AUTER GmbH to producent i dystrybutor przyrządów do pomiaru właściwości fizycznych wyodrębniony ze spółki KERN & SOHN, najstarszego producenta wag w Europie, którego początki sięgają połowy XVII wieku. Siedziba firmy znajduje się w Balingen, w Badenii-Wirtembergii (Niemcy).

suater dynamometr siedziba firmy

Sauter producent i dystrybutor urządzeń do pomiaru siły. Siedziba Sauter w Balingen 

SAUTER GmbH wydaje w roku 2006 swój pierwszy katalog z przyrządami do pomiaru siły. Są tam zaprezentowane przyrządy do pomiaru siły takie jak: dynamometr mechaniczny Sauter FA, Dynamometr elektroniczny Sauter FH, statyw do siłomierzy Sauter TVL i statyw zmotoryzowany Sauter TVM. Wymienione produkty ze względu na jakość i cenę oferowane są do dzisiaj. Z każdym rokiem wraz z wydawaniem kolejnego katalogu pojawiały się nowe produkty i grupy urządzeń pomiarowych.

szkolenie serwisowe Sauter w Balingen Niemcy

Pracownicy Wagi Wielkopolska i Albert Sauter założyciel i właściciel firmy Sauter (Balingen 2016) 

Aktualnie w roku 2020 jest to 11 grup towarowych i ponad 100 stron z produktami przeznaczonych dla różnych odbiorców. W ofercie Sauter GmbH można znaleźć produkty tanie i proste przeznaczone dla mało wymagających użytkowników oraz celów edukacyjnych, jak i produkty klasy premium, które mogą spełniać najwyższe wymagania w specjalistycznych laboratoriach.

tani dynamometr Sauter

Tani dynamometr rurkowy Sauter idealny do celów edukacyjnych, zaletą dynamometrów Kern jest niewygórowana cena przy zachowanej doskonałej jakości. Model Kern 289 oferowany jest od ponad 10 lat.

Podstawowa grupa towarowa są przyrządy do pomiary siły od prostych dynamometrów sprężynowych Spring Balances Sauter 281/286. Dynamometr mechaniczny Sauter FA o zakresie pomiarowym od 10 do 500 N. Kolejne dynametry z wewnętrznym czujnikiem siły to już elektroniczne od prostego modelu dynamometr Sauter FK, po bardziej rozbudowane modele dynamometr Sauter FC,  dynamometr Sauter FH-S, dynamometr Sauter FL-S oraz nowość model  siłomierz SauterFS (Digital force gauge Sauter FS).

dynamometr fk sauter

Najtańszy dynamometr elektroniczny FK Sauter produkowany jest od lat, ze względu na doskonałą cenę i podstawowe funkcje stanowi dobry wybór jako urządzenie do pomiaru siły w prostych aplikacjach. Dodatkowo można go zamówić ze świadectwem wzorcowania. Doskonały stosunek jakości do ceny.

Wyżej wymienione siłomierze są też produkowane jako dynamometr z zewnętrznym czujnikiem siły i są przeznaczone do większych sił niż 1000 N. Są to modele siłomierz Sauter FH-M, dynamometr Sauter FL-M oraz modele dynamometr Sauter FL TM i FS z czujnikami siły typu puszkowego.

dynamometr Sauter FH z zewnętrznym czujnikiem siły

Dynamometr z zewnętrznym czujnikiem model  siłomierz Sauter FH bardzo popularny z wieloma funkcjami. Doskonale współpracuje ze statywami pomiarowymi firmy Sauter.

Osobną grupę tworzą statywy pomiarowe ręczne do siłomierzy model Sauter TVL-XS, TVL, TVP i TVP-L. Dla większych sił można nabyć statywy z napędem elektrycznym, tworząc razem z wybranym siłomierzem maszynę wytrzymałościową. Dostępne modele to statyw pomiarowy Sauter THM-N, THM-S, TVO, TVO-S, oraz do dużych sił statyw pomiarowy Sauter TVM-N, TVM-NL i TVS. W ofercie jest też ręczne stanowisko do sprawdzania sprężyn Sauter SD-M. Dopełnieniem oferty dynamometrów jest oprogramowanie, kable oraz duży wybór uchwytów pomiarowych.

targi control Niemcy

Wagi Wielkopolska na targach Control- Stuttgart, w tle stanowiska zmotoryzowane Sauter do siłomierzy  różnych typów firmy Sauter.

Kolejną grupą towarową są urządzenia do pomiaru długości mające zastosowanie przy pomiarach siły z wykorzystaniem statywów pomiarowych: modele Sauter LB i LD. Pomiar momentu obrotowego Sauter reprezentuje sprzedawany od wielu lat model Sauter DB przeznaczony głównie do wkrętarek i kluczy oraz model Sauter DA, który jest przeznaczony do pomiaru siły odkręcania butelek lub słoików.

Sauter DA

Sauter DA -Miernik momentu obrotowego doskonale nadaje się do działu kontroli jakości. Sauter DA jest prosty w obsłudze i niezawodny do kontroli siły zakręcania opakowań na linii produkcyjnej.

Kolejna produkt sprzedawany od lat to miernik grubości powłoki Sauter TB, TC, TE, TF-TG oraz ultradźwiękowe modele TB-US, TD-US, TD-GOLD, TN-US, TN-EE, TU-US i TO-EE.

hk sauter

Sauter HK-D  twardościomierz do metalu klasy premium od kilku lat jest w ofercie firmy Sauter (Rockwell, Vickers, Shore, Leeb, Brinell)

Kolejna grupa towarowa to twardościomierze do tworzyw HB i HD oraz twardościomierze do metali HK-D, HK-DB, HMM, HMM-NP., HN-D i HMO. Kolejna grupa to profesjonalne urządzenia do badania twardości ultradźwiękowe (UCI), które reprezentuje model HO i HO-M.

miernik natężenia oświetlenia Sauter

Miernik natężenia oświetlenia Sauter jest prosty w obsłudze niezawodny przy sprawdzaniu warunków środowiskowych pracy.

sauter SW

Profesjonalny miernik natężenia dźwięku Sauter SW jest prosty w obsłudze niezawodny przy sprawdzaniu warunków środowiskowych pracy.

Od kilku lat w ofercie Sauter są przyrządy do pomiaru warunków środowiskowych przydatne przy badaniach BHP mierniki natężenia oświetlenia Sauter SO i SP oraz mierniki natężenia dźwięku Sauter SU i SW. W tym roku do oferty zastały wprowadzone podzespoły do budowy wag i toru pomiaru siły są to mierniki wagowe, tensometry, czujniki siły, sumatory oraz akcesoria montażowe do nich.

mikroskop kern

Od kilku lat firma Kern wprowadziła nową grupę towarowa Mikroskop Kern. Użytkownik ma do wyboru wiele modeli mikroskopów z różnorodnym wyposażeniem.

Wagi Wielkopolska od ponad 10 lat współpracuje z Kern@Sohn oraz Sauter, stając się największym ich partnerem handlowym w Polsce.

sauter certyfikat

Systematycznie bierzemy udział w szkoleniach, aby móc jak najlepiej dobrać produkty dla naszych klientów z bogatej oferty. Od wielu lat mamy status Premium Partner Sauter oraz Premium Partner Kern&Sohn.

sauter premium partner