Wagi laboratoryjne

Waga laboratoryjna to sprzęt dedykowany w pierwszej kolejności do laboratorium. Głownie zainteresowana jest dokładnymi wagami laboratoryjnymi branża chemiczna, branża farmaceutyczna i kosmetyczna. Panujące tam rygory powodują, że są to miejsca, w których nie można pozwolić sobie na żadne błędy. Wagi laboratoryjne powszechnie wykorzystuje się również w placówkach naukowych, w działach kontroli jakości oraz szkołach i na uczelniach. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie konieczne jest dokonywanie bardzo precyzyjnych określeń masy próbek.

Wybrane filtry:
działka elementarna d:
0,001/0,01 g
RADWAG Waga precyzyjna z dotykowym wyświetlaczem PS X2 RADWAG z legalizacją

RADWAG PS X2 0,01g / 0,001g - waga laboratoryjna precyzyjna z dotykowym wyświetlaczem

Waga laboratoryjna PS X2 RADWAG. Tradycyjny układ zawieszkowy. Dotykowy wyświetlacz pojemnościowy. Czas stabilizacji pomiaru ~ 3 sekundy. Automatyczna kalibracja wewnętrzna. Następca serii wag WPX firmy Radwag
...
RADWAG Waga precyzyjna PS.R2 RADWAG

RADWAG PS.R2 - waga precyzyjna

Tanie wagi precyzyjna serii PS.R2 firmy RADWAG. Tradycyjny układ zawieszkowy. Czas stabilizacji pomiaru ~ 2 sekundy. Automatyczna kalibracja wewnętrzna. Legalizacja. Następca serii wag WPS C/2 i PS C/2 firmy Radwag
...

Wagi laboratoryjne w ofercie moga.pl

W naszym sklepie posiadamy wagi elektroniczne laboratoryjne najwyższej jakości, gwarantujące maksymalnie precyzyjne oraz wiarygodne wyniki, również przy pomiarach bardzo małych naważek. Naszym Klientom oferujemy także wagi laboratoryjne z legalizacją.

Proponujemy dodatkowo urządzenia o różnych poziomach zawansowania technicznego: podstawowym, standardowym oraz profesjonalnym.

Nasz asortyment otwiera waga półmikroanalityczna, przeznaczone dla wymagających pracowników laboratoriów, a także wagi analityczne, które używane są w każdym laboratorium. Ponadto, wagi precyzyjne o bardzo szerokim zakresie zastosowań oraz wagi techniczne, doskonale sprawdzające się jako podręczna waga kontrolna.

waga laboratoryjna

W naszej ofercie jest też waga laboratoryjna szkolna, która stanowi niezastąpioną pomoc dydaktyczną w każdej pracowni podczas przeprowadzania zajęć praktycznych z uczniami. Popularnym modelem stosowanym w placówkach oświatowych jest waga szalkowa laboratoryjna szkolna 500g.

Laboratoria naukowe, pracownie szkolne oraz pozostałe miejsca, gdzie niezbędne jest jak najdokładniejsze określanie masy, powinny posiadać urządzenia najwyższej jakości. W produkcji elektronicznych wag laboratoryjnych specjalizuje się kilka światowej klasy firm, których produkty posiadamy w naszym sklepie. Są to w szczególności:

waga laboratoryjna

Dokładność ważenia wag laboratoryjnych

Waga elektroniczna laboratoryjna jest urządzeniem pomiarowym o najwyższej precyzji pomiarowej. Pokazuje nam niezwykle dokładne wyniki masy danej substancji. Naszym Klientom oferujemy szeroki zakres wag laboratoryjnych z różnymi dokładnościami ważenia:

Czym wyróżnia się waga laboratoryjna elektroniczna?

Elektroniczna waga laboratoryjna to niezbędny produkt w każdej gałęzi przemysłu, w której zależy nam na najwyższej dokładności pomiarów. Działanie wag laboratoryjnych nie polega jednak tylko na wskazaniu dokładnej masy substancji, nowoczesna waga laboratoryjna posiada szereg funkcji ułatwiających pracę w laboratorium oraz współpracę z urządzeniami dodatkowymi typu drukarka czy skaner. Wagi elektroniczne laboratoryjne są podstawą pracy specjalistów w wielu branżach. Łatwość ich obsługi, szybkość działania oraz bardzo wysoka precyzja wykonywanych pomiarów mają pomóc poprawić efektywność, oraz zapewnić jak najwyższy komfort pracy w wymagających warunkach.

waga laboratoryjna

Wagi laboratoryjne rodzaje

Głównym przeznaczeniem wag laboratoryjnych jest wyznaczanie masy substancji. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami mogą dotyczyć zakresu ważenia, dokładności oraz liniowości. Ostatnia definiowana jest jako zdolność urządzenia do utrzymania tolerancji liniowej, pomiędzy obciążeniem a wyświetlaną wartością w całym przedziale ważenia.

Każda waga laboratoryjna elektroniczna dostępna w naszym sklepie należy do jednej z trzech grup:

  1. Waga laboratoryjna precyzyjna

    Jest to sprzęt o dużym udźwigu, służący odważaniu większych ilości substancji. Jego konstrukcja oparta jest o bardzo zaawansowane technologie, takie jak monobloki, systemy kompaktowe lub siłowniki magnetoelektryczne (zawieszkowe).

  2. Waga techniczna laboratoryjna

Waga techniczna należy do urządzeń przeznaczonych do pracy przy zgrubnym ważeniu. Wykorzystuje się ją m.in. w warunkach laboratoryjnych oraz magazynowych. Jest to sprzęt wytrzymały, dokładny i bardzo dobrze sprawdzający się jako kontrolna waga technologiczna.

  1. Waga laboratoryjna analityczna

Ten rodzaj wagi wyróżnia bardzo wysoka precyzja pomiarowa oraz czułość, dlatego też doskonale sprawdza się przy odważaniu niewielkich ilości substancji, gdzie liczy się dokładność. Wagi analityczne mogą osiągnąć precyzję 0,1 mg lub nawet 0,01mg. Chcąc osiągnąć jak najlepsze wyniki, musimy zapewnić tego typu urządzeniom stabilne warunki środowiskowe.

Powyższa klasyfikacja wskazuje różne zakresy ważenia, czyli różnice pomiędzy minimalnym a maksymalnym obciążeniem, jakiego możemy dokonać na konkretnej wadze laboratoryjnej. Waga techniczna laboratoryjna pozwala dokonać pomiaru substancji o najwyższej masie wynoszącej nawet 300 kg.

Do sprawdzenia i kalibracji wag analitycznych oraz wagi do laboratorium wykorzystuje się odważniki laboratoryjne - wzorce masy o ściśle określonym ciężarze w różnych klasach dokładności(masa odważnika musi się mieścić w określonej, dopuszczalnej tolerancji).

waga laboratoryjna

Spośród różnych rodzajów wag laboratoryjnych możemy wyróżnić dodatkowo wagi kompaktowe. Do ich głównych zalet zalicza się niewielkie rozmiary oraz poręczność co znacznie ułatwia bezpieczne przenoszenie. Są one przeznaczone do prac rutynowych, niewymagających dużej dokładności pomiaru.

Waga laboratoryjna cena

W moga.pl dbamy nie tylko o jakość dostępnych na naszej stronie produktów, ale również przystępne i atrakcyjne ceny, umożliwiające każdemu nabycie potrzebnego sprzętu. Należy pamiętać, że jakość wagi laboratoryjnej rośnie wraz ceną. Nie zawsze tania waga laboratoryjna będzie w stanie spełnić oczekiwania wymagającego klienta, najczęściej dzieje się to przy zakupie wag laboratoryjnych o dużych rozdzielczościach. Należy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi i wymaganiami producenta: warunki środowiskowe, kalibracja odważnikiem zewnętrznym oraz nie należy oczekiwać, ze działka elementarna, działka odczytowa jest równa dokładności wagi. Dlatego bardzo pomocny może być kontakt z naszymi konsultantami.

Wybrane zakupione u nas urządzenie posiada potwierdzenie Urzędu Miar dotyczące metrologii prawnej. Jest to zatem waga laboratoryjna z legalizacją.

waga laboratoryjna

Wybierając urządzenia najlepszego rodzaju, mamy pewność co do dokładności przeprowadzanych przez nie pomiarów. Gwarantujemy, że nowoczesne wagi laboratoryjne, które znajdują się w naszym sklepie, znacznie ułatwią i usprawnią Państwu codzienne wykonywanie obowiązków.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+