Wzorce masy - odważniki do kalibracji wag o masie 50 kg

Odważniki 50 kg to odważniki wagowe wykonane w różnej klasie dokładności wg OIML (E1, E2, F1, F2, M1, M2 i M3) o masie 50 000 gramów. Są one używane w celu dokładnego określenia masy substancji w laboratoriach oraz innych miejscach, gdzie wymagana jest precyzja pomiarów lub do sprawdzania wag i wzorcowania wag. Odważnik 50 kg występuje też pod nazwą handlową jako odważnik kalibracyjny 50 kg, wzorzec masy 50 kg, odważnik do kalibracji wagi 50 kg, obciążnik 50 kg, odważnik szczelinowy 50 kg lub ciężarek 50 kg. Wzorce masy 50 kg i odważniki 50 kg mają różne kształty, takie jak: cylindry z jamą adiustacyjną, cylindry z uchwytem, prostokątne z uchwytem, cylindry z oczkiem lub szczelinowe. Materiał, z którego są wykonane odważniki 50 kg i wzorce masy 50 kg to stal nierdzewna, mosiądz lub żeliwo. Cena odważnika 50 kg zależy od klasy dokładności i materiału, z którego jest wykonany oraz opakowania transportowego. Wzorce masy 50 kg i odważniki 50 kg w zestawie wzorców masy określonej klasy dokładności wg OIML lub jako pojedynczy wzorzec masy 20 kg w specjalnym opakowaniu można zakupić w naszym sklepie z certyfikatem wzorcowania, czyli świadectwem wzorcowania wzorca masy. Obecnie odważniki 50 kg są bardzo rzadko kupowane przez naszych Klientów ze względu na trudną ręczną ich obsługę wymagającą dużej siły przy delikatnym nakładaniu ich na wagę. Odważnik 50 kg, o ile jest to możliwe, jest zastępowany kompletem wzorców masy 2 × 20 kg i 1 × 10 kg.

 

Wybrane filtry:
masa odważnika:
50kg
KERN Wzorzec masy klasy F2 KERN

KERN F2 - wzorzec masy

Nierdzewne wzorce masy klasy F2 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN. Opcjonalnie świadectwa wzorcowania DKD (Niemcy).
...
KERN Wzorzec masy klasy F1 KERN

KERN F1 - wzorzec masy nierdzewny

Nierdzewne wzorce masy klasy F1 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD).
...
KERN Wzorzec masy / odważnik klasy E1 KERN do sprawdzania wag analitycznych

KERN E1 - nierdzewny wzorzec masy / odważnik

Nierdzewne wzorce masy klasy E1 w opakowaniu drewnianym firmy KERN Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD).
...
KERN Żeliwny wzorzec masy klasy M1 KERN

KERN M1 - wzorzec masy

Żeliwne wzorce masy klasy M1 bez opakowania firmy KERN. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD Niemcy)
...
KERN Nierdzewny wzorzec masy klasy M1 KERN

KERN M1 - wzorzec masy nierdzewny

Nierdzewny wzorzec masy klasy M1 bez opakowania firmy KERN. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD Niemcy)
...

 

Odważnik 50 kg jako wzorzec masy do adiustacji wag

Odważnik 50 kg czasami stosowany jest jako zewnętrzny wzorzec masy do adiustacji dokładnych wag laboratoryjnych i przemysłowych. Proces adiustacji wagi zewnętrznym odważnikiem - wzorcem masy nazywany jest bardzo często nieprawidłowo kalibracją wagi. Wzorzec masy lub odważnik 50 000 g to nie jest odważnik kalibracyjny, tylko prawidłowa nazwa jego brzmi zewnętrzny wzorzec masy do adiustacji wagi. W przypadku, gdy użytkownikowi wagi zależy na dokładności pomiarów, wskazane jest wzorcowanie tego wzorca masy. W zależności od dokładności wagi "odważnik kalibracyjny" musi być wykonany z odpowiednią dokładnością. Bardzo ważne jest, aby przy wyborze wzorca masy 50 kg przeznaczonego do adiustacji wagi błędy graniczne użytego wzorca masy były mniejsze niż 1/3 błędu granicznego wagi.

Odważnik 50 kg błędy graniczne

Błędy graniczne masy odważnika 50 kg zależą od klasy jego wykonania i wg normy OIML R111:2004 odpowiednio wynoszą:

  • odważnik 50 kg klasy E1 błąd +/- 0,25 g
  • odważnik 50 kg klasy E2 błąd +/- 0,80 g
  • odważnik 50 kg klasy F1 błąd +/- 0,250 g
  • odważnik 50 kg klasy F2 błąd +/- 0,800 g
  • odważnik 50 kg klasy M1 błąd +/- 2,500 g
  • odważnik 50 kg klasy M2 błąd +/- 8,00 g
  • odważnik 50 kg klasy M3 błąd +/- 25,00 g

Odważnik 50 kg ze świadectwem wzorcowania

Wzorce masy 50 kg ze świadectwem wzorcowania pozwalają na natychmiastowe wprowadzenie ich do ewidencji przyrządów pomiarowych w organizacji i korzystanie z nich zaraz po zakupie. Certyfikat wzorcowania odważnika/wzorca masy, czyli świadectwo wzorcowania wzorca masy 50 kg, jest bardzo ważnym dokumentem informującym użytkowników o rzeczywistych błędach jego wykonania. Jest to bardzo ważne dla organizacji posiadających systemy zarządzania typu ISO, GLP, GMP i inne. Umożliwia to kontrolę przyrządów pomiarowych oraz zaplanowanie kolejnych sprawdzeń lub wzorcowań.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+