferowanych tak często i powszechnie na popularnych portalach akcyjnych.


Wzorce masy

wzorce masy E2
Wzorce masy i odważniki to kolejna grupa produktów, którą można nabyć w firmie Wagi Wielkopolska. Ze względu na coraz większą świadomość naszych Klientów dotycząca nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym wzorce masy są u nas zamawiane coraz częściej ze świadectwem wzorcowania. Pracownicy działu handlowego pomogą w wyborze właściwego wzorca masy w zależności od jego zastosowania.

wzorzec masyDoradzą czy to ma być wzorzec masy klasy E1, E2 czy F1 lub F2 a do sprawdzania mniej dokładnych wag wzorzec masy M1 wykonany z żeliwa lub ze stali nierdzewnej. Nowy wzorzec masy zakupiony ze świadectwem wzorcowania może być od razu wpisany do ewidencji wyposażenia sprzętu pomiarowego i przekazany do użytku.

wzorzec masy szczelinowy
Wzorce masy o nietypowym kształcie oraz wartościach masy są też realizowane na specjalne zamówienie, można nabyć wzorce masy wykonane w nietypowych jednostkach np. lb czy N.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat doboru wzorców masy


Sprzęt laboratoryjny

płyta grzejna

Wagi Wielkopolska to nie tylko wagi elektroniczne, ale doskonałej jakości sprzęt laboratoryjny naszych partnerów firmy Mettler Toledo, Ohaus i Kern. Doskonałej jakości produkty Mettler Toledo to phmetry do szybkiego i dokładnego oznaczania pH, do których można dokupić elektrody pH, bufory oraz środki do czyszczenia i regeneracji zanieczyszczonych sond pH.

mettler toledo

Produkty Ohaus to różnego rodzaju wirówki, wytrząsarki oraz mieszadła. Sprzęt laboratoryjny jest pogrupowany wg poniższych kategorii:

 • bloki grzewcze
 • pH metry
 • konduktometry
 • gęstościomierze do laboratorium
 • wirówki laboratoryjne
 • płyty grzejne i mieszadła
 • wytrząsarki laboratoryjne
 • mieszadła mechaniczne

szkolenie Ohaus


Siłomierze/dynamometry

dynamometr
Siłomierze oraz pomiar siły to nasz kolejny dział, który rozwijamy z pasją, aby zaoferować naszym Klientom najlepsze rozwiązanie. Z powodzeniem wdrażamy wiedzę zdobytą u naszych zagranicznych i krajowych partnerów- producentów dynamometrów. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zaproponować nietypowe, autorskie systemy pomiaru siły. W naszym sklepie można zakupić dynamometr/siłomierz takiego producenta jak: AXIS, Dynafor, Sauter, Andilog, Imada, Tensitron lub zlecić wykonanie niestandardowego układu do pomiaru siły w przemyśle czy medycynie lub sporcie.andilog szkolenie


Serwis wag elektronicznych

naprawa wagi
Serwis wag i usługi serwisowe również zostały ujęte w naszym systemie zarządzania ISO 9001:2015. Daje to gwarancję najstaranniejszego wykonania usługi. Jest to zwłaszcza ważne dla Klientów posiadających systemy zarządzania jakością, ponieważ zapewniamy wykonanie usługi z najwyższą starannością i zapewnienie spójności pomiarowej (wszystkie wzorce masy użyte przy naprawie i sprawdzeniu posiadają świadectwa wzorcowania).

tensitron

Często zdarza się, że naprawa wag wykonana przez nasz serwis jest tańsza od firm nieposiadających systemów zarządzania. Dzięki cyklicznym szkoleniom oraz wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników naprawa wag jest wykonywana szybko i sprawnie.


Serwis dynamometrów

szkolenie tractel
Serwis dynamometrów i układów do pomiaru siły wymaga specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich wzorców siły. Jako nieliczni w Polsce posiadamy wzorce siły wykonane z niezwykle dużą dokładnością. Odbyte szkolenia u naszych partnerów w USA, Niemczech i w Polsce pozwalają na wykonanie w sposób profesjonalny adiustacji oraz naprawy siłomierzy naszych Klientów.

serwis tensitron

W naszym serwisie można wymienić czujnik siły lub elektronikę pomiarową dynamometru. Dodatkowo można przeprowadzić sprawdzenie dynamometru lub uzyskać świadectwo wzorcowania siłomierza.


Legalizacja wagi- punkt legalizacyjny OUM w Poznaniu

legalizacja wag
Legalizacja wagi to obowiązkowa czynność dotycząca wag używanych w siedmiu wyszczególnionych grupach w Ustawie Prawo o Miarach. Najczęściej dotyczy to handlu i służby zdrowia. W naszej firmie już od 20 lat znajduje się Punkt legalizacyjny Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu. Legalizacja wag odbywa się dwa razy w tygodniu. Szybka naprawa wagi i jej legalizacja umożliwia wykonanie kompleksowej usługi nawet w ciągu 1-2 dni wraz z wydaniem przez nasz serwis wagi po naprawie z ważną legalizacją.

legalizacja wag

Należy przypomnieć, że waga po naprawie lub uszkodzeniu cech legalizacyjnych musi być bezwzględnie poddana ponownej legalizacji. Brak jej wykonania grozi sankcjami użytkownikowi.


Wzorcowanie wag i siłomierzy

wzorcowanie wag
Wzorcowanie wag i siłomierzy oraz okresowe sprawdzenia wag w ramach systemu zarządzania jakością to czynności i usługi, które wykonuje nasze akredytowane laboratorium. Od wielu lat posiadamy dodatkowo wdrożony i akredytowany system zarządzania w ramach ISO 17025 w zakresie wzorcowania wag nieautomatycznych.

wzorcowanie wag

W ramach akredytacji wzorcujemy wagi elektroniczne nieautomatyczne. Poza akredytacja firma Wagi Wielkopolska wykonuje okresowe sprawdzenia wag, wagosuszarek oraz wzorcowanie siłomierzy.


Wynajem wag laboratoryjnych i dynamometrów

wynajem wagosuszarek
Wynajem wag laboratoryjnych oraz siłomierzy elektronicznych przeznaczony jest dla Klientów, którzy okresowo muszą wykonać pomiary a zakup wagi lub dynamometru jest dla nich zbyt dużym kosztem.

bhp pomiar siły

Wagę elektroniczną lub dynamometr można wynająć za dodatkową opłatą wraz ze świadectwem wzorcowania lub sprawdzenia ISO poświadczającą własności metrologiczne wynajmowanego sprzętu pomiarowego.


Wynajem wag na inwentaryzację

wynajem wag WOŚP
Wagi liczące sztuki są coraz powszechniej wykorzystywane do liczenia jednakowych elementów takich jak śrubki, jednakowe elementy z tworzyw czy metalu, wiązki elektryczne oraz podzespoły elektroniczne. Jest to niezwykle przydatne w czasie inwentaryzacji, gdy jest konieczne przeliczenie tysięcy elementów w krótkim czasie.

liczenie elementów

Wypożyczone wagi mogą posiadać aktualne świadectwo wzorcowania oraz być bezpiecznie dostarczone w opakowaniu transportowym w każde miejsce w Polsce.

wynajem wag na inwenturę

Wypożyczanie wag na inwenturę cieszy się dużą popularnością wśród dużych firm produkcyjnych, branży automotive i innych. Wagi Wielkopolska od lat nieodpłatnie wypożycza wagi sztabom WOŚP jako wagi do liczenia pieniędzy. Ponadto nasze wagi biorą udział w lokalnych wydarzeniach i akcjach charytatywnych.


Tensometry, belki tensometryczne oraz części do wag

czujnik wagowy
Waga elektroniczna zbudowana jest z wielu elementów, które w czasie eksploatacji ulegają zużyciu lub zniszczeniu. W naszej firmie można zakupić różnego rodzaju komponenty do wag oraz części zamienne do wielu modeli wag takie jak: zasilacz do wagi, nóżka do wagi, stopa do wagi czteroczujnikowej, elektronika pomiarowa, klawiatura do wagi, sumator wagowy lub tensometr. Dysponujemy na magazynie dużą ilością belek tensometrycznych, które można błyskawicznie u nas nabyć. 

belka tensometryczna

Tensometr lub belka o nietypowym oznaczeniu może być zastąpiona przez inny odpowiednik. W tym celu wystarczy nam przesłać zdjęcie lub symbol belki tensometrycznej, a nasi pracownicy spróbują dobrać odpowiednik.


Szkolenia metrologiczne i konsultacje metrologiczne

szkolenie metrologiczne
Szkolenia i konsultacje metrologiczne to chwilowo przerwana przez pandemie grupa usług. Organizowane szkolenia z zakresu nadzoru nad wyposażeniem cieszyły się zainteresowaniem, nasi Klienci zdobywali niezbędną wiedzę z zakresu sprawdzania, wzorcowania oraz nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym.

szkolenie Kern

Celem naszej firmy jest edukacja metrologiczna i przekazywanie zasad dobrego ważenia. Szkolenia mogą być przeprowadzane też u użytkownika wag wraz z ćwiczeniami praktycznymi.

ohaus szkolenie


ISO 9001 cena jakości

aktualny certyfikat ISO Wagi Wielkopolska
Wagi Wielkopolska wdrożyła system ISO 9001 jako pierwsza firma branży wagowej w Polsce (nie licząc producentów wag). Początkowym celem było wyróżnienie się na tle konkurencji oraz podniesienie prestiżu firmy na rynku lokalnym i krajowym.
Jeśli robimy coś dobrze to dlaczego ktoś ma tego nie sprawdzić?

audit ISO

Dlatego 20 lat temu padł wybór na jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Management Service GmbH. Dziś już wiemy, że po licznych szkoleniach, dostosowaniu wewnętrznych procedur do systemu udało się nam uniknąć wielu błędów i strat oraz zyskać zadowolenie naszych Klientów. Wdrożenie normy ISO 9001 zmusiło nas do ciągłego rozwoju i dostosowywania się do oczekiwań i wymagań Klientów. Dzięki wdrożonemu systemowi ISO 9001:2015 wzrosła wiarygodność oraz zaufanie wśród naszych nowych odbiorców i dostawców.

siedziba Wagi Wielkopolska