Odważniki do wagi specjalne

Wzorce masy specjalne to wzorce masy o nietypowych kształtach lub wymiarach dostosowanych do potrzeb użytkownika. Dodatkowo specjalny wzorzec masy może być wykonany ze specjalnego materiału i posiadać inną niż standardową wartość masy. Odważnik specjalny powinien być jednoznacznie oznaczony ułatwiający nadzór metrologiczny nad nim.

 

Wybrane filtry:
do sprawdzania wag:
hakowych i siłomierzy
KERN Wzorzec masy z hakiem klasy M1 KERN

KERN M1 - wzorzec masy z hakiem

Specjalne wzorce masy z hakiem klasy M1 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN. Materiał: mosiądz. Opcjonalnie świadectwa wzorcowania DKD (Niemcy).
...
KERN Wzorzec masy szczelinowy / slotted do zawieszenia klasy M1 KERN

KERN M1 - wzorzec masy szczelinowy / slotted do zawieszenia

Szczelinowe / slotted wzorce masy klasy M1 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN. Materiał: aluminium / mosiądz. Opcjonalnie świadectwa wzorcowania DKD (Niemcy).
...
KERN Zawiesie / hanger do wzorców masy szczelinowych / slotted M1 KERN

KERN M1 - Zawiesie / hanger do wzorców masy szczelinowych / slotted

Zawiesie z hakiem / hanger do wzorców szczelinowych. Materiał: aluminium / mosiądz. Opcjonalnie świadectwa wzorcowania DKD (Niemcy).
...

Odważniki specjalne użytkowanie

Wzorce masy specjalne tak samo, jak typowe odważniki wymagają ostrożnego obchodzenia się z nimi. Sposób nakładania wzorców masy, ich przenoszenia i czyszczenia oraz przechowywania ma duży wpływ na dokładność procesu ważenia. Wzorce masy specjalne mają kształty dostosowane do potrzeb użytkowników umożliwiające je na zawieszanie lub nakładanie nawet w niedostępnych miejscach urządzeń ważących.

 

wzorce masy specjalne

 

Wzorce masy szczelinowe

Odważniki szczelinowe (slotted mass) idealnie nadają się do kontroli i wzorcowania urządzeń wagowych posiadających zawiesia lub haki. Wzorce masy szczelinowe umieszcza się na zawiesiu o znanej masie zwanym też jako hanger. Hanger pozwala na centralne i osiowe zawieszenie kolejnych szczelinowych odważników. Wzorce masy szczelinowe doskonale nadają się do sprawdzania i wzorcowania urządzeń przemysłowych, małych wag hakowych oraz urządzeń medycznych.

 

wzorce masy szczelinowe

Wzorce specjalne budowa

Najczęściej do budowy odważników specjalnych używa się materiałów gwarantujących stabilność masy takich jak stal nierdzewna, szkło lub specjalne tworzywa. Kształt wzorca masy jest specjalnie dostosowany do potrzeb użytkownika. Najczęściej są to wzorce cylindryczne, płaskie, kuliste, stożkowe lub prętowe, lub inne, ale posiadający jak najwięcej gładkiej powierzchni uniemożliwiającej gromadzeniu się zanieczyszczeń.

 

odważniki specjalne

 

Wzorce masy specjalne

Wzorce masy specjalne stosowane są do wzorcowania i sprawdzania przemysłowych wag elektronicznych, specjalnych wag zbiornikowych oraz wag technologicznych i medycznych. Odważniki specjalne znajdują się na wyposażeniu działów kontroli jakości i utrzymania ruchu celem kontroli urządzeń ważących technologicznych stosowanych przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym oraz przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Sprawdzanie wag jest niezbędne dla zapewnienia dokładności i powtarzalności pomiarów, a specjalne wzorce masy są niezastąpione dla utrzymania najwyższej jakości pomiarów masy.

 

odważniki specjalne

 

Odważniki specjalne wzorcowanie

Wzorce masy specjalne w celu zapewnienia i potwierdzenia ich dokładności wymagają wzorcowania. Wzorcowanie polega na porównaniu wzorca masy na komparatorze ze wzorcem wzorcowym wyższej klasy oraz określeniu błędu i niepewności. Wszystkie te dane są zawarte na świadectwie wzorcowania wydanym przez laboratorium akredytowane. W przypadku stwierdzenia większych błędów laboratorium może wykonać adiustację specjalnego wzorca masy. Świadectwo wzorcowania nie posiada terminu ważności. Ważność świadectwa wzorcowania musi określić sam użytkownik na podstawie swojej wiedzy, częstotliwości użytkowania, sposób korzystania oraz sposób nadzoru na nim i kompetencji personelu korzystającego ze wzorców masy. W przypadku zakupu specjalnego pojedynczego wzorca masy lub zestawu specjalnych wzorców klasy w naszym sklepie internetowym wystarczy w opcjach zaznaczyć świadectwo wzorcowania oraz podać dane użytkownika.

 

wzorce masy specjalne

 

Specjalne wzorce masy dostępność

Wzorce masy i odważniki specjalne poza wzorcami szczelinowymi są wykonywane wyłącznie na zamówienie. Z reguły czas oczekiwania na realizację zamówienia jest dłuższy niż na typowe wzorce masy. Należy się liczyć, że okres realizacji zamówienia wynosi od jednego do kilku miesięcy.

 

odważniki specjalne

 

Wzorce masy specjalne gdzie kupić?

Wzorce masy i odważniki specjalne można kupić w naszym sklepie moga.pl jako pojedynczy specjalny wzorzec masy w osobnym opakowaniu lub jako zestaw wzorców masy specjalnych. Wzorce masy specjalne można zamówić w specjalnych opakowaniach transportowych.

 

wzorce masy specjalne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+