Wzorce masy e2 - odważniki klasy dokładności e2

Wzorce masy E2 i odważniki E2 to bardzo dokładne narzędzia, które służą do sprawdzania i kalibracji dokładnych wag analitycznych. Wzorce masy i odważniki klasy E2 mają masę od 1 mg do 1000 kg. Wzorce masy E2 i odważniki E2 mają różne kształty, takie jak drut ze stali nierdzewnej, blaszka lub walec. Materiał, z którego są wykonane odważniki E2 i wzorce masy E2, to wysokiej jakości stal nierdzewna, która zapewnia odporność na korozję oraz niską przenikalność magnetyczną. Cena wzorców masy klasy E2 zależy od materiału, z którego są wykonane, rodzaju opakowania transportowego oraz jego wyposażenia np. pincety, pędzelki oraz od producenta. Znani europejscy i amerykańscy producenci wzorców masy klasy E2 gwarantują ich najwyższą trwałość i jakość. Wzorce masy i odważniki klasy E2 można kupić jako zestaw wzorców masy E2 lub jako pojedynczy wzorzec masy E2 w specjalnym opakowaniu. Wzorce masy i odważniki klasy E2 należy przechowywać w specjalnych opakowaniach i odpowiednich warunkach, aby zapewnić ich dokładność i stabilność. Wzorce masy E2 i odważniki klasy E2 są dostarczane z certyfikatem/świadectwem wzorcowania jako dodatkowa płatna opcja.

 

Wybrane filtry:
klasa dokładności:
E2
TROEMNER Wzorzec masy odważnik E2

TROEMNER - wzorzec masy / odważnik klasy E2

Wzorce masy klasy E2 w indywidualnym opakowaniu z tworzywa firmy TROEMNER (USA). Krótki czas realizacji.
...
KERN Wzorzec masy klasy E2 KERN

KERN E2 - wzorzec masy

Wzorce masy klasy E2 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD).
...
KERN Wzorzec masy / odważnik klasy E2 KERN do sprawdzania wag analitycznych

KERN E2 - wzorzec masy

Nierdzewne wzorce masy klasy E2 w opakowaniu z tworzywa firmy KERN Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD). Opcjonalnie opakowanie z drewna.
...
TROEMNER Wzorzec masy odważnik E2

TROEMNER - wzorzec masy / odważnik klasy E2

Wzorce masy klasy E2 w indywidualnym opakowaniu z tworzywa firmy TROEMNER (USA). Krótki czas realizacji.
...
KERN Zestawy wzorców masy klasy E2 KERN w drewnianym opakowaniu

KERN - zestawy wzorców masy klasy E2 w drewnianym opakowaniu - opcjonalnie świadectwo wzorcowania

Zestawy wzorców masy klasy E2 w opakowaniu z drewna firmy KERN. Opcjonalnie świadectwo wzorcowania DAkkS (DKD).
...
TROEMNER Komplet wzorców klasy E2 Troemner

TROEMNER - komplet wzorców masy / odważników klasy E2

Komplet odważników / wzorców masy klasy E2 w opakowaniu z tworzywa wraz z dodatkowym wyposażeniem. Wzorce masy firmy TROEMNER (USA). Krótki czas realizacji.

...

 

Jakie są różnice między wzorcami masy E1 i E2?

Wzorce masy E1 i E2 różnią się między sobą pod względem:

  • Klasy dokładności - wzorce masy E1 mają najwyższą klasę dokładności i najmniejsze błędy graniczne, natomiast wzorce masy E2 mają niższą klasę dokładności i większe błędy graniczne.
  • Zastosowania - wzorce masy E1 służą do sprawdzania i kalibracji wag o bardzo wysokiej rozdzielczości (ponad 500000e), natomiast wzorce masy E2 służą do sprawdzania i kalibracji wag analitycznych i precyzyjnych o rozdzielczości do 500000e.
  • Ścieżki identyfikowalności - wzorce masy E1 zapewniają ścieżkę identyfikowalności między krajowymi wzorcami podstawowymi a wzorcami masy niższych klas (E2, F1, F2 itd.), natomiast wzorce masy E2 są sprawdzane i kalibrowane za pomocą wzorców masy E1.

Co to jest błąd graniczny wzorców masy E2?

Błąd graniczny odważników E2 według OIML to maksymalne odchylenie wartości masy odważnika E2 od wartości nominalnej, które jest dopuszczalne dla danej klasy dokładności. Błąd graniczny odważników jest określany przez Międzynarodową Organizację Metrologii Prawnej (OIML) w rekomendacji R-111-1 (wydanie 2004). Błąd graniczny odważników zależy od wartości nominalnej oraz klasy dokładności. Dla przykładu, dla klasy dokładności E2 błąd graniczny wynosi ±0,006 mg dla wartości nominalnej 1 mg oraz ±80 mg dla wartości nominalnej 50 kg.

Wzorce masy E2 ze świadectwem wzorcowania

Odważniki E2, czyli wzorce masy E2 ze świadectwem wzorcowania pozwalają na natychmiastowe wprowadzenie ich do ewidencji przyrządów pomiarowych w organizacji i korzystanie z nich zaraz po zakupie. Certyfikat wzorcowania odważników /wzorców masy klasy E2, czyli świadectwo wzorcowania wzorców masy E2, jest bardzo ważnym dokumentem informującym użytkowników o rzeczywistych błędach jego wykonania. Jest to bardzo ważne dla organizacji posiadających systemy zarządzania typu ISO, GLP, GMP i inne. Umożliwia to kontrolę przyrządów pomiarowych oraz zaplanowanie kolejnych sprawdzeń lub wzorcowań.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+