W grudniu 2019 Asia z naszego działu handlowego wybrała się do Greifensee w Szwajcarii do siedziby Mettler Toledo na trzydniowe szkolenie dla dealerów ze znajomości produktów laboratoryjnych (pHmetry, jonometry, konduktometry, tlenomierze, elektrody, gęstościomierze) firmy Mettler Toledo.

Oprócz wielu prezentacji i informacji teoretycznych podczas szkolenia były również warsztaty, w czasie których mieliśmy poznać sprzęt i przetestować go w laboratorium.

W portfolio Mettler Toledo wyróżniamy trzy linie produktów:

- SevenExcellence / Seven 2GoPro – są to profesjonalne pehamtry najwyższej klasy

- Seven Compact / Seven2Go – zaawansowane i niezawodne pHmetry

- FiveEasy  / FiveGo – satdardowe pehamtery w atrakcyjnej cenie

Każdą z linii możemy podzielić na dwa rodzaje pHmetrów

- stołowe – do użytku laboratoryjnego

- przenośne – idealne do pracy w terenie, na linii produkcyjnej; charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją oraz wodoszczelną obudową (IP67), ponadto w zestawie można znaleźć wygodny uchwyt do elektrody oraz uchwyt na nadgarstek

Warto zwrócić uwagę na serię SevenExcellence są to produkty z linii premium, wyróżniają się miernikiem z dotykowym wyświetlaczem – dzięki temu obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Ponadto – w zależności od wybranych modułów możemy mierzyć pH, przewodność, stężenie jonów, potencjał redoks (ORP) oraz zawartość tlenu (DO). Urządzenia SevenExcellence (pehametr, jonometr, konduktometr, tlenomierz) można obsługiwać w 10 językach, oprócz tego posiadają zegar sterowany radiowo. Pehametry SevenExcellence współpracują z elektrodami w technologii ISM (tzw. Intelligent Sensor Management) – miernik automatycznie rozpoznaje elektrodę. Wszystkie mierniki z serii SevenExcellence są wyposażone w ramię elektrody uPlace umożliwiające wykonanie idealnie pionowego ruchu – dzięki temu można szybciej przeprowadzić pomiary minimalizując ryzyko przewrócenia się naczynia z badaną próbką lub uszkodzenia elektrody.

Najczęściej Klienci wybierają pHmetry z serii FiveEasy oraz FiveEasyPlus – jest to pehametr o intuicyjnej obsłudze w atrakcyjnej cenie. Posiada on duży, czytelny wyświetlacz oraz proste menu. Zwarta i lekka konstrukcja zapewniają oszczędność miejsca, ponadto pehametr wyposażony jest w wbudowany uchwyt elektrody.

Często spotykamy się z pytaniem: czym się różnią pehametry FiveEasy F20 a FiveEasyPlus FP20? Główną różnicą jest to, że mierniki FiveEasy Plus (FP20)posiadają porty RS232 / USB, za pomocą których można przesyłać dane bezpośrednio do drukarki lub komputera.

Podczas warsztatów w laboratorium poznaliśmy elektrody Mettler Toledo - charakteryzują się one wysokią jakością, doskonałą wydajnością, prostą obsługą oraz trwałą konstrukcją. 

Ostatni dzień szkolenia poświęcony był przenośnym gęstościomierzom Density2GoDensito oraz DensitoPro przeznaczone są zarówno do pracy w laboratorium jak i w terenie; idealnie sprawdzą się w kontroli jakości jak i na produkcji. Gęstosciomierze Mettler Toledo wyróżniają się jasnym i kolorowym wyświetlaczem. Ponadto dzieki wbudowanej pompie do pobierania próbek, napełnianie i opróżnianie celi pomiarowej odbywa się automatycznie po naciśnięciu przycisku. Ponadto gęstościomierz DensitoPro wyposażono w czytnik RFID i kodów kreskowych.

Na koniec szkolenia odbył się test ze znajomości produktów i ich zastosowań w praktyce. Po zdanym egzaminie Asia uzyskała certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia i zdobytą na nim wiedzę.