Wagi rolnicze

Gospodarstwa rolne zasilają dziś nie tylko specjalistyczne maszyny, odpowiadające za właściwe przygotowanie ziemi pod uprawy oraz wspomagające zbieranie plonów, ale również wagi. To właśnie dzięki tym podstawowym i niezawodnym przyrządom pomiarowym każdy rolnik ma pełną kontrolę nad ilością przyjmowanego, jak i sprzedawanego towaru. Posiadanie własnej wagi rolniczej niweluje ryzyko często kosztownych pomyłek i błędów, pomagając jednocześnie sprawniej i efektywniej prowadzić działalność gospodarczą, bez narażenia na oszustwa. Wagi to urządzenia stosowane zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i wśród rolników działających na większą skalę. Wykorzystuje się je na każdym etapie produkcji rolnej, niezależnie od profilu działalności.

Wybrane filtry:
producent:
DINI ARGEO
DINI-ARGEO DINI ARGEO MCW - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 150 kg - 1500 kg

DINI ARGEO MCW - waga hakowa wisząca / zawieszana elektroniczna 150 kg - 1500 kg

Przemysłowa waga hakowa do 150kg, 300kg, 600kg, 1500kg w obudowie nierdzewnej. Stopień ochrony IP67. Wymienny akumulator. Opcjonalne legalizacja
 • kod produktu: DI_MCW
 • akumulator wewnętrzny: tak
 • klasa szczelości: IP67
 • pilot zdalnego sterowania: tak
 • legalizacja: opcjonalnie
 • pilot zdalnego sterowania: tak
...

Waga rolnicza i jej zastosowanie

Obecność wagi rolniczej w gospodarstwach ma na celu pełną i dokładną kontrolę nad obrotem produktów. Właściciele bądź pracownicy podczas dokonywania każdej transakcji zyskują pewność, co do ustalonej ilości towarów. Waga to zatem gwarancja bezpieczeństwa oraz niezależności. Coraz to częściej dla większości gospodarstw rolnych jej zakup okazuje się koniecznością. Zanim jednak zostaniemy właścicielami urządzenia pomiarowego, staniemy przed poważnym dylematem – jaki model wybrać? Wagi rolnicze służą bowiem do mierzenia zarówno małych, jak i znacznie większych ilości płodów rolnych. Nie jest również rzadkością ważenie całych pojazdów lub przyczep, na przykład ze zbożem, co wymaga naturalnie odpowiednio dużych i solidnych urządzeń. Wśród dostępnych modeli, zdecydowaną większość stanowią nowoczesne i wygodne w obsłudze wagi elektroniczne. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru przyrządu pomiarowego zawsze będzie zatem zdeterminowana potrzebami oraz specyfiką danego gospodarstwa rolnego.

Najpopularniejsze urządzenia pomiarowe wykorzystywane w gospodarstwach rolnych to:

 • Waga do warzyw
 • Waga do ziemniaków
 • Waga do worków

Możemy dokonywać na nich pomiarów różnorodnych artykułów rolnych, począwszy od zboża, przez jabłka, śliwki, ziemniaki, marchwie oraz wiele innych. Są to modele przystosowane do wygodnego ułożenia na platformie skrzynek, koszów, a także dużych worków.

Jak zbudowana jest waga rolnicza?

Jak wygląda standardowa waga elektroniczna rolnicza? Jak jest zbudowana? Te pytania z pewnością zadają sobie wszyscy, którzy po raz pierwszy dokonują zakupu urządzenia pomiarowego i nie są jeszcze do końca zaznajomieni z dostępnymi możliwościami.

Standardowa waga do warzyw i owoców to sprzęt magazynowy, o solidnej i niezwykle stabilnej konstrukcji. Posiada szalkę oraz szeroką, wytrzymałą platformę, umożliwiającą ważenie wielkogabarytowych towarów. Elementem charakteryzującym wagę rolniczą jest podparcie na worki, dzięki któremu znajdujące się w nich płody rolne spoczywają w stabilnym i wygodnym ułożeniu. Waga magazynowa z oparciem na worki jest także wyposażona w czytelny wyświetlacz, pozwalający na szybkie odczytanie wyników.

Obciążenia urządzeń pomiarowych stosowanych w rolnictwie najczęściej mieszczą się w przedziale 150 do 300 kg.

Na jakie funkcje możemy liczyć, wybierając wagę elektroniczną do ważenia worków? Będzie to m.in.:

 • Możliwość wyliczania wartości towaru po położeniu go na szalce i wpisaniu ceny
 • Oszczędzanie energii
 • Tarowanie, zerowanie, dodawanie
 • Sumowanie wyników
 • Zapisywanie najczęściej wybieranych cen

Im więcej praktycznych funkcji, tym korzystanie z wagi magazynowej z oparciem staje się bardziej komfortowe oraz pozwala używać jej na szerszą skalę.

Waga rolnicza w internetowym sklepie moga.pl 

Moga.pl oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi wagowe, dlatego też w naszym asortymencie nie mogło zabraknąć wag rolniczych, niezbędnych w zaspokajaniu podstawowych potrzeb i funkcji gospodarstw rolnych.

Dysponujemy najpopularniejszymi modelami, takimi jak waga do ważenia warzyw, owoców, a także waga do ważenia worków. Są to urządzenia elektroniczne o niezawodnych i opatentowanych mechanizmach działania, dlatego też gwarantują bardzo dokładne i szybkie pomiary. Mimo zastosowania nowoczesnych technologii obsługa sprzętu jest bardzo prosta i przystępna dla każdego Użytkownika. Naszym Klientom przypominamy również o możliwości legalizacji wybranych modeli, które dzięki temu będą mogły być wykorzystywane w rozliczeniach handlowych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce
+