Defender 6000 Ohaus to seria nowoczesnych, wodoodpornych nierdzewnych wag przemysłowych przeznaczonych do pracy w środowisku mokrym. Znana i ceniona na całym świecie od ponad 100 lat szwajcarsko-amerykańska firma Ohaus wprowadziła do swojej oferty w tym roku wagi przemysłowe nierdzewne dla najbardziej wymagających klientów. Jest to odpowiedź na potrzeby wymagających doskonałej jakości wag nierdzewnych branż: farmaceutycznej, chemicznej oraz przetwórstwa spożywczego.


Wagi Ohaus od lat są znane ze solidności wykonania i niezawodności. Waga Defender 6000 gwarantuje prostą intuicyjną obsługę oraz wszystkie zaawansowane funkcje potrzebne operatorom przy skomplikowanych procesach ważenia.

i-D61PW6K1S6 ohaus defender 6000

Wagi nierdzewne wodoodporne Ohaus dostępne są z dwoma rodzajami mierników wagowych, platform o różnych wymiarach i nośności oraz sposobie montażu miernika.


Miernik wagowy do wag z serii Ohaus 6000 dostępne modele.


Wagi nierdzewne wodoodporne Ohaus dostępne są z dwoma rodzajami mierników wagowych:

miernik defender 6000 obudowa stal nierdzewna 316
1. Miernik wagowy z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej i-D61 XWE OHAUS do wag w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg.

miernik defender 6000 obudowa poiliweglan
2. Miernik wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW OHAUS do wag zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg.


Platforma wagowa  IP 68/IP69K do wag z serii Ohaus 6000 dostępne modele:

Wagi nierdzewne wodoodporne o klasie szczelności IP 68/IP69K Ohaus dostępne są z trzema rodzajami platform o różnych wymiarach i nośności:

defender 6000 mala platforma
1. Platforma wagowa Ohaus Defender 6000 model S to najwyższej jakości konstrukcja wagi z hermetycznym czujnikiem niemieckiej firm HBM o wymiarach szalki 250 × 250 mm. Dostępne są dwa rodzaje nośności 3 kg (i-D3K1S) i 6 kg (i-D6K1S)

defender 6000 średnia platforma wagowa
2. Platforma wagowa Ohaus Defender 6000 model R to najwyższej jakości konstrukcja wagi z hermetycznym czujnikiem niemieckiej firm HBM o wymiarach szalki 300 × 300 mm. Dostępne są dwa rodzaje nośności 15 kg (i-D15K1R) i 30 kg (i-D30K1R).

defender 6000 duża platforma wagowa
3. Platforma wagowa Ohaus Defender 6000 model L to najwyższej jakości konstrukcja wagi z hermetycznym czujnikiem niemieckiej firm HBM o wymiarach szalki 500 × 400 mm. Dostępne są dwa rodzaje nośności 60 kg (i-D60K1L) i 150 kg (i-D150K1L).


Podstawowy podział wag  nierdzewnych IP 68/IP69K Defender 6000.

Producent wag elektronicznych Ohaus podzielił serię wag Defender 6000 na podstawowe trzy grupy wag:

waga defender 6000 glowica stal nierdzewna
1. Waga nierdzewna platformowa z wysięgnikiem/ kolumną z miernikiem wykonanym ze stali nierdzewnej i-D61 XWE w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg.

tabela ohaus 6000XWE


ohaus defender 6000 waga z głowicą poliweglan
2. Waga nierdzewna platformowa z wysięgnikiem/ kolumną z miernikiem wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg. Sprawdź dostępne modele i ceny wag Ohaus i-D61PW3K1S6 do i-D61PW150K1L7

tabela 6000 pw kolumna


waga defender 6000 glowica tworzywo pałak
3. Waga nierdzewna platformowa z uchwytem z miernikiem wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg.  Sprawdź dostępne modele i ceny wag Ohaus z uchwytem do przenoszenia i-D61PW3K1S5 do i-D61PW150K1L5

ohaus 6000 tabela pw

Zalety wag Ohaus Defender 6000

Przedstawione wagi są przeznaczone dla wymagającego Klienta, który ze względu na wymagania sanitarno-higieniczne musi zapewnić najwyższą jakość ważenia i czystość wokół stanowiska pracy. Idealnym rozwiązaniem do stanowisk pracy wymagających częstego mycia i zachowania najwyższego reżimu sanitarnego jest waga nierdzewna platformowa, której mierniki wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW. Waga nierdzewna platformowa o klasie szczelności IP 68/IP69K z wysięgnikiem np. i-D61PW6K1S6 waży tylko 10 kg.

wagi ohaus nierdzewne to niezwykle wytrzymałe wagi do zastosowań przemysłowych

Umożliwia to łatwe przenoszenie wagi z miejsc pracy podczas sprzątania i mycia stanowiska pracy. Waga nie posiada żadnych przewodów zasilających oraz niepotrzebne są żadne gniazda sieciowe, ponieważ waga jest zasilana bateryjne. Baterie wystarczają na kilka miesięcy jej pracy, co stanowi idealne rozwiązanie w miejscach konfekcjonowania żywności, mięsa, ryb gdzie praca musi przebiegać szybko, a wszelkie dodatkowe przewody stanowią przeszkody i zagrożenie.
Waga o tych samych parametrach z miernikiem wykonanym ze stali nierdzewnej i-D61 XWE to Defender i-D61XWE6K1S6. Waga jest cięższa o 500g, ale posiada zasilanie sieciowe i dodatkową bardzo przydatną funkcję – bezdotykowy czujnik. Jest to bardzo wygodne, gdyż funkcję tarowania można przyprowadzać bez użycia rąk, minimalizując ryzyko zanieczyszczenia wagi i produktu.

defender 6000 akumulator

W przypadku, gdyby przewód zasilający wagę stanowił problem miernik i-D61 XWE, można wyposażyć w zewnętrzny power bank.


Wagi Defender 6000  funkcje i tryby pracy


Wagi Defender 6000 posiadają wiele bardzo przydatnych funkcji i trybów pracy. Podstawowe funkcje  to:

1. Ważenie. Do wyboru różne jednostki masy oraz stopnie uśredniania wyniku zależności od warunków pracy. Krótki czas ważenia sprawia, że są idealne do pakowania żywności.

2. Liczenie Sztuk: Liczenie produktów o jednakowej masie. Zaawansowane oprogramowanie
do automatycznej optymalizacji oblicza średnią masę jednej sztuki wraz ze wzrostem łącznej
masy próbki.

3. Ważenie kontrolne / Liczenie: Porównanie masy próbki / ilości sztuk z limitami
docelowymi. Wyniki są czytelne dzięki zastosowaniu trójkolorowej listwy lub segmentów
LED.

4. Ważenie Procentowe: Pomiar wagi próbki jako procentowej części uprzednio określonej
masy wzorcowej.

5. Ważenie Dynamiczne i Zatrzymanie Wyniku na Wyświetlaczu: Ważenie niestabilnych
próbek (np. zwierząt, płynów). Waga określa średnią masę próbki w zadanym przedziale
czasowym. Tryb Hold umożliwia zatrzymanie ostatniego stabilnego wskazania na
wyświetlaczu.

6. Dozowanie: Dopełnienie pojemnika do docelowej wagi. Listwa LED określa stan
dozowania. Możliwość podłączenia przekaźników we/wy z opcjonalnym zestawem do
automatycznego dozowania. Funkcja dostępna tylko w modelach z miernikiem -D61XWE

7. Biblioteka produktów oraz użytkowników: W pamięci miernika można zapisać
maksymalnie 300 produktów (nr produktu, tara, APW, limity, punkty dozowania) do
zastosowania w różnych trybach wagowych. Można również zapisać maksymalnie 100
użytkowników w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu i kontroli procesu ważenia. Funkcja dostępna tylko w modelach z miernikiem -D61XWE

port komunkacyjny IR

Opcjonalny zestaw do obsługi IR( podczerwień) umożliwia podłączenie do miernika Ohaus 6000 bez jego otwierania i pobranie do 1000 pomiarów, które można przesłać do komputera lub innego systemu nadzorującego procesa ważenia.


Defender 6000 Ohaus- legalizacja/wzorcowanie


Defender 6000 Ohaus to seria niezwykle szybkich hermetycznych wag przemysłowych chętnie wykorzystywanych przy pakowaniu żywności i konfekcjonowaniu towarów paczkowanych. Dlatego też wszystkie modele wag są dostępne jako wagi legalizowane w klasie III na 3000 działek legalizacyjnych. Wagi legalizowane dodatkowo w symbolu wagi są oznaczone literą M..

tabliczka znamionowa waga Defender 6000

Pólprzezroczysta obudowa hermetyczna z poliwęglanu skutecznie zabezpiecza tabliczkę znamionową z oznaczeniami i cechami legalizacyjnymi wagi przed skutkami intensywnego mycia.

Wszędzie tam, gdzie jest wymagana większa dokładność, można wybrać wagę Defender 6000 w wersji nielegalizowanej i wtedy dostępne są modele o zwiększonej dokładności nawet do 15 000 działek odczytowych. Wagi te najczęściej są używane przez Klientów posiadających systemy zarządzania jakością, dlatego też można je zakupić razem ze świadectwem wzorcowania laboratorium akredytowanego w PCA. Wzorcowanie wagi wykonane przez nasze Akredytowane Laboratorium Wagi Wielkopolska uznawane jest na całym świecie.

defender 6000 wzorcowanie

Wzorcowanie wagi Defender 6000 to gwarancja, że pomiar będzie zawsze dokładny. Cykliczne wzorcowanie wag zapewnia spełnienie wymagań norm oraz bezpieczeństwo procesu. 


Konstrukcja wagi Defender 6000 bezpieczna dla żywności


Ohaus od ponad 100 lat buduje wagi, dbając o każdy szczegół jej wykonania. Wagi Ohaus są używane na całym świecie w związku z tym, muszą spełniać wymagania obowiązujące na całym świecie. Przykładem jest seria wag przemysłowych Defender 6000 posiadająca Certyfikat NSF, akceptację USDA-AMS oraz jest zgodna z systemami HACCP, co stanowi doskonały wybór dla zakładów przetwórstw spożywczego. Specjalna konstrukcja platformy, gładka bez odsłoniętych gwintów, otwarte przestrzenie umożliwia łatwe i skuteczne czyszczenie wagi.

defender 6000 zywnoscWaga Defender 6000 Ohaus została stworzona do ważenia żywności. Szybkie ważenie drobiu, ryb innych produktów spożywczych na liniach produkcyjnych.


Mycie i czyszczenie wagi Defender 6000

Utrzymanie w czystości wagi elektronicznej gwarantuje bezpieczeństwo oraz ogranicza niebezpieczeństwo zanieczyszczenia zarówno żywności, jak i chorób przenoszonych drogą pokarmową. W skomplikowanych naważeniach branży farmaceutycznej czy chemicznej bardzo ważne jest, aby podczas pomiaru masy nie zanieczyścić ważonych produktów.

Przednie poliwęglanowe panele wag skutecznie zabezpieczają wyświetlacze i klawiaturę przed przebiciem i uszkodzeniem przez noże i inne ostre narzędzia używane na liniach produkcyjnych. Do mycia wag można stosować wszystkie dostępne do tego celu środki, dbając o końcowe opłukanie wagi czystą wodą.

defender 6000 mycie

Waga Defender 6000 Ohaus posiada wyjątkową konstrukcję, która skutecznie zabezpiecza czujnik tensometryczny przed przeciążeniem do 150%. Wszystkie elementy konstrukcyjne zostały tak zaprojektowane, aby waga była łatwa w utrzymaniu czystości.Waga Ohaus Defender 6000- dostępne dodatkowe wyposażenie i funkcjeWaga  Ohaus Defender 6000 posiada duże możliwości rozbudowy o dodatkowe porty umożliwiające współpracę z urządzeniami zewnętrznymi. Dostępne są porty komunikacyjne – RS232, USB, Ethernet, Wi-Fi lub Bluetooth – pozwalają one na jednoczesne przesyłanie danych do komputera, drukarki, drukarki etykiet lub sterownika PLC. Dodatkową opcją są przekaźniki We/Wy moga być używane do sterowania urządzeniami takimi jak trójkolorowa kolumna lub można zbudować system dozowania.

tabela funkcje wag

Jak skonfigurować BLUETOOTH w wadze Defender 6000 ?

Jak skonfigurować WiFI  w wadze Defender 6000 ?

Jak korzystać z funkcji RFID w wadze Defender 6000 ?Waga Defender 6000 cena.


Waga  Ohaus Defender 6000 to w pełni profesjonalna hermetyczna waga platformowa przeznaczona dla wymagającego klienta. Zastosowane wysokiej jakości elementy belka tensometryczna IP 69K, konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej 316 powodują, że cena wagi jest wyższa niż typowej wagi innych producentów wykonanej ze stali nierdzewnej niespełniającej tych wymagań.

Waga  Ohaus Defender 6000 zastępuje inne typowe wagi, których konstrukcja jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jednak wykonanie wagi tylko ze stali nierdzewnej, nie gwarantuje, że wytrzyma ona trudne warunki przemysłowye i częste mycie. Zastosowanie profesjonalnej nierdzewnej wodoodpornej wagi Defender 6000 z serii Extreme Washdown daje gwarancję pewnych i stabilnych pomiarów przez wiele lat, gwarantując bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji ważenia. Koszt zakupu wagi zwróci się już w bardzo krótkim czasie.


Cena wagi  Defender 6000 - aktualne promocje

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi cenami i promocjami na wagi Ohaus z serii 6000. Zakupione wagi Ohaus w naszym sklepie internetowym mogą zostać ekspresowo w ciągu jednego dnia wywzorcowane przez nasze akredytowane labortorium w PCA. W przypadku pytan prosimy o kontakt z naszymi doradcami i opiekunami produktu.

Ohaus 6000 promocja


Promocja: wzorcowanie dowolnej wagi Ohaus z serii 6000 tylko150 zł netto

Waga nierdzewna platformowa z wysięgnikiem/ kolumną z miernikiem wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg

 Waga nierdzewna platformowa z uchwytem do przenoszenia i miernikiem wykonanym w obudowie z tworzywa i-D61 PW w zakresie ważenia od 3 kg do 150 kg