W grudniu 2019 Asia z naszego działu handlowego wybrała się do Greifensee w Szwajcarii do siedziby Mettler Toledo na trzydniowe szkolenie dla dealerów ze znajomości produktów laboratoryjnych (pHmetry, jonometry, konduktometry, tlenomierze, elektrody, gęstościomierze) firmy Mettler Toledo.

Oprócz wielu prezentacji i informacji teoretycznych podczas szkolenia były również warsztaty w czasie, którym mieliśmy poznać sprzęt i przetestować go w laboratorium.

W portfolio Mettler Toledo wyróżniamy trzy linie produktów:

  • SevenExcellence / Seven 2GoPro – są to profesjonalne pehamtry najwyższej klasy
  • Seven Compact / Seven2Go – zaawansowane i niezawodne pH metry
  • FiveEasy / FiveGo – satdardowe pehamtery w atrakcyjnej cenie

    Każdą z linii możemy podzielić na dwa rodzaje pH metrów

  • stołowe – do użytku laboratoryjnego
  • przenośne – idealne do pracy w terenie, na linii produkcyjnej; charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją oraz wodoszczelną obudową (IP67), ponadto w zestawie można znaleźć wygodny uchwyt do elektrody oraz uchwyt na nadgarstek


Warto zwrócić uwagę na serię SevenExcellence są to produkty z linii premium, wyróżniają się miernikiem z dotykowym wyświetlaczem – dzięki temu obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Ponadto – w zależności od wybranych modułów możemy mierzyć pH, przewodność, stężenie jonów, potencjał redoks (ORP) oraz zawartość tlenu (DO). Urządzenia SevenExcellence (pehametr, jonometr, konduktometr, tlenomierz) można obsługiwać w 10 językach, oprócz tego posiadają zegar sterowany radiowo. Pehametry SevenExcellence współpracują z elektrodami w technologii ISM (tzw. Intelligent Sensor Management) – miernik automatycznie rozpoznaje elektrodę. Wszystkie mierniki z serii SevenExcellence są wyposażone w ramię elektrody uPlace umożliwiające wykonanie idealnie pionowego ruchu – dzięki temu można szybciej przeprowadzić pomiary, minimalizując ryzyko przewrócenia się naczynia z badaną próbką lub uszkodzenia elektrody.

Najczęściej Klienci wybierają pH metry z serii FiveEasy oraz FiveEasyPlus – jest to pehametr o intuicyjnej obsłudze w atrakcyjnej cenie. Posiada on duży, czytelny wyświetlacz oraz proste menu. Zwarta i lekka konstrukcja zapewniają oszczędność miejsca, ponadto pehametr wyposażony jest wbudowany uchwyt elektrody.

Często spotykamy się z pytaniem: czym się różnią pehametry FiveEasy F20 a FiveEasyPlus FP20? Główną różnicą jest to, że mierniki FiveEasy Plus (FP20)posiadają porty RS232 / USB, za pomocą których można przesyłać dane bezpośrednio do drukarki lub komputera.

Podczas warsztatów w laboratorium poznaliśmy elektrody Mettler Toledo, charakteryzują się one wysoką jakością, doskonałą wydajnością, prostą obsługą oraz trwałą konstrukcją.

Ostatni dzień szkolenia poświęcony był przenośnym gęstościomierzom Density2Go. Densito oraz DensitoPro przeznaczone są zarówno do pracy w laboratorium, jak i w terenie; idealnie sprawdzą się w kontroli jakości, oraz na produkcji. Gęstosciomierze Mettler Toledo wyróżniają się jasnym i kolorowym wyświetlaczem. Ponadto dzieki wbudowanej pompie do pobierania próbek, napełnianie i opróżnianie celi pomiarowej odbywa się automatycznie po naciśnięciu przycisku. Ponadto gęstościomierz DensitoPro wyposażono w czytnik RFID i kodów kreskowych.

Na koniec szkolenia odbył się test ze znajomości produktów i ich zastosowań w praktyce. Po zdanym egzaminie Asia uzyskała certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia i zdobytą na nim wiedzę.