OHAUS EX Explorer 0,01g - waga laboratoryjna precyzyjna z dotykowym wyświetlaczem
Parametry techniczne
| model: | EX2202 |
| gwarancja: | 24 miesiące |
| działka elementarna d: | 0,01 g |
| producent: | OHAUS |
| dodatkowy wyświetlacz: | opcjonalnie |
| dryft czułości: | ±3,0 ppm/°C |
| czas stabilizacji: | ~1 sek. |
| interfejs: | Ethernet (opcjonalnie), RS 232, USB x 2 |
| jednostki miary: | carat, dwt, g, Grain, hkt, jednostka użytkownika 1, jednostka użytkownika 2, jednostka użytkownika 3, kg, lb, mg, mom, msg, N, oz, sgt, tical, tola, twt |
| język menu: | angielski, niemiecki, polski |
| adiustacja wewnętrzna: | tak |
| adiustacja zewnętrzna: | nie |
| legalizacja: | nie |
| liniowość: | 0,02g |
| masa własna: | 4,3kg |
| max zakres pomiarowy: | 2200 g |
| mody pracy: | dopełnianie, kalibracja pipet, kosztorys składników, liczenie sztuk, procedury GLP/GMP, receptury, SQC, statystyki, sumowanie, ważenie, ważenie dynamiczne (zwierząt), ważenie kontrolne, ważenie podszalkowe, ważenie procentowe, ważenie różnicowe, wyznaczanie gęstości, zatrzaskiwanie max pomiaru |
| obudowa: | tworzywo ABS |
| opcje: | drukarka, dłuższy kabel do miernika, Ethernet, jonizator, odważnik kalibracyjny, osłona przeciwzabrudzeniowa, program komputerowy, przełącznik nożny, słupek do miernika, zabezpieczenie przeciwkradzieżowe |
| powtarzalność: | 0,01g |
| poziom: | profesjonalny |
| rozmiar szalki: | 190x200 mm |
| temperatura pracy: | +10°C do +30°C |
| ważenie pod wagą (hak): | tak |
| wymiary (szer. x dług. x wys.): | 230 x 393 x 98mm |
| wyświetlacz: | kolorowy dotykowy |
| zasilacz sieciowy: | zasilacz zew. |
Waga precyzyjna 0,01g OHAUS serii EX
Precyzyjny i powtarzalny monolityczny układ pomiarowy charakteryzuje się ultrakrótkim czasem stabilizacji pomiaru ~1 sek.
Podstawa obudowy wykonana z metalu natomiast górna część obudowy z wysokiej jakości tworzywa ABS.
Nierdzewna szalka wagi o wymiarach 190x200mm. Działka odczytowa d=0,01g (10mg).
Waga laboratoryjna z wyświetlaczem na kablu
Modułowa konstrukcja pozwala na odłączenie miernika wagowego od obudowy szalki wagi. Miernik na kablu minimalizuje przenoszenie drgań podczas wyboru z menu wagi trybu pracy czy wpisywania danych.
Dodatkowo odczepiany miernik wagowy ułatwia korzystanie z portów komunikacyjnych np. podłączenie do gniazda USB pamięci typu pendrive.
Wyświetlacz wagi na kablu nawet do 9m
Pod wagą znajduje się zwinięty kabel do wyświetlacza o długości ok. 1m. Dodatkowo można bezinwazyjnie przedłużyć kabel o kolejne 3m lub 9m. Odpowiednie przewody znajdują się w akcesoriach.
Z tyłu wagi jest umieszczone gniazdo zasilacza sieciowego oraz otwór do zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.
Opcjonalnie wyświetlacz wagowy na słupku
W wadze precyzyjnej Explorer wyświetlacz można zamontować na słupku. Jest to rozwiązanie opcjonalne. W praktyce miernik wagowy możemy umieścić:
- przy szalce wagi,
- na kablu,
- na słupku,
dzięki czemu waga Explorer posiada nieograniczone możliwości zastosowania w każdym laboratorum.
Automatyczna adjustacja wewnętrzna wagi
W pełni automatyczna kalibracja wewnętrzna AUTOCAL zwiększa precyzje pomiarów poprzez automatyczne włączenie kalibracji przy każdej zmianie temperatury otoczenia o 1,5C°, co 3 godziny lub na żądanie użytkownika.
Zastosowanie dwóch wewnętrznych odważników minimalizuje błędy poprzez wewnętrzną dwupunktową kalibrację.
W wagach bez legalizacji jest możliwość „odroczenia” kalibracji do czasu skończenia bieżących pomiarów. Modele w symbolu oznaczone „/E” nie posiadają kalibracji wewnętrznej co oznacza, że adjustację wagi można wykonać odważnikiem zewnętrznym (brak odważnika w zestawie). Zalecana klasa odważnika do kalibracji oraz sprawdzania wagi to F1.
Intuicyjna obsługa wagi - menu w języku polskim
Waga EXPLORER EX wyposażona jest w kolorowy dotykowy wyświetlacz VGA o przekątnej 5,7” (145mm). Menu w języku polskim w znacznym stopniu ułatwia obsługę i nawigowanie w menu wagi.
Waga EX umożliwia również tworzenie profili użytkowników o różnych poziomach dostępu do ustawień i modyfikacji w menu. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczne i co najważniejsze w pełni rejestrowane korzystanie z wagi.
Bogaty wybór trybów pracy
W zależności od potrzeb waga precyzyjna oferuje różne mody pracy:
- ważenie,
- liczenie sztuk,
- ważenie procentowe,
- ważenie kontrolne,
- ważenie zwierząt (dynamiczne) „ruchomych” próbek,
- dopelnianie, sumowanie,
- recepturowanie,
- ważenie różnicowe,
- zatrzaskiwanie max wskazania,
- statystyki,
- zmiana jednostek.
Możliwość obsługi wagi bezdotykowo
W standardzie waga Explorer posiada: 4 czujniki zbliżeniowe, do których można przypisać wybrane funkcje takie jak: tara, drukuj. Dwa czujniki znajdują się na mierniku wagowym, dwa kolejne są umieszczone z boku na obudowie pomostu wagowego.
Ważenie obiektów podwieszonych, które nie mieszczą się na szalce lub emitują pole zakłócające działanie układu pomiarowego jest możliwe na dolnym podwieszeniu.
Hak – można również wykorzystać do wyznaczania gęstości ciał stałych metod hydrostatyczną.
Nakładana osłona przeciwpodmuchowa wagi 0,01g
Jedyna dostępna na rynku waga z d=0,01g, którą opcjonalnie można wyposażyć w nakładaną osłonę przeciwpodmuchową. Montaż osłony nie wymaga użycia narzędzi.
Mamy przyjemność poinformować, że jesteśmy oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem wszystkich produktów marki Ohaus – jednego ze światowych liderów w produkcji elektronicznych wag. Producent przyznał nam również zaszczytne miano partnera VIP.
Doceniamy zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, dlatego w moga.pl od lat dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować najlepsze warunki sprzedażowe i posprzedażowe oraz najwyższe standardy obsługi. Stałe grono usatysfakcjonowanych i regularnie powracających klientów potwierdza nasz profesjonalizm, a także bezkonkurencyjną jakość wszystkich oferowanych produktów. W codziennej pracy pomagamy i doradzamy w wyborze odpowiednich do potrzeb, przeznaczenia i zakresu zastosowania urządzeń pomiarowych.
Nasi specjaliści czuwają również nad tym, aby każda waga niezależnie od wieku służyła użytkownikom w nienaruszonym stanie oraz z niezmienną precyzją.
Wszystkie wagi Ohaus dostępne w sklepie moga.pl są objęte pełną, 24-miesięczną gwarancją producenta. Nasz asortyment tworzą wyłącznie produkty renomowanych marek, które dostarczają specjalistyczne rozwiązania nie tylko na rynek polski, ale i zagraniczny. Najwyższa jakość, niezawodność, innowacyjność to cechy znamienne dla każdego urządzenia pomiarowego z naszej oferty.
W ramach świadczonych usług prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dbamy o to, aby każda waga Ohaus przez cały okres użytkowania dostarczała precyzyjnych i powtarzalnych wskazań niezależnie od obszaru zastosowania.
Video
Pliki do pobrania
| Kod produktu | Model | max zakres pomiarowy | działka elementarna d | legalizacja | adiustacja wewnętrzna | Wysyłka | Cena brutto |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 83021356 | EX2202 | 2200 g | 0,01 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 12 312,30 zł |
| 30061981 | EX2202/E | 2200 g | 0,01 g | nie | nie | 7 - 10 dni | 11 148,23 zł |
| 83021357 | EX4202 | 4200 g | 0,01 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 15 379,18 zł |
| 30061982 | EX4202/E | 4200 g | 0,01 g | nie | nie | 7 - 10 dni | 14 215,11 zł |
| 83021358 | EX4202M | 4200 g | 0,01 g | tak | tak | 7 - 10 dni | 16 190,67 zł |
| 83021360 | EX6202 | 6200 g | 0,01 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 17 947,98 zł |
| 30061983 | EX6202/E | 6200 g | 0,01 g | nie | nie | 7 - 10 dni | 16 795,10 zł |
| 83021362 | EX10202 | 10200 g | 0,01 g | nie | tak | 7 - 10 dni | 21 149,17 zł |
| 83021363 | EX10202M | 10200 g | 0,01 g | tak | tak | 7 - 10 dni | 21 910,30 zł |