Instrukcja konserwacji i czyszczenia wirówki i wirnika

 

Wirówka laboratoryjna Ohaus konserwacja i czyszczenie

Wirówka laboratoryjna Ohaus konserwacja i czyszczenie. Jak to zrobić najlepiej? Wirówka laboratoryjna jest jednym z najczęściej używanych sprzętów w procesie przygotowywania próbek w laboratorium. Wirówka laboratoryjna służy do rozdzielenia zawiesin i emulsji na składniki o różnej gęstości za pomocą ruchu obrotowego substancji. Wirówki laboratoryjne Ohaus są powszechnie stosowane w laboratoriach medycznych, przemysłowych i biochemicznych oraz w edukacji.

 


 

Wirówka laboratoryjna Ohaus doskonała jakość

Wirówka laboratoryjna Ohaus została zaprojektowana przez niemieckich konstruktorów, którzy kładli szczególny nacisk na wysoką jakość i niezawodność produktu. Zastosowano materiały najwyższej jakości, często wykonane ze stali nierdzewnej, aby zapewnić odporność na działanie środków chemicznych. Wirówka Ohaus zapewnia intuicyjną prostą obsługę dzięki czytelnemu panelowi sterowania.

Wirówka Ohaus panel sterowania
Wirówka laboratoryjna jest jednym z najczęściej używanych urządzeń w procesie przygotowywania próbek w niemal każdym laboratorium. Wirnik jest sercem każdej wirówki, dlatego odpowiednie czyszczenie i konserwacja mają kluczowe znaczenie dla maksymalnego wydłużenia okresu eksploatacji wirówki i samego wirnika.

wirnik wirówki Ohaus

W zależności od zastosowania dostępne są różne rodzaje wirników i akcesoriów. Niektóre laboratoria używają wirówki przez ponad 12 godzin dziennie, co może mieć niekorzystny wpływ na trwałość wirnika.

wirówka ohaus

Aby zapobiec wypadkom w miejscu pracy i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom laboratorium obsługującym procesy wirowania, należy regularnie przeprowadzać odpowiednią konserwację wirnika.

 


 

Instrukcja konserwacji i czyszczenia wirówki i wirnika

Firma Ohaus opracowała Instrukcję konserwacji i czyszczenia wirówki i wirnika, która jest do pobrania na końcu strony. W instrukcji tej zostały zawarte podstawowe informacje o codziennej obsłudze wirówek i radzeniu sobie ze spotykanymi problemami.

rotor Ohaus

 1. Czyszczenie wirówki laboratoryjnej
 2. Autoklawowanie wirówki laboratoryjnej
 3. Sterylizacja gazowa wirówki laboratoryjnej
 4. Sterylizacja chemiczna wirówki laboratoryjnej
 5. Smar- wazelina do wirników wirówki laboratoryjnej
 6. Wymiana uszczelki w wirówce laboratoryjnej
 7. Pęknięcia szkła w wirówce laboratoryjnej co robić?
 8. Agresywne substancje chemiczne, a wirówka laboratoryjna?
 9. Jaka jest żywotność wirników, pojemników i akcesoria do wirówek laboratoryjnych
 10. Dodatkowe informacje dotyczące nieprzepuszczających aerozoli wirników, pokryw i pojemników
 11. Montaż wirnika wirówki, jak to zrobić?
 12. Ładowanie wirników wirówki laboratoryjnej- zasady

 

Instrukcja konserwacji i czyszczenia wirówki i wirnika