Wagi tensometryczne
Waga tensometryczna jest to popularna nazwa wagi elektronicznej, której elementem pomiarowym jest wagowy czujnik tensometryczny. Wagi tensometryczne są produkowane przez wielu producentów wag elektronicznych i w zależności od jakości zastosowanych elementów mogą mieć różne parametry techniczne oraz ceny. W naszej ofercie mamy wagi tensometryczne takich producentów jak: AWO, AXIS, CAS, DINI ARGEO, EHP, KERN, KPZ, METTLER TOLEDO, OHAUS, RADWAG, TRACTEL.
OHAUS D33P Defender 3000 300kg, 150kg, 60kg, 30kg, 15kg - waga magazynowa
OHAUS NVT Navigator z legalizacją - szybka przenośna waga z legalizacją
OHAUS D52P T52P Defender 5000 - waga magazynowa platformowa bez legalizacji
OHAUS D33XW Defender 300kg, 150kg, 60kg, 30kg, 15kg - waga magazynowa nierdzewna
Nierdzewna waga magazynowa Defender 3000 z miernikiem wagowym o stopniu ochrony IP66. Wielokolorowy wyświetlacz LCD. Złącze RS232 umożliwia podłączenie do sterownika PLC - opcjonalnie. Wybrane modele z legalizacją.
OHAUS R71 Ranger 7000 - dokładna waga przemysłowa z bazą danych i IP54
OHAUS D33P5 Defender 3000 300kg, 150kg, 60kg, 30kg, 15kg - waga przenośna
OHAUS D33XW5 Defender 3000 300kg, 150kg, 60kg, 30kg, 15kg - waga przenośna nierdzewna
Nierdzewna waga przenośna Defender 3000 z miernikiem wagowym o stopniu ochrony IP66. Wielokolorowy wyświetlacz LCD. Opcjonalne złącze RS232 umożliwia podłączenie do sterownika PLC - opcjonalnie. Wybrane modele z legalizacją.
OHAUS D33XW Defender 3000 Hybrid - waga magazynowa hybrydowa
Waga przenośna Defender 3000 Hybrid z miernikiem wagowym o stopniu ochrony IP66. Konstrukcja wagi wykonana jest ze stali lakierowanej. Wielokolorowy wyświetlacz LCD. Opcjonalne złącze RS232 umożliwia podłączenie do sterownika PLC - opcjonalnie. Wybrane modele z legalizacją.
Wagi tensometryczne rodzaje
Podstawowy podział wag tensometrycznych zależy od jej budowy i od ilości użytych tensometrów- prawidłowo nazwanych jako wagowy czujnik tensometryczny lub belka tensometryczna:
- waga tensometryczna jednoczujnikowa
- waga tensometryczna wieloczujnikowa
Waga tensometryczna jednoczujnikowa
Waga tensometryczna jednoczujnikowa najczęściej zbudowana jest z wykorzystaniem czujnika tensometrycznego typu „single point„ na którym jest podparta szalka wagi. Zakres ważenia tego typu wag zawiera się od około 1 kg przy małych szalkach o średnicy około 100 mm do dużych pomostów wagowych o maksymalnych wymiarach szali 800 × 800 mm i obciążeniu maksymalnym rzadko przekraczającym 300 kg. Innym rodzajem wagi tensometrycznej jednoczujnikowej są wagi wiszące np. waga hakowa. Cena i precyzja ważenia tych wag zależy od jakości użytych komponentów wagowych.
Waga tensometryczna wieloczujnikowa
Waga tensometryczna wieloczujnikowa dzięki zastosowanym czujnikom wagowym może ważyć bardzo duże przedmioty i wymiary szalki, a właściwie platformy wagowej mogą być bardzo duże. Przykładem mogą być popularne wagi czteroczujnikowe o zakresie ważenia od setek kilogramów do kilkudziesięciu ton np. wagi samochodowe. Wagi tensometryczne wieloczujnikowe to też popularne tanie wagi do ważenia paczek i bagażu lub wagi osobowe. Wagi tensometryczne wieloczujnikowe, w których zastosowano do budowy dwa czujniki tensometryczne to popularne wagi kolejkowe znajdujące zastosowanie w przemyśle i przetwórstwie mięsa.
Waga tensometryczna podział
Ze względu na zastosowanie wagi tensometryczne można podzielić na następujące grupy:
- wagi laboratoryjne
- wagi precyzyjne
- wagi techniczne
- wagi szkolne/edukacyjne
- wagosuszarki
- wagi apteczne
- wagi stołowe
- wagi magazynowe
- wagi pocztowe
- wagi liczące
- wagi paletowe
- wagi płozowe
- wagi najazdowe
- wózki z wagą
- wagi hakowe
- wagi medyczne
- wagi sklepowe
- wagi weterynaryjne
- wagi inwentarzowe
- wagi rolnicze
- wagi samochodowe
- wagi technologiczne
- wagi zbiornikowe
Waga tensometryczna cena
Cena wagi tensometrycznej zależy od wielu czynników. Podstawową różnicą pomiędzy tanią wagą elektroniczną tensometryczną a podobnie wyglądającą, ale droższą jest jakość użytych materiałów i podzespołów elektronicznych. Znani producenci wag stosują tylko tensometry posiadające odpowiednie certyfikaty i wykonanie w odpowiedniej klasie wg OIML. Dobra jakość tensometrów gwarantuje poprawne wskazania wagi niezależne od temperatury ważenia i czasu, jaki upłynął od jej wyprodukowania. Niestety tanie wagi tensometryczne wykonane ze złych materiałów bez odpowiednich zabezpieczeń czujnika tensometrycznego są przyczyną wielu nieporozumień i strat w przedsiębiorstwach.
Waga tensometryczna legalizacja czy wzorcowanie
Wagi tensometryczne w zależności od sposobu użytkowania mogą podlegać legalizacji lub wzorcowaniu. Sposób nadzoru metrologicznego nad wagą najlepiej już ustalić w momencie jej zakupu. Nasi doradcy są w stanie doradzić oraz wybrać najlepszą wagę do Państwa potrzeb.