Wagi jubilerskie z legalizacją

Wybrane filtry:
producent:
METTLER TOLEDO
działka elementarna d:
0,1g
METTLER-TOLEDO   Mettler Toledo wagi jubilerskie JET

Mettler Toledo JET 0,01g - wagi jubilerskie premium do złota z dotykowym wyświetlaczem; gold balances

Wagi jubilerskie do złota klasy PREMIUM z dotykowym wyświetlaczem serii JET światowego lidera w produkcji wag firmy Mettler Toledo. Automatyczna kalibracja wagi FACT. Wybrane modele z legalizacją w cenie wagi.
  • kod produktu: MT_JET2d
  • zasilacz sieciowy: zasilacz zew.
  • kalibracja wewnętrzna: tak
  • legalizacja: opcjonalnie
...

Waga elektroniczna jubilerska do ważenia złota, srebra i kamieni szlachetnych zawsze służy do rozliczeń handlowych, dlatego bezwzględnie musi posiadać legalizację. Przy zakupie wagi zapytaj sprzedawcę, czy oferowana waga posiada aktualną legalizację. Po upływie 3 lat od daty zakupu nowej wagi jubilerskiej należy pamiętać o ponownej legalizacji wagi.

Wagi jubilerskie charakteryzują się tym, że można do nich podłączyć dodatkowy wyświetlacz na kablu dla klienta, posiadają możliwość przełączenia jednostek masy gramy (g) na karaty (ct) oraz powinny mieć opcję wspomnianej legalizacji wagi. Ponieważ wagi elektroniczne jubilerskie są wagami precyzyjnymi o dużej dokładności ważenia modele najbardziej zaawansowane są wyposażone w kalibrację wewnętrzną automatyczną lub kalibrację wewnętrzną manualną. Tanie wagi nie posiadają możliwości kalibracji / adjustacji wagi przez użytkownika, ponieważ została ona zablokowana przez producenta podczas legalizacji WE. Wagi bez kalibracji nie mogą być przewożone poza adres, zgodnie z którym zostały zalegalizowane, zmiana lokalizacji wagi spowoduje błędne wskazania wagi z powodu zmiany przyśpieszenia ziemskiego. Jeżeli miejscem użytkowania wagi jubilerskiej jest Poznań to taka waga nie powinna zmienić miejsca użytkowania. 

Elektroniczne wagi jubilerskie z kalibracja wewnętrzną

W naszej ofercie znajdują się wagi firmy serii PJX z kalibracją wewnętrzna i SJX z ręczną kalibracją wewnętrzną firmy OHAUS z legalizacją w cenie wagi. Do obu wag można dokupić dodatkowy zewnętrzny wyświetlacz na kablu. Wagi jubilerskie OHAUS Carat standardowo są wyposażone w szafkę przeciwpodmuchową co gwarantuje precyzyjne pomiary z dużą dokładnością. Wagi AXIS serii ATZ R, następcy popularnych wag AD, wyposażone są w standardzie w dodatkowy wyświetlacz na kablu, natomiast legalizacja jest dodatkowo płatna. Wagi firmy VIBRA nie mają możliwości podłączenia dodatkowego wyświetlacza.

Wagi AXIS i VIBRA należy użytkować w miejscu legalizacji i nie powinny być przenoszone.

Dokładne wagi jubilerskie / miligramowe

Waga jubilerska w funkcji czasu może się rozregulować i wskazywać błędne pomiary pomimo, że ma ważną legalizację. W celu wyeliminowania błędnych pomiarów a co za tym idzie strat finansowych warto posiadać dodatkowo zewnętrzny odważnik do sprawdzania poprawności wskazań dokładnej wagi miligramowej. Wagi z kalibracją wewnętrzną dodatkowo użytkownik może samodzielnie skalibrować, dokładna procedura znajduje się w instrukcji kalibracji wagi jubilerskie.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+