Ziarno kawy co to Jest ?

Pestka owocu rośliny zwanej kawowcem to to samo, co ziarno kawy. Kawowiec w naturalnym środowisku rośnie jako drzewo o wysokości około 10 metrów. W uprawie jest jednak formowany jako krzew nieprzekraczający 2 metrów. Na kawowcu najpierw widać białe kwiaty, które po krótkim czasie zmieniają się w owoce. Są one wydłużone i zwykle mają w środku dwa ziarna.

ziarno kawa


Ile waży jedno ziarno kawy?


Pomiar masy jednego ziarna kawy przeprowadzono w naszej firmie WAGI WIELKOPOLSKA na doskonałej jakości wadze półmikroanalitycznej firmy OHAUS. Waga OHAUS Explorer Semi-Micro EX 0,01mg pokazała nam, że jedno ziarno kawy waży 0,14398 g, czyli 143,98 mg. Często różne materiały podają, że średnia masa jednego ziarna kawy wynosi 143 mg, czyli nasze ziarenko kawy było cięższe aż o 0,98 mg.

ziarno kawa pomiarJaka waga do ważenia kawy dla Baristy ?


W naszym sklepie posiadamy wiele wag, które mogą się idealnie nadawać do ważenia kawy. Przykładem mogą być proste, niedrogie, a zarazem bardzo dokładne wagi Ohaus z serii Ohaus CR5200 i Ohaus NV1202. W ofercie naszego sklepu internetowego są też profesjonalne wagi wykonane ze stali nierdzewnej o różnych zakresach pomiarowych i dokładności. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi oraz wizyty na stronie sklepu internetowego oraz stacjonarnego  www.moga.pl

waga ohaus